Górska Petarda na OWN-ie

W najbliższą sobotę, 12 września na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego oraz w jego przełajowej okolicy odbędzie się pierwsza kolarska impreza w naszym mieście po „epoce koronawirusa”. Na zawody zaprasza MTB Pressing Team, którego reprezentanci rozsławiają Jastrzębie-Zdrój podczas wyścigów kolarskich w całej Polsce.

„Wyścig jest umieszczony w kalendarzu Śląskiego Związku Kolarskiego. Dla zawodniczek i zawodników w kategoriach: żak, młodzik, junior młodszy i junior będzie prowadzona klasyfikacja Mistrzostw Śląska. Warunkiem uczestnictwa w tej klasyfikacji jest posiadanie licencji kolarskiej PZKol lub legitymacji ucznia szkółki kolarskiej zarejestrowanego w systemie SINKO oraz ważne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu” – informuje lider MTB Pressing Team Tomasz Kubala.

Dodajmy, że w ramach zawodów rywalizować będą nie tylko licencjonowani kolarze we wspomnianych kategoriach wiekowych, ale także inni zawodnicy, niekoniecznie walczący o mistrzostwo Śląska. Poza wspomnianymi kategoriami po nagrody i prestiż pojadą zawodnicy w dosłownie każdej kategorii wiekowej. Od dzieci („dziki” i „petardy”) przez żaków, młodzików, juniorów, aż po elitę i masters, w której na trasie zobaczymy weteranów powyżej 35. roku życia.

Najmłodsi pasjonaci dwóch kółek wyruszą na trasę o godz. 9:30, a po nich rywalizować będą żacy i młodzicy. Na 10:45 przewidziana jest dekoracja w tych najmłodszych kategoriach wiekowych. Od 11:00 będziemy dopingować na trasie juniorów, elitę i masters. Dekoracja w tych kategoriach zaplanowana jest na godz. 15:30.

Program zawodów:
08:00-12:00 Potwierdzenie startu, dodatkowe zgłoszenia i odbiór numerów w biurze zawodów na OWN-ie
08:00-09:15 Oficjalny trening na trasie zawodów
09:00 Odprawa techniczna
09:30 Start kategorii żak i żakini
10:00 Początek startów w kategorii „dzik” i „petarda”
10:45 Dekoracja dwóch bloków startowych
11:00 Start kategorii elita kobiet, masters kobiet, juniorka i juniorka młodsza
12:30 Start kategorii elita mężczyzn, junior i junior młodszy
14:00 Start kategorii masters mężczyzn
15:30 Dekoracja pozostałych kategorii
16:00 Zakończenie imprezy

Rywalizacja odbywać się będzie na liczącej 3,5 km pętli, która została poprowadzona przez leśne obszary pomiędzy Szpitalem Wojewódzkim, ul. Kusocińskiego, kościołem na „Szóstce” i os. Tuwima.

Czytaj więcej [Facebook / MTB Pressing Team] >>>

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry