GieKSa z lekcją od… Barcelony

Trzy młodzieżowe drużyny GKS Jastrzębie wyruszyły w miniony weekend do Warszawy, aby towarzysko zmierzyć się z miejscowymi zespołami. Warto odnotować, że jastrzębskim piłkarzom dane było m. in. zagrać ze stołeczną akademią… FC Barcelona! Wprawdzie sparingi z “polskim oddziałem” słynnego katalońskiego klubu zakończyły się porażkami, ale zyskane w ten sposób doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Poza spotkaniami z ekipami warszawskiej akademii FC Barcelona nasze zespoły mierzyły się także z Escola Varsovia, Talentem Warszawa oraz Irzykiem Warszawa. Bilans wizyty w stolicy to dwa zwycięstwa, jeden remis i pięć porażek.

Wyniki:

Rocznik 2008
GKS Jastrzębie – Barca Academy 0:3
GKS Jastrzębie – Escola Varsovia 0:2
GKS Jastrzębie – Barca Academy 1:1
GKS Jastrzębie – Escola Varsovia 0:2

Rocznik 2012
GKS Jastrzębie – Barca Academy 1:10
GKS Jastrzębie – Talent Warszawa 5:2
GKS Jastrzębie – Irzyk Warszawa 2:1

Rocznik 2013
GKS Jastrzębie – Barca Academy 7:15

– Uważam ,ze wszyscy zdobyliśmy bardzo cenne doświadczenie mierząc się z jedną z najlepszych akademii w Polsce. Dla chłopaków z rocznika 2012 była to dopiero trzecia próba gry 7×7, lecz dzięki takim meczom wiemy, w którą stronę mamy iść i jak rozwijać przyszłych piłkarzy. Natomiast rocznik 2008/09 mógłby wracać w dobrych humorach, gdyby wykazał się odrobinę lepszą skutecznością pod polem karnym rywala. Cieszę się, że mimo niekorzystnych wyników nasi zawodnicy próbowali wykonywać zadania, które mają na celu poprawić ich rozwój. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć fragmenty dobrej gry – ocenił na gorąco trener Mateusz Wrana, dawniej as defensywy GieKSy.

Źródło: Facebook / Akademia GKS Jastrzębie

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny