Dzielnicowy sam zapłacił za leki!

Stan epidemii to czas wytężonej pracy dla policjantów w całym kraju. Każdego dnia stróże prawa otrzymują setki adresów do sprawdzenia. Oprócz weryfikacji stosowania się do ograniczeń, funkcjonariusze udzielają pomocy i wsparcia osobom, które tego potrzebują. Doceniła to jedna z mieszkanek Jastrzębia-Zdroju…

fot. archiwum

„Za pośrednictwem Pana Komendanta, chciałam podziękować Policjantowi pełniącemu obowiązki Dzielnicowego na osiedlu ‘Gwarków’ – Panu Dariuszowi Wendt. W trakcie odbywania przeze mnie izolacji z powodu pozytywnego wyniku COVID-19, Pan Dzielnicowy, dokonując w ramach swoich obowiązków telefonicznej okresowej kontroli przebiegu izolacji, za każdym razem pytał o samopoczucie i czy jest potrzebna pomoc. Uważałam to za grzecznościowe pytanie, bo tak wypada, ale niestety po upływie bodajże 7-dniowej izolacji byłam zmuszona potwierdzić, że potrzebuję pomocy. Chodziło o realizację recepty w aptece, to jest wykupienie i dostarczenie leków, bowiem nasiliły się objawy choroby. Pan Dzielnicowy dostarczył mi leki w tym samym dniu i przypuszczam, że był to już czas po godzinach służby. Dlatego jeszcze raz dziękuję, że moja prośba została przez Pana Dzielnicowego potraktowana tak poważnie i priorytetowo (…) Do niniejszego podziękowania dołączam wydatkowaną kwotę wraz z rachunkiem z apteki oraz z prośbą o zwrot tych środków Panu Dzielnicowemu” – czytamy w tekście podziękowań.

„Na zakończenie, chciałam również złożyć podziękowanie Panu Komendantowi, bowiem to dzięki Pana polityce kadrowej w jastrzębskiej Policji pracują funkcjonariusze, którzy w trakcie wykonywania obowiązków służbowych kierują się życzliwością i empatią” – pada na koniec. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Szacun!

  Niestety nie można tego powiedzieć o wszystkich dzielnicowych.
  Np. dzielnicowy osiedla Górne i Dolne nie zna ulic w swoim rewirze. I strasznie arogancki.

 2. Prawdę mówiąc to nasi Policjanci ostatnio faktycznie są milsi i bardziej uprzejmi niż dawniej ! Ostatnio wlepili mi dwadzieścia złociszy za maseczkę a mogli więcej ! W sumie miła pogawędka i pouczenie oraz ich uprzejmość mnie ujęły 🙂

 3. Brawa dla Dzielnicowego !!! Choć nie wiem jak było naprawdę, to sądzę, że z tą szlachetną postawą jego Komendant nie miał absolutnie nic wspólnego. Ci na górze najczesciej dbają wyłącznie o swoje dobro.

   1. To świadczy o rodzinie a też o sąsiadach że nie można na nich liczyć. Jak napisałaś “licz na siebie “, to ta pani powinna sama sobie kupić a nie wzywać dzielnicowego.

  1. Stosunek policjantów do mieszkańców, do swoich obowiązków zmienił się już jakiś czas temu. To efekt pracy komendanta.
   Dziękujemy.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny