Euro-pojedynki w Spodku

Kadra UKS Pionier na niedawnych Mistrzostwach Polski (fot. arch.)

Licząca szesnaścioro zawodników ekipa UKS Pionier ma za sobą niezwykle istotne doświadczenie w postaci udziału w turniejach Mistrzostw Europy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich, które odbyły się w słynnym katowickim Spodku. Spośród szachistów jastrzębskiego klubu najlepiej spisał się Bartłomiej Niedbała, który w obu konkurencjach uplasował się w czołowej pięćdziesiątce Starego Kontynentu!

W szachach błyskawicznych Niedbała zajął 32. miejsce z dorobkiem 15 pkt. W pierwszej setce zmieścił się też Michał Redzisz (98. pozycja, 13,5 pkt.), zaś blisko niej byli Kamil Warchoł (102., 13 pkt.) i Dawid Czerw (103., 13 pkt.). Z kolei spośród jastrzębianek najlepiej zagrała Zuzanna Adamczyk, zajmując 182. miejsce (12 pkt.).

Natomiast w szachach szybkich Bartłomiej Niedbała został sklasyfikowany na 43. lokacie (7,5 pkt.), a w czołowej setce znalazł się też Tomasz Gałuszka (93., 7 pkt.). Ponadto w klasyfikacji FIDE czwartą pozycję zajął Kamil Warchoł (130., 6,5 pkt.), zaś w klasyfikacji dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych druga była Zuzanna Gaszka (248., 6,0 pkt.)

Obok wymienionych w katowickim Spodku szachowali także: Wiktoria Zniszczoł, Monika Kordela, Lena Obrochta, Antoni Radzimski, Marcin Molenda, Jakub Herwy, Mateusz Dziendziel, Dawid Sułkowski i Mikołaj Słobodzian.

Dodajmy, że w Katowicach zagrało sześciuset szachistów z 23 państw.

Źródło: Facebook / UKS Pionier