Górnicze pensje znowu niższe

fot. pixabay

Jak podaje portal nettg.pl, marcowe wypłaty pracowników Polskiej Grupy Górniczej znów były niższe. Według informacji przekazanych przez górników, w niektórych przypadkach mowa o różnicach wynoszących nawet kilkaset złotych. Okazuje się, że powodem ponownie są nowe przepisy podatkowe wynikające z tak zwanego Polskiego Ładu.

Powodem była kumulacja wynagrodzeń. Tym razem nie tak duża jak w lutym, kiedy górnicy otrzymali nagrody roczne, czyli czternastki. Niemniej 1 marca pracownicy PGG otrzymali wypłatę jednorazowych rekompensat za przepracowane od września do grudnia weekendy.

„Po wypłacie tych jednorazówek okazało się, że jest problem. Znów doszło do kumulacji, więc najpierw przy naliczaniu rekompensat zastosowano ulgi, a następnie przy normalnej wypłacie te ulgi były już mniejsze i mniejsze były koszty uzyskania przychodu. Polski Ład powoduje bardzo duże zamieszanie i mało kto rozumie ten system. Na dodatek to rozwiązanie, które po prostu będzie demotywowało górników. Wszędzie słyszymy, że teraz potrzebne będą zwiększone ilości węgla, więc chcąc go wydobyć ludzie będą musieli fedrować w soboty i niedziele. Jednak za chwilę zaczną sobie zadawać pytanie, po co mają to robić, skoro zaraz przekroczą próg przy wypłacie i znów część wynagrodzenia zabierze Polski Ład?” – powiedział w rozmowie z portalem nettg.pl Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej „Solidarności”. (źródło: nettg.pl)

 1. Nszz Solidarność juz wystąpiła do JSW z wnioskiem o rozmowuy. Będą podwyzszane świadczenia. Czekamy ma więcej info bracia górnicy!!

 2. Górnik powinien zarabiać minimum 15tys miesięcznie na reke i BASTA… a reszta pajaców cicho siedzieć popaprańcy !!!

  1. A co tam! 20 tysięcy na rękę!!! Może ktoś przebije? Każda inicjatywa się liczy. I cicho mi tu!
   Skandujemy razem:
   Kto nie ma 20-cia, kto nie ma 20-cia – ten lewak!

 3. Kilka cytatów:
  – Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, podczas spotkania z mieszkańcami Poniatowej na Lubelszczyźnie mówił, że Polski Ład to szansa na wielki skok cywilizacyjny:
  Chcemy ożywić życie społeczne i gospodarcze, żeby dogonić państwa Europy Zachodniej, a nawet przegonić. Jest to możliwe, dlatego że (…) działania podejmowane przez rząd PiS przyniosły oczekiwane efekty.
  – Elżbieta Witek, marszałek Sejmu w Chocianowie:
  Naszym celem jest to, aby Polakom żyło się na takim poziomie, jak w państwach zachodniej Europy. (…)Polski Ład przychodzi tutaj z pomocą, dotyka każdej dziedziny życia: rolnictwa i edukacji, i rodziny, i przede wszystkim szerokiego wsparcia dla gmin i samorządów w całej Polsce.
  – Beata Szydło, europosłanka, była premier, w Łącku:
  To jest program, który ma dać całej Polsce, każdemu miastu, każdej miejscowości i każdemu obywatelowi szansę na dobre i godne życie. Jest on z jednej strony ogromnym wyzwaniem, a z drugiej strony niepowtarzalną szansą dla Polski. O tym programie pewnie kiedyś będą pisać, że był skokiem cywilizacyjnym.
  Więc, skoro w większości suweren głosował na przedstawicieli jedynie słusznej partii ( górnicy ), to proszę “pokornie” pracować na te obietnice!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis