GieKSa ma Słowaka ze Stali

Lukasz Bielak (fot. gksjastrzebie.com)

Lukasz Bielak wzmocnił ekipę GKS Jastrzębie. 33-letni Słowak, mający za sobą grę w słowackiej i polskiej ekstraklasie, został wypożyczony przez nasz klub ze Stali Mielec, która w lipcu świętowała awans do elity. Bielak może spełniać zadania zarówno w obronie, jak i pomocy.

Lukasz Bielak urodził się 14 grudnia 1986 roku w Rużomberoku. Jest wychowankiem miejscowego MFK, zanim jednak trafił do pierwszego zespołu spod Wielkiego Chocza zaliczył także grę dla FK Racza i MFK Tatran Liptowski Mikulasz. Od 2008 do 2013 roku grał w Rużomberoku, po czym przyjął ofertę z Górnika Łęczna.

Jako zawodnik klubu wspieranego przez KWK Bogdanka Bielak rozegrał niemal pół setki spotkań w polskiej ekstraklasie i zdobył gola przeciw Ruchowi Chorzów. W sezonie 2016/2017 występował w Bytovii Bytów, a następnie w ŁKS-ie Łódź, z którym przyjeżdżał na Harcerską. Z kolei cały miniony sezon spędził w mieleckiej Stali, w barwach której zaliczył 29 meczów w Fortuna I Lidze. Po awansie do ekstraklasy Słowak stracił miejsce w składzie ekipy z Mielca, w związku z czym postanowił skorzystać z możliwości gry na zapleczu ekstraklasy.

– 33-letni doświadczony Słowak, mierzący 184 cm wzrostu, wzmocni rywalizację w środku pola naszego zespołu – zapowiada GieKSa na swojej oficjalnej stronie.

Lukasz Bielak będzie miał okazję do debiutu w zielono-czarno-żółtych barwach w najbliższym wyjazdowym meczu przeciw Miedzi Legnica.

Źródło: gksjastrzebie.com

Wpisy na temat “GieKSa ma Słowaka ze Stali”

  1. Nie wierzę. A gdzie zawodnicy z akademii? Nasz klub idzie ku ruinie, nie ma perspektyw. Kiedyś jak grali chłopcy z Jastrzębia i z okolic to była walka i poświęcenie. Ściągnijcie jeszcze dwóch z Afryki, Japończyka i eskimosa, a nasi chłopcy jak np. Kawula będą grali w innych klubach bo taki mamy zarząd.

  2. A kiedy będą wygrywać tak jak za Skrobacza ponad 20 meczów my nie przegrali za nie go, a Ściebura nie umi choćby punkt zrobić, widać który trener jest lepszy brak słów.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?