Fujak potrójną mistrzynią Polski!

Zuzanna Fujak i Kamila Idziniak; fot. Facebook

Jastrzębska biegaczka narciarska Zuzanna Fujak okazała się jedną z największych gwiazd Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które od soboty do poniedziałku rozgrywane były na trasach wokół Tomaszowa Lubelskiego. Nasza zawodniczka, na co dzień startująca w barwach NKS Trójwieś Beskidzka, zgarnęła w tej imprezie wszystko, co było do wygrania. Do dwóch indywidualnych mistrzostw kraju w rocznikach 2003-2004 jastrzębianka dorzuciła jeszcze… sztafetowe złoto na dystansie 2x3x1200 m!

O sukcesach Zuzanny Fujak w sobotnim sprincie (czytaj >>) oraz niedzielnym biegu na 5 km (czytaj >>) stylem klasycznym już informowaliśmy. Tymczasem nasza narciarka wcale nie zamierzała na tym poprzestać i w poniedziałek w duecie z Kamilą Idziniak wygrała dla swojego klubu rywalizację sztafetową dziewcząt, osiągając czas łączny 24 minut i 37 sekund. Drugą na mecie ekipę Klimczoka Bystra Fujak i Idziniak wyprzedziły o ponad pół minuty, natomiast trzeci Halicz Ustrzyki Dolne – o niemal minutę. W pokonanym polu pozostały także m.in. Hubal Białystok, Regle Kościelisko czy LKS Mszana Górna.

Biorąc pod uwagę kapitalną formę naszej biegaczki tym bardziej szkoda, że nie otrzymała ona szansy na debiut w Mistrzostwach Świata Juniorów w fińskim Vuokatti, gdzie do reprezentowania Polski wyznaczono inne zawodniczki.

Źródło: skipol.pl.

Komentarze

Wpisy na temat “Fujak potrójną mistrzynią Polski!”

  1. DR BRAWO, BRAWO,BRAWO też gratuluję. Szkoda że Włodaże jej rodzinnego miasta Jastrzębia-Zdroju nie wspierają takiego talentu. Finansowy wysiłek jej rodziców jest ogromny.W przyszłości może wspomóc promocję naszego miasta. WARTO !!!!!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny