Finowie królami Bzia i Ruptawy

Zwycięska fińska załoga; fot. rajdslaska.pl

W minioną sobotę szosy Bzia i Ruptawy po raz kolejny stały się areną zmagań Rajdu Śląska, w ramach którego walczono o punkty Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Historycznych Mistrzostw Polski (stare modele aut) oraz Mistrzostw Śląska. W Jastrzębiu-Zdroju rozegrane zostały dwa odcinki specjalne, na których zwyciężyli późniejsi triumfatorzy całych zawodów, Finowie Jari Huttunen i Mikko Lukka na pokładzie Hyundaia I20 R5.

Liczący ok. 20 km odcinek specjalny w Bziu i Ruptawie faworyzowani Finowie pokonali w czasie 10:48 (OS nr 2) i 10:44 (OS nr 5). Sklasyfikowanych w ramach Mistrzostw Polski było ponad sześćdziesiąt załóg.

Dodajmy, że w ramach Historycznych Mistrzostw Polski na naszym odcinku dwukrotnie wygrywali Robert Luty i Marcin Celiński w Subaru Legacy (12:25, 12:28), a wśród uczestniczących w zawodach maszyn znalazły się m.in. Polonez, Łada i Lancia Fulvia.

Ponadto w ramach Rajdu Śląska rywalizowano także na szczeblu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, gdzie na naszych odcinkach (tym razem 10 km) triumfowali Artur Równiatka i Szymon Wojtaszek w Mitsubishi Lancer Evo oraz Tomasz Pławecki i Paweł Kaim w Hondzie Civic Proto.

W tejże regionalnej rywalizacji mieliśmy także naszego przedstawiciela, bowiem na pokładzie Hondy Civic Bartłomieja Fizi jako pilot pojawił się znany w tym fachu jastrzębianin Krzysztof Janik. W generalce Fizia i Janik zajęli 12. miejsce, natomiast w klasie Open 2 finiszowali na czwartej lokacie. Na odcinkach w Bziu nasza załoga zajmowała kolejno 16. i 12. lokatę.

Pełne wyniki >>>

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry