GieKSa ma Słowaka ze Stali

Lukasz Bielak (fot. gksjastrzebie.com)

Lukasz Bielak wzmocnił ekipę GKS Jastrzębie. 33-letni Słowak, mający za sobą grę w słowackiej i polskiej ekstraklasie, został wypożyczony przez nasz klub ze Stali Mielec, która w lipcu świętowała awans do elity. Bielak może spełniać zadania zarówno w obronie, jak i pomocy.

Lukasz Bielak urodził się 14 grudnia 1986 roku w Rużomberoku. Jest wychowankiem miejscowego MFK, zanim jednak trafił do pierwszego zespołu spod Wielkiego Chocza zaliczył także grę dla FK Racza i MFK Tatran Liptowski Mikulasz. Od 2008 do 2013 roku grał w Rużomberoku, po czym przyjął ofertę z Górnika Łęczna.

Jako zawodnik klubu wspieranego przez KWK Bogdanka Bielak rozegrał niemal pół setki spotkań w polskiej ekstraklasie i zdobył gola przeciw Ruchowi Chorzów. W sezonie 2016/2017 występował w Bytovii Bytów, a następnie w ŁKS-ie Łódź, z którym przyjeżdżał na Harcerską. Z kolei cały miniony sezon spędził w mieleckiej Stali, w barwach której zaliczył 29 meczów w Fortuna I Lidze. Po awansie do ekstraklasy Słowak stracił miejsce w składzie ekipy z Mielca, w związku z czym postanowił skorzystać z możliwości gry na zapleczu ekstraklasy.

– 33-letni doświadczony Słowak, mierzący 184 cm wzrostu, wzmocni rywalizację w środku pola naszego zespołu – zapowiada GieKSa na swojej oficjalnej stronie.

Lukasz Bielak będzie miał okazję do debiutu w zielono-czarno-żółtych barwach w najbliższym wyjazdowym meczu przeciw Miedzi Legnica.

Źródło: gksjastrzebie.com

Komentarze

Wpisy na temat “GieKSa ma Słowaka ze Stali”

  1. Nie wierzę. A gdzie zawodnicy z akademii? Nasz klub idzie ku ruinie, nie ma perspektyw. Kiedyś jak grali chłopcy z Jastrzębia i z okolic to była walka i poświęcenie. Ściągnijcie jeszcze dwóch z Afryki, Japończyka i eskimosa, a nasi chłopcy jak np. Kawula będą grali w innych klubach bo taki mamy zarząd.

  2. A kiedy będą wygrywać tak jak za Skrobacza ponad 20 meczów my nie przegrali za nie go, a Ściebura nie umi choćby punkt zrobić, widać który trener jest lepszy brak słów.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny