Fujak potrójną mistrzynią Polski!

Zuzanna Fujak i Kamila Idziniak; fot. Facebook

Jastrzębska biegaczka narciarska Zuzanna Fujak okazała się jedną z największych gwiazd Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które od soboty do poniedziałku rozgrywane były na trasach wokół Tomaszowa Lubelskiego. Nasza zawodniczka, na co dzień startująca w barwach NKS Trójwieś Beskidzka, zgarnęła w tej imprezie wszystko, co było do wygrania. Do dwóch indywidualnych mistrzostw kraju w rocznikach 2003-2004 jastrzębianka dorzuciła jeszcze… sztafetowe złoto na dystansie 2x3x1200 m!

O sukcesach Zuzanny Fujak w sobotnim sprincie (czytaj >>) oraz niedzielnym biegu na 5 km (czytaj >>) stylem klasycznym już informowaliśmy. Tymczasem nasza narciarka wcale nie zamierzała na tym poprzestać i w poniedziałek w duecie z Kamilą Idziniak wygrała dla swojego klubu rywalizację sztafetową dziewcząt, osiągając czas łączny 24 minut i 37 sekund. Drugą na mecie ekipę Klimczoka Bystra Fujak i Idziniak wyprzedziły o ponad pół minuty, natomiast trzeci Halicz Ustrzyki Dolne – o niemal minutę. W pokonanym polu pozostały także m.in. Hubal Białystok, Regle Kościelisko czy LKS Mszana Górna.

Biorąc pod uwagę kapitalną formę naszej biegaczki tym bardziej szkoda, że nie otrzymała ona szansy na debiut w Mistrzostwach Świata Juniorów w fińskim Vuokatti, gdzie do reprezentowania Polski wyznaczono inne zawodniczki.

Źródło: skipol.pl.

Zobacz więcej na… sport.jasnet.pl

Wpisy na temat “Fujak potrójną mistrzynią Polski!”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry