Gaz, prąd i… mandaty w górę

fot. pixabay

Kilka dni temu policjanci z „drogówki” na ulicy Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Tłumaczył, że kolega z pracy świętował dziś urodziny i wypili po „jednym piwku”. Za nieodpowiedzialne zachowanie rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

„Od 1 stycznia zmienił się taryfikator wykroczeń w ruchu drogowym, a wysokość mandatów za niektóre wykroczenia drogowe znacząco wzrosła. Obecnie za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości, powyżej 0,5 promila, grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Dotychczas mandat ten wynosił 500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, od 0,2 do 0,5 promila, aktualnie grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Wcześniej wynosił od 300 do 500 złotych” – przypominają policjanci. (źródło: KPP Wodzisław Śląski)

Wpisy na temat “Gaz, prąd i… mandaty w górę”

  1. W czasie pandemii nie powinni podnosić cen prądu,mandatów,cen żywności.Powinni chronić obywateli,leczyć normalnie,nie zamykać w domu.Postępują jak by byli władcami świata.Napiszcie co staniało…

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis