„Dzielimy się tym, co mamy”

Jastrzębie-Zdrój przekazało kolejną transzę pomocy humanitarnej do zaprzyjaźnionego Borszczowa.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Tym razem, na prośbę władz naszego partnerskiego miasta, przekazaliśmy wóz pożarniczy z wyposażeniem. Od tej pory będzie on służył ukraińskim strażakom. Jesteśmy w stałym kontakcie z burmistrzem Borszczowa. Jeszcze przed wybuchem wojny wysłaliśmy propozycję pomocy, o którą nas poproszono. Dzielimy się tym, co mamy. W obliczu wojny to nasz obowiązek” – powiedziała prezydent Anna Hetman.

Oprócz tego do Borszczowa pojechały środki medyczne, latarki, baterie, a także odzież i obuwie. To drugi taki transport. W poprzednim znalazł się między innymi agregat prądotwórczy, śpiwory i środki higieniczne. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Teraz widać jak na dłoni prawdziwego Polaka. W większości to egoiści, bojący się o swoje dobra. Ale jest duża rzesza rodaków, którzy dzielą się z serca wszystkim, co mają. Nie tylko używanymi ubraniami. Dają dach nad głową, swoje pieniądze, czas i pomoc.

  2. Edek z fabryki kredek

    No taka potega gospodarcza i militarna jak Polsak to naprawde ma sie czym dzielic nawet w Polskim banku mozna Ukrainska walute wymienic na dolary z naszych rezerw dewizowych a co tam niech maja sie wszyscy dobrze oczywiscie wszyscy oprocz Polakow

    1. Bokiem to wychodzi z ciebie buractwo !!! Jeśli miałeś trudne dzieciństwo i nikt nie wpoił ci potrzeby empatii i niesienia pomocy potrzebującym to lepiej zamilcz i schowaj się w swoim emocjonalnym grajdołku.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry