Ewakuacja pracowników… O krok od tragedii?

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W piątek, 19 marca, około godziny 23.30 jastrzębscy wywiadowcy, którzy patrolowali osiedle Zdrój, zauważyli płomienie w budynku elektrociepłowni. Policjanci dotarli do pracownika ochrony, informując go o pożarze. Natychmiast wezwano straż pożarną oraz rozpoczęto ewakuację pracowników. Zagrożenie było poważne, ponieważ do pożaru doszło w rozdzielni głównej. Po przyjeździe na miejsce strażaków, podjęto akcję gaśniczą, w wyniku której ugaszono pożar. Dzięki natychmiastowej reakcji stróżów prawa ogień nie zdążył przenieść się na inne pomieszczenia. Jak ustalono, pożar powstał najprawdopodobniej samoczynnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Pytanie w jakim stanie jest system ostrzegania o pożarze, bo żeby zareagować trzeba najpierw wiedzieć o pożarze. Dla przykładu-nikt nie zareaguje na pożar u sąsiada bo niby skąd ma o tym wiedzieć? No chyba, że już drzwi ci się palą.

 2. Dziennik Ustaw wersja od 12.05. 2020 do 15.04.2021
  Art.5. obszary ,obiekty,urządzenia i transportu podlegające obowiązkowej ochronie.
  Pkt. 3. Mające istotne znaczenie dla funkcjonowania aglomeracji miejskiej. A w szczególności elektrownie i ciepłownie. Pracownicy ochrony z ostrą bronią i taki skandal !!!!!

 3. Co to za firma ochrony ? Pracownik ochrony nie wiedział o pożarze wewnątrz zakładu ? Na pewno spał. Zatrudniają byle jakie firmy za niską cenę i potem efekty. Policjanci z zewnątrz poinformowali pracownika ochrony o pożarze Skandal jakich mało. Ciekawe co mu się śniło ?

  1. Nadkomisarz krawężnik

   O krok od jakiej tragedii? Nie róbcie sztucznej tragedi bo to jedynie tragifarsa. Ochroniarz śpi, pracownicy śpią i policja musi ich budzić i wynieść w bezpieczne miejsce bo jak mają widzieć że się coś pali jak się śpi na nocnej zmianie?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny