GieKSa wita wiosnę nad morzem

Wyjazdowym meczem z Arką Gdynia piłkarze GKS Jastrzębie rozpoczną kolejną w historii naszego klubu pierwszoligową rundę wiosenną. W piątkowe popołudnie podopieczni Pawła Ściebury zagrają z rywalem, który chce jak najszybciej powrócić do ekstraklasy. Faworytem pojedynku będą oczywiście gospodarze, ale wydaje się, że tym razem mecz GieKSy z Arką nie będzie tak jednostronnym widowiskiem, jak inaugurujące sezon starcie w Wodzisławiu Śląskim. Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia przy Bogumińskiej jastrzębianie przegrali 0:4 i… nie był to niesprawiedliwy wynik. Początek meczu o godz. 16:00.

Nasi piłkarze mają za sobą ciężki okres przygotowawczy, w którym sztab szkoleniowy ich nie oszczędzał. Dość powiedzieć, że Kamil Jadach ocenił ten okres jako jeden z najbardziej wymagających w jego przygodzie z GieKSą. W podobnym tonie wypowiedział się zresztą także Farid Ali. – Przygotowania do rundy wiosennej były bardzo mocne. Wszyscy podeszliśmy do nich bardzo poważnie i wiemy, że przyniosą one efekty. Mocno ćwiczyliśmy nad przygotowaniem fizycznym na obozie, żeby być w jak najlepszej dyspozycji. W pierwszej lidze trzeba dużo biegać i wszystkie zespoły są pod tym kątem dobrze przygotowane. Teraz wszystko zależy już tylko od nas. W piątek chcemy wyjść na boisko i pokazać, na co nas stać – powiedział jeden z ulubieńców kibiców (czytaj więcej >>).

Do Gdyni zespół wyruszył już w czwartek. Nasza drużyna ma za sobą lżejszy tydzień z jednym treningiem dziennie, ale długa podróż nad Bałtyk na pewno nie pozostanie bez wpływu na stopień zmęczenia zawodników. Mimo to nastroje w naszym obozie są bardzo optymistyczne. – Jedziemy do Gdyni po trzy punkty, nie widzę innej opcji. Nowa runda, karty są na nowo rozdane, więc trzeba wyjść i walczyć o zwycięstwo, nie biorę innego scenariusza pod uwagę – to opinia Farida Alego.

Trener Paweł Ściebura jest podobnego zdania. – Nastroje w zespole przed inauguracją rundy wiosennej są pozytywne i tak też jesteśmy nastawieni na mecz z Arką. Oczywiście znamy wartość rywala, ale znamy też swoją i jedziemy do Gdyni walczyć o pełną pulę – zapewnił szkoleniowiec (czytaj więcej >>).

Na meczu rzecz jasna nie będą mogli zameldować się nasi kibice, w związku z czym pozostaje nam transmisja na platformie Ipla. Ponadto klub zapewnia relację radiową z Gdyni, która będzie przeprowadzana na oficjalnym profilu na Facebooku.

Na koniec dodajmy, iż na ostatniej prostej przed rozpoczęciem rundy wiosennej w zespole nastąpiła mała roszada kadrowa. Z drużyną pożegnał się tymczasowo Michał Mydlarz (wypożyczenie do ŁKS Łagów), zaś dołączył do niego 20-letni pomocnik Konrad Sieracki, który na podobnej zasadzie trafia do Jastrzębia z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Dodajmy, że Sieracki to bardzo utalentowany zawodnik, który jednak rok temu doznał ciężkiej kontuzji i przez rok dochodził do zdrowia. Teraz chce w naszym klubie powrócić do wysokiej formy.

Źródło wypowiedzi: gksjastrzebie.com

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny