Fotoradar jedynym ratunkiem?

W przyszłym tygodniu, 28 października, odbędzie się wizja lokalna newralgicznego odcinka drogowego DK81 w rejonie łuku zlokalizowanego tuż za skrzyżowaniem z drogą wojewódzką w kierunku Skoczowa. Wezmą w niej udział przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz gminy Pawłowice, która wystosowała również zaproszenie do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Centrum Automatycznego Nadzoru w Warszawie.

fot. UG Pawłowice

W miejscu tym dochodzi do licznych wypadków. Tylko w sobotę, 17 października, doszło tam do 9 kolizji drogowych, wskutek których uszkodzonych zostało 11 pojazdów. Mimo obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości do 70 km/h, kierowcy nie zawsze przestrzegają tej zasady. Przy fatalnych warunkach atmosferycznych, a takie panowały w ubiegłym tygodniu, samochody wypadają z drogi.

Wójt Gminy Pawłowice wystąpił z wnioskiem do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego o zamontowanie w tym miejscu fotoradaru lub rejestratora odcinkowego pomiaru prędkości. Gmina zaproponowała wykorzystanie urządzenia, które do tej pory ustawione było w rejonie skrzyżowania DK81 z drogami powiatowymi – ul. Zjednoczenia i ul. Wyzwolenia w Pawłowicach. Taka możliwość pojawi się, gdy na wspomnianym skrzyżowaniu powstanie sygnalizacja świetlna.

Trwający okres jesienny oraz zbliżająca się zima, a tym samym trudniejsze warunki na drogach, powinny wymusić na kierowcach dostosowanie prędkości do obowiązującej organizacji ruchu. (źródło: UG Pawłowice)

  1. Haha widać trawę ubitą na poboczu, oczywiście przyczyną fatalne warunki, a nie czasem brak myślenia, może tak napiszesz wielki jasnecie czy brak odwagi.

  2. Skoro ludzie jeżdżą jak debile i za nic mają ograniczenia prędkości bo pewnie cwaniaków to nie dotyczy to niech dalej wypadają z drogi, będzie mnie debili na drogach.To nie jest wina zakrętu a ten wójt taki troskliwy , normalnie miłosierny samarytanin, chyba się minął z powołaniem.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry