GieKSa ucieka spod topora!

Winy z Nowego Sącza odkupione! W sobotnie wczesne popołudnie w ostatnim meczu 2020 roku piłkarze GKS Jastrzębie pokonali na wyjeździe w meczu… “o dziesięć punktów” zajmującą jedyną spadkową lokatę Resovię Rzeszów 2:1 (2:1). Dzięki temu podopieczni Pawła Ściebury uciekli tej ekipie na dystans siedmiu punktów, a to oznacza, że przerwa zimowa przy Harcerskiej będzie znacznie spokojniejsza, niż wydawało się jeszcze miesiąc temu.

Przyznajmy, że szans dla ekipy beniaminka w tym spotkaniu nie brakowało. Na szczęście jednak tym razem Mariusz Pawełek albo stawał na wysokości zadania, albo jego niezbyt udane zagrania (np. wybicie piłki pod nogi napastników rywala) nie przyniosły najbardziej przykrych konsekwencji.

Gole dla GieKSy – podkreślmy, że naprawdę pierwszorzędnej jakości – zdobyli w drugiej połowie Daniel Rumin i Farid Ali. Rumin wykończył strzałem głową kapitalną kontrę naszego zespołu, którą rozpoczął… Mariusz Pawełek. Po jego wybiciu piłka trafiła do Marka Mroza, który świetnie obsłużył Kamila Jadacha. Popularny “Carlos” nie namyślał się długo, tylko od razuzacentrował w pole karne z pierwszej piłki, gdzie głową “kropkę nad i” postawił Rumin. Z kolei drugi gol dla gości to już efekt indywidualnych umiejętności Farida Alego, który pokonał golkipera Resovii uderzeniem w okienko zza pola karnego.

Jakby dla uzupełnienia obrazu widowiska, także gospodarze zapisali na swoje konto efektowne trafienie, gdy w doliczonym czasie gry uderzeniem z około… 35 metrów zaskoczył Pawełka Radosław Adamski. Na szczęście tego dnia Resovii nie było już stać na więcej i tym samym komplet punktów jedzie do Jastrzębia.

Teraz przed naszym zespołem kilka tygodni zimowej przerwy i przygotowań do rundy wiosennej. Dzięki wygranej na Podkarpaciu przystąpimy do rundy wiosennej w optymistycznych nastrojach.

12 grudnia 2020, Rzeszów, 12:00
Resovia Rzeszów – GKS Jastrzębie 1:2 (1:2)
Bramki: Adamski 90 – Rumin 59, Ali 85

GKS Jastrzębie: Pawełek – Kulawiak, Szcześniak, Bondarenko, Witkowski (69. Słodowy) – Jadach (90. Apolinarski), Bielak, Mróz, Feruga (69. Zejdler), Ali – Rumin (86. Sokół).