Góry i biegi, czyli mariaż idealny

Piotr Lilla i Patryk Zabrzewski to dwaj członkowie jastrzębskiego Klubu Wysokogórskiego, którzy ostatnimi czasy wzbogacili swoje sportowe pasje o biegi (wysoko)górskie, reprezentując w nich Klub Biegacza Fartlek. Pod koniec lipca obaj nasi himalaiści walczyli w Tatra SkyMarathon, zaś na początku sierpnia Zabrzewski dołożył jeszcze start w ultramaratonie w Gorcach.

Tatra SkyMarathon rozgrywany był jako część Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego. Uczestnicy tej morderczej rywalizacji pokonali dystans ok. 40 km o przewyższeniu 3110 m ze startem i metą w Kościelisku, zaliczając po drodze Kopę Kondracką, Krzesanicę, Halę Ornak i Starorobociański Wierch.

Piotr Lilla pokonał tę trasę w czasie 6:04:22, który dał mu 45. miejsce open oraz 23. w kategorii Senior-M. Z kolei Patryk Zabrzewski finiszował jako183. z wynikiem 7:49:20 (Senior-M / 75). Dodajmy, że w towarzyszącej tej imprezie rywalizacji Tatra Trail (na dystansie 19 km) walczył jeszcze jeden jastrzębianin Marek Chlipała (91. miejsce z czasem 2:07:16).

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Patrykowi Zabrzewskiemu mało było tatrzańskich przygód, w związku z czym wyruszył w Gorce, aby powalczyć w tutejszym ultramaratonie. Zawodnik KW Jastrzębie-Zdrój i KB Fartlek zmierzył się z górskim dystansem 48 km, finiszując na 38. miejscu z czasem 6:27:51, który dał mu także 12. pozycję w kategorii wiekowej M36-44.

Źródło: Facebook / KB Fartlek, wyniki.b4sport.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.