Gol Skórasia “w Europie”

Michał Skóraś jeszcze w barwach MOSiR-u Jastrzębie (2015 r.)

Michał Skóraś strzelił swojego pierwszego gola w europejskich pucharach dla Lecha Poznań. W środowy wieczór popularny “Kolejorz” pokonał na własnym stadionie belgijski Standard Liege 3:1 (2:1), zdobywając tym samym pierwsze punkty w fazie grupowej Ligi Europy. 20-letni jastrzębianin otworzył wynik tego spotkania w 14. minucie, gdy strzałem głową wykorzystał świetne podanie Pedro Tiby.

Wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie przebywał na boisku do 62. minuty, kiedy to zmienił go Jan Sykora. Dodajmy, że Skóraś zebrał bardzo dobre recenzje za występ przeciw Belgom.

Michał Skóraś urodził się 15 lutego 2000 roku w Jastrzębiu-Zdroju i jest synem znanego z występów w Miejskiej Lidze Piłki Halowej oraz Zrywie Bzie Krzysztofa Skórasia. Jako wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR trafił w 2015 roku do młodzieżowych ekip Lecha Poznań, skąd był wypożyczany do Bruk-Betu Nieciecza (w barwach tego klubu zagrał przeciw GKS Jastrzębie, w którym nigdy nie występował) i Rakowa Częstochowa. W ekipie spod Jasnej Góry strzelił swojego pierwszego gola w ekstraklasie przeciw Lechii Gdańsk. Wiosną tego roku powrócił do Lecha Poznań.

Wpisy na temat “Gol Skórasia “w Europie””