Górnicy żądają podwyżek

Dotychczasowe rozmowy płacowe w spółce JSW Szkolenie i Górnictwo nie przyniosły efektu. Wobec braku porozumienia przedstawiciele NSZZ „Solidarność” zażądali spełnienia swoich postulatów i zagrozili rozpoczęciem sporu zbiorowego.

fot. pixabay

Rozmowy płacowe pomiędzy zarządem Spółki i związkowcami z NSZZ „Solidarność” rozpoczęły się 9 lutego. Kolejne spotkanie odbyło się 17 lutego, ale również nie przyniosło efektu. Wobec braku porozumienia związkowcy wystosowali pismo, w którym żądają spełnienia swoich postulatów w terminie do 28 lutego.

Te są niezmienne od początku negocjacji płacowych i zakładają wzrost stawek zasadniczych o 10 procent, wzrost wartości posiłku profilaktycznego z 21 zł do 30 zł oraz wypłatę jednorazowej rekompensaty (4300 zł brutto dla pracowników zatrudnionych pod ziemią, 3500 zł brutto dla pracowników zatrudnionych w zakładzie przeróbki mechanicznej oraz 3100 zł brutto dla pozostałych pracowników).

„W przypadku niespełnienia w/w żądań w terminie do 28.02.2022 od dnia 01.03.2022 powstanie spór zbiorowy” – czytamy w piśmie Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” JSW SiG. (źródło: nettg.pl)

  1. Z mojej strony się nie doczekasz, bo temat mnie nie dotyczy. Nie wiem, czemu łączysz mnie z martwicąumysłową@tosemja?

   1. 😀
    Roberto, wypowiadam się w niewielu tematach (promując zdrowy rozsądek i konserwatyzm). To strasznie drażni lewicową trolownię, która często podszywa się pod mojego nicka.
    A Ryśkowi wybacz, bo marksizm poczynił mu duże dziury w oun. Trzeba się za niego modlić.

    1. Jest tu drugi Rysiek, ale o górnictwie i Jastrzębiu w zderzeniu z uzdrowiskiem pisałem ja. Ale to temat ogólny i mnie dotyczący. Nie piszę o problemach, zarobkach, i fedrowaniu. Jeśli już to ogólnie, tak jak każdy z poza branży. Nie zazdroszczę im, ale i nie pluję z powodu średniej płacy. To nie moja brocha. A że obudzili się z ręką w…, to nie moja wina. Jak każdy z zarobkami powyżej… Ja też.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis