„Gówniarstwo otwarcie przeklina…”

„Początek roku szkolnego. Odebrałam młodszego syna ze szkoły. Wychodzimy z budynku, a za nami wybiegają jacyś uczniowie i słyszę: ‘Wyp…j!!! Sk…e!!!’ Aż się zatrzymałam. Chłopak, który to powiedział, szedł dalej obok mnie. Zagotowałam się i zapytałam go, co to ma być za słownictwo?! A on z głupkowatym uśmiechem, że nie wie o co chodzi”.

fot. pixabay

Jakiś czas temu nasz Czytelnik postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na temat języka, jakim posługują się najmłodsi jastrzębianie. Tak więc któregoś dnia rozsiadł się wygodnie na ławce i wystawił twarz do wrześniowego słońca. W pewnym momencie do jego uszu dotarł następujący „dialog”: „Zamknij m…dę krzywy glucie! Wali ci z japy jak z d…py konia! Ryj masz, jakby ci czołg wjechał do nosa! Turlaj dropsa, grzybie!” I tak dalej – w podobnym, cokolwiek „romantycznym”, nastroju i klimacie. Niestety, internauta nie wspomina nic o autorach tej porywającej wymiany zdań. Z drugiej strony, żeby zidentyfikować tych ostatnich, nie trzeba być od razu profesorem Miodkiem. Takim „narzeczem” posługują się bowiem… nasi milusińscy. Smutne, ale prawdziwe.

Swoją drogą, dziwimy się zdziwieniu, tudzież spontanicznej irytacji, naszej Czytelniczki z początku artykułu. W końcu „wiązanka”, jaką młody „wulgarator” uraczył swojego kolegę, należała do żelaznego repertuaru naszych milusińskich. Tak zwany pakiet podstawowy. Dalej są już tylko wielopiętrowe wiązanki, w których słowa na „ch” i „k” pełnią rolę znaku przystankowego.

A czy Wy, drodzy Czytelnicy, macie podobne spostrzeżenia z jastrzębskich ulic?

    1. Lempart dała przykład klęka ,pluła ale robiła to w kierunku PIS wie była cacy więc o co teraz wam chodzi lewactwo tak ma i homokomando tez

  1. Dziś byłem w restauracji na obiedzie, i obok jakiś około 40latek gadał przez telefon… Ten stek przekleństw, ku..rw, innych „brzydkich” wyrazów…
    I wcale nikomu nie ubliżał… Po prostu rozmawiał z kolegą…
    Ja mam 6+ lat, ale tak nie rozmawiam…

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry