Ekipa Ściebury idzie do góry!

Być może jednak mijającego 2020 roku nie zapiszemy w rubryce piłkarskich katastrof. W sobotnie wczesne popołudnie podopieczni Pawła Ściebury wygrali już trzecie spotkanie w tym miesiącu, tym razem pokonując na Stadionie Miejskim Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0). To pierwsze zwycięstwo GieKSy przy Harcerskiej od pół roku, a ponadto gol Marka Mroza był pierwszym oficjalnym domowym trafieniem jastrzębian w tym sezonie. W rezultacie GieKSa jest coraz bliżej nawiązania kontaktu ze środkiem I-ligowej tabeli!

Niezależnie od końcowego wyniku należy przyznać, że aż do bramki Marka Mroza więcej z gry mieli sosnowiczanie. W 4. minucie Filip Karbowy mógł dwukrotnie pokonać Mariusza Pawełka, ale najpierw golkiper GieKSy zdołał wybronić jego koziołkujący strzał, a następnie uderzenie zawodnika Zagłębia minimalnie minęło spojenie naszej bramki. W 15. minucie Szymon Pawłowski obił jastrzębski słupek, zaś w 30. minucie szansy na otwarcie wyniku nie wykorzystał Patryk Małecki. Pierwszą groźną akcję gospodarze przeprowadzili w 41. minucie i… od razu zakończyła się ona golem. Po świetnym dośrodkowaniu piłkę w polu karnym przejął Daniel Feruga, po czym piętką zagrał do Marka Mroza, a ten pewnie pokonał Kacpra Chorążkę.

Na początku drugiej odsłony ekipa Pawła Ściebury mogła pójść za ciosem, ale Chorążka zdołał sparować bombę Farida Alego na poprzeczkę. Po godzinie gry do głosu ponownie doszło Zagłębie, które udokumentowało przewagę wyrównującym trafieniem Joao Oliveiry. Portugalczyk wykorzystał fatalny błąd jednego z naszych obrońców (pomińmy milczeniem nazwisko), który zamiast wybijać piłkę z piątego metra po prostu… podał ją pod nogi rywala. Na szczęście gol dla Zagłębia nie załamał naszej drużyny. Wręcz przeciwnie – już dwie minuty później gospodarze wrócili na prowadzenie, gdy po szybkiej akcji Daniel Feruga został obsłużony świetnym podaniem przez Farida Alego, po czym “z pierwszej” huknął w samo okienko.

W ostatnim kwadransie goście postawili wszystko na jedną kartę, jednak tego dnia szczęście było po naszej stronie. W 77. minucie po kolejnym błędzie naszej obrony Olaf Nowak trafił w słupek, zaś w doliczonym czasie gry jastrzębianie jakimś cudem przetrzymali istny “bilard” w swoim polu karnym, wybijając m.in. piłkę z linii bramkowej.

Kolejne trzy oczka powodują, że GieKSa wreszcie może pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową. Aby jednak myśleć o w miarę spokojnej zimie należy w kolejnych meczach… nadal punktować. W środę czeka nas bardzo ważny mecz w Nowym Sączu i, aby definitywnie uciec od strefy spadkowej, warto byłoby na Sandecji podtrzymać zwycięską passę.

28 listopada 2020, Jastrzębie-Zdrój, 12:30
GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
Bramki: Mróz 41, Feruga 70 – Joao Oliveira 68

GKS Jastrzębie: Pawełek – Kulawiak, Szcześniak, Bondarenko, Witkowski – Jadach (66. Apolinarski), Zejdler (50. Bielak), Mróz, Feruga (86. Skórecki), Ali – Rumin (86. Sokół).