“Dwa głupie karne” i kontra

Piłkarze GKS Jastrzębie mają za sobą drugi sparing w ramach okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. W sobotnie popołudnie podopieczni Pawła Ściebury przegrali na wyjeździe z II-ligowym Hutnikiem Kraków 1:3 (0:3), przy czym z tej porażki nie należy wyciągać żadnych negatywnych wniosków. Raz, że Ściebura zagrał na “dwie jedenastki”, a dwa – jastrzębianie mają za sobą potężną dawkę treningów i dopiero przed nimi “schodzenie z obciążeń” i nabieranie świeżości.

Choć po pierwszej połowie było 3:0 dla Hutnika, to jastrzębianie mieli więcej z gry. Wiele do życzenia pozostawiała jednak gra obronna przy kontrach, na które nadziewali się nasi piłkarze. Ich efektami były dwa karne i jeden z gol z takiej właśnie akcji.

Trener Paweł Ściebura nie ukrywał niezadowolenia przebiegiem wydarzeń mających miejsce przed przerwą. – W pierwszej połowie dwa głupie karne, które nie miały prawa się przydarzyć. Nadzialiśmy się też – na dobrą sprawę – na jedną kontrę i jeden strzał z gry. W efekcie straciliśmy trzy bramki. Natomiast w pierwszej połowie sama nasza gra wyglądała źle. Nie reagowaliśmy tak, jak powinniśmy po stracie i nadziewaliśmy się na kontry. Wiedzieliśmy, że Hutnik właśnie tak będzie grał, bo tak właśnie dobieraliśmy rywali w sparingach, żeby też tę reakcję przećwiczyć – analizował szkoleniowiec GieKSy. – Natomiast w drugiej połowie Hutnik nie oddał żadnego strzału i praktycznie żadna kontra nie była dla nas zagrożeniem. Zdobyliśmy jedną bramkę, ale nie zdołaliśmy odrobić strat. Jednak ta druga odsłona była dużo lepsza i można ocenić ją bardzo pozytywnie. Natomiast pierwsza… do zapomnienia – nie ukrywa Ściebura (pełna wypowiedź >>).

Dodajmy, że w meczu z Hutnikiem wystąpiło dwóch testowanych zawodników: 22-letni pomocnik Dariusz Kamiński (Wisłoka Dębica) i 17-letni bramkarz Mikołaj Reclaf (Sportis Łochowo). Kolejnym rywalem GKS Jastrzębie będzie w przyszły weekend słowacki MSK Żylina.

23 stycznia 2021, Kraków, 13:30
Hutnik Kraków – GKS Jastrzębie 3:1 (3:0)
Bramki: Stawaczyk 6 (karny), 33 (karny), Hafez 29 – Rumin 78

GKS Jastrzębie – I połowa: Drazik – Kulawiak, Słodowy, Szcześniak, Witkowski, Bielak, Apolinarski, Feruga, Kamiński, Ali, Szczepan. II połowa: Reclaf – Zalewski, Komor, Bondarenko, Niewiadomski, Dzida, Szczęch, Mróz, Zejdler, Jadach, Rumin.