Kamil Glik doczekał się gola

Kamil Glik strzelił swojego pierwszego gola dla Benevento Calcio po powrocie do włoskiej Serie A. W miniony weekend jastrzębianin zdobył bramkę w domowym spotkaniu z AC Parma, zakończonym wynikiem 2:2 (1:0). Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, a otwierające wynik trafienie było dziełem właśnie Glika.

W 23. minucie pochodzący z Przyjaźni reprezentant Polski znalazł się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie pod bramką gości, wykorzystując dośrodkowanie z prawego skrzydła Federico Barby. Niestety, drużyna Polaka nie utrzymała dobrego rezultatu i ostatecznie podzieliła się punktami z Parmą.

Dodajmy, że na domowe zwycięstwo w Serie A Benevento czeka od grudnia 2020 roku. W tabeli zespół jastrzębianina zajmuje 15. miejsce z przewagą ośmiu punktów nad strefą spadkową.