Embargo na rosyjski węgiel?

„Skala zbrodni i barbarzyństwa wobec obywateli Ukrainy wymaga skutecznych działań odcinających putinowski reżim od możliwości finansowania imperialistycznej polityki” – uważa związek Sierpień’80 – „Musimy żądać całkowitego embarga na rosyjski gaz, ropę i węgiel”.

fot. pixabay

W przesłanym kilka dni temu oświadczeniu przewodniczący Sierpnia’80 Bogusław Ziętek i przewodniczący zespołu ds. górnictwa i energetyki – Rafał Jedwabny za oburzającą uznali postawę wielu państw Unii Europejskiej wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę, ograniczającą się, jak przekonywali, do pozornych i pustych gestów.

Ich zdaniem elity europejskie nadal dbają o nienaruszalność rosyjskich interesów, ponieważ państwa UE kupują ogromne ilości rosyjskiej ropy, gazu i węgla. „Z tymi rosyjskimi interesami szumnie ogłaszane sankcje nie zrobiły nic. Jednocześnie te same unijne państwa bezwzględnie domagają się likwidacji polskich kopalń. Nie chcą polskiego węgla, ale nie przeszkadza im, nawet w obliczu zbrodni w Ukrainie, ten rosyjski. Ani jedna tona rosyjskiego węgla nie powinna trafiać do państw UE. To wstyd i hańba!” – stwierdzili szefowie Sierpnia’80. (źródło: nettg.pl)

  1. Odpowiedź jest bardzo prosta rządzą nami OSŁY…
    Embargo na ropę??!- Genialny pomysł, ostatnio tankowałem benzynę za 6.99zł za litr kufa 6.99zł a to tylko dlatego że uzależniliśmy się od ropy i gazu z Rosji, myślenie rządzących założymy embargo na towary – walić obywateli że odbije się to na kieszeni obywateli pomysł byłby dobry gdybyśmy większość surowców kupowali od innych państw a od Ruskich tylko niewielki procent ale nie na odwrót!

    1. Zrobimy im na złość i nie będziemy od nich nic kupować. Rząd się wyżywi a społeczeństwo może tylko płakać i płacić coraz więcej.

  2. Edek z fabryki kredek

    Wiekszych idiotow nie widzialem zeby sluchac jakis durnych Unijnych ekologow i tych kretynow od ratowania planety zeby zgodzic sie na zamykanie kopaln teraz mamy tego efekty juz zaczyna brakowac wegla Polska majac takie zloza wegla musi go importowac ludzie gdzie my jestesmy i kto tak naprawde nami rzadzi

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis