Dziewiąte zwycięstwo z rzędu!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie bez zarzutu wywiązali się z roli faworyta i w piątkowy wieczór pewnie pokonali na wyjeździe Stoczniowiec Gdańsk 5:1 (1:0, 3:0, 1:1). O zwycięstwie naszej drużyny zadecydowało nieco ponad sto sekund drugiej tercji, w trakcie której ekipa z Jastora zdobyła trzy gole, które zapisali na swoje konta Mateusz Bryk, Martin Kasperlik i Kamil Wróbel. Pozostałe dwa trafienia dla JKH GKS były dziełem Dominika Pasia i Zacka Phillipsa, którzy odpowiednio rozpoczęli i zakończyli strzelaninę.

Dodajmy, że JKH GKS radził sobie nad Bałtykiem bez Marka Hovorki (dostał wolne) i Macieja Urbanowicza (dwumiesięczna przerwa związana z kontuzją ręki). Ponadto w trzeciej tercji karę meczu za nieprzepisowe zagranie wobec jednego z rywali otrzymał Kamil Wróbel.

Warto wspomnieć, iż nasz zespół wyruszył na to spotkanie… dziś o siódmej rano, a zatem na taflę wyszedł niemal “prostu z autobusu”. Mimo to bez większych kłopotów zgarnął komplet punktów, zarazem przedłużając passę zwycięstw do dziewięciu.

Teraz przed podopiecznymi Roberta Kalabera mecz na szczycie ekstraligowej tabeli z GKS Tychy. Derby zostaną rozegrane na Stadionie Zimowym w najbliższą niedzielę.

27 listopada 2020, Gdańsk, 18:30
Stoczniowiec Gdańsk – JKH GKS Jastrzębie 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
0:1 Paś (Wróbel) 14:20
0:2 Bryk (Rac) 30:09
0:3 Kasperlik (Rac) 30:53
0:4 Wróbel (Paś) 32:06
1:4 Zając (Mocarski, Rybak) 48:39 5/4
1:5 Phillips (Kasperlik, Rac) 51:26 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Kostek, Klimiczek, Wróbel, Phillips, R. Nalewajka – Jass, Horzelski, Sołtys, Wałęga, Paś – Gimiński, Michałowski, Pelaczyk, Jarosz, Ł. Nalewajka.