GieKSa przerywa serię porażek!

Grzegorz Drazik (fot. Jan Kalinowski)

Piłkarze GKS Jastrzębie wreszcie przerwali paskudną serię porażek, która trwała od początku sezonu. W piątkowy wieczór podopieczni Pawła Ściebury zremisowali na wyjeździe z prowadzoną przez wieloletniego trenera naszego zespołu Jarosława Skrobacza Miedzią Legnica 1:1 (1:0). Co ciekawe, po raz ostatni jastrzębianie zapunktowali w Fortuna I Lidze właśnie przeciw Miedzi.

W innych okolicznościach remis w Legnicy uznalibyśmy po prostu za dobry wynik, jednakże obecnie ten punkt należy nie tylko – jak mawiał klasyk – przyjąć, ale także cieszyć się, że nasz zespół w końcu zaczyna funkcjonować.

Wynik pojedynku powinien był otworzyć w 6. minucie Daniel Szczepan, ale zmarnował prezent ze strony rywali i w akcji sam na sam z Mateuszem Heweltem za daleko wypuścił sobie piłkę, pozwalając legniczanom na uratowanie sytuacji. W 42. minucie “Szczepek” zrehabilitował się, lobując golkipera gospodarzy strzałem głową po podaniu Kamila Jadacha.

Z jednobramkowym prowadzeniem GieKSa zeszła do szatni. W drugiej odsłonie Miedź przeważała, ale niewiele z tego wynikało. Zawodnicy trenera Skrobacza długo bili głową w mur, a najlepszą okazję do pokonania świetnie spisującego się Grzegorza Drazika mieli w 74. minucie, gdy nasz bramkarz fantastycznie “wyjął” z okienka uderzoną z rzutu wolnego piłkę. W końcu w 82. minucie Miedzi dopisało nieco szczęścia, kiedy to nasza obrona w zamieszaniu w jedenastce nie upilnowała Krzysztofa Drzazgi, a ten wyrównał stan meczu. W końcówce niespodziewanie to GieKSa bardziej zażarcie walczyła o zwycięstwo, ale ostatecznie skończyło się na remisie, po którym – miejmy nadzieję – będzie już tylko lepiej.

GieKSa pozostała na przedostatnim miejscu z punktem przewagi nad Sandecją Nowy Sącz, która przegrała po raz ósmy, tym razem na Widzewie Łódź. Za tydzień podopiecznych Pawła Ściebury czeka karkołomne zadanie wyrwania punktów “Słoniom” z Niecieczy.

9 października 2020, Legnica, 18:00
Miedź Legnica – GKS Jastrzębie 1:1 (0:1)
Bramki: Drzazga 82 – Szczepan 42

GKS Jastrzębie: Drazik – Zalewski (69. Szcześniak), Bondarenko, Rutkowski, Kulawiak – Jadach, Zejdler, Mróz, Feruga (69. Bielak), Ali – Szczepan (81. Rumin).