Dzielić się radością z innymi!

Niezwykły dzień, wyjątkowi goście – tak można by podsumować wtorek, 8 lutego, w Zespole Szkół przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju.

fot. nadesłane

Tego dnia miał miejsce bowiem finał ogromnego przedsięwzięcia „Tajniki informatyki kodują szpitalne smyki”, w ramach którego szkoła doposażona została w dwa nowoczesne 86-calowe monitory interaktywne. Nie byłoby jednak to możliwe bez darowizny 25 000 zł otrzymanej z Fundacji JSW.

Podczas uroczystego zainaugurowania pracy z nowym sprzętem Zespół Szkół gościł wyjątkowe osobistości: panią Beatę Białowąs – członka Zarządu Województwa Śląskiego, branżowo odpowiadającą za edukację, panią Danutę Maćkowską, dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Współpracy z Młodzieżą, dyrektora szpitala – pana Jerzego Piotrowskiego oraz pana Zbigniewa Supernaka, asystenta posła Grzegorza Matusiaka. Nie mogło zabraknąć, oczywiście, pana Jerzego Majchrzaka – prezesa Fundacji JSW.

Dyrektor Zespołu Szkół pani Sylwia Kucia wraz z gośćmi dokonała oficjalnego przecięcia wstęgi i wyraziła ogromną wdzięczność za wielki dar dla swoich podopiecznych, a także przybycie na uroczystość tak ważnych postaci. Pani Beata Białowąs na ręce pani dyrektor złożyła prezenty dla wszystkich podopiecznych szkoły, co przyczyniło się później do wywołania ogromnej radości u małych pacjentów.

Sprzęt umożliwia wspomaganie rozwoju uczniów – dzieci i młodzieży zmagających się z różnymi problemami zdrowotnymi i niepełnosprawnościami – korygowanie i kompensowanie ich deficytów, bez wątpienia podnosi atrakcyjność prowadzonych lekcji, jest też dla uczniów źródłem wyjątkowej rozrywki podczas zajęć pozalekcyjnych, pomaga odwrócić uwagę wychowanków od ich bieżących trosk i minimalizować napięcie emocjonalne związane z pobytem w szpitalu, szczególnie trudnym w okresie pandemii COVID-19.

Ten dzień cała społeczność szkolna zapamięta na długo, nie ma bowiem nic piękniejszego niż dzielenie się radością z innymi. (źródło: Zespół Szkół przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry