Dzieci prześcigają się w pomocy

Pierwsze dzieci z Ukrainy trafiły już do jastrzębskich  przedszkoli. Do Publicznego Przedszkola nr 3 dołączyło rodzeństwo z Winnicy : 6-letnia Liza i 4-letnia Melania. Wkrótce ma dołączyć 3-letniia dziewczynka. Ukraińskie dzieci do tej pory w ogóle nie chodziły do przedszkola. Jak zostały przyjęte i jak się adaptują?

„Dzieci adaptowały się nadspodziewanie dobrze i praktycznie do pierwszej chwili. Od razu zostały przełamane wszelkie nieufności. Nasze dzieci przyjęły je z dużą ciekawością ale też i otwartością. Nie powstały żadne bariery i nie ma też żadnych problemów z porozumiewaniem się. Dzieci biorą udział we wszystkich normalnych zajęciach i nie ma z tym żadnych trudności. Również rodzice przyjęli je z dużą serdecznością. Przynoszą im z domu różne zabawki, wyprawki przedszkolne a nawet ubranka” – mówi dyrektor Przedszkola Jolanta Paluch.

„Nie tylko nie ma żadnych trudności między dziećmi a nawet nasi wychowankowie prześcigają się, żeby im pomagać, zajmować się nimi, czy chociażby, kto ma koło nich siedzieć czy stać” – śmieje się jedna z wychowawczyń Gabriela Mazur

Zobacz więcej >> Wiosna daje nadzieję

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry