16. GKS Jastrzębie242020:39
17. Zagł. Sosnowiec241922:33
18. GKS Bełchatów241617:33

Grecki gol pogrążył GieKSę…

Tradycji stało się zadość. Podobnie jak w kilku poprzednich starciach o losach trzech punktów w pojedynku GKS Jastrzębie i Chrobrego Głogów decydowała jedna bramka. W sobotnie popołudnie po meczu, który trudno byłoby nazwać wiekopomnym widowiskiem, podopieczni trenera Pawła Ściebury przegrali 0:1 (0:0) po złotym golu Greka Mavroudisa Bougaidisa, który w 70. minucie wykończył akcję drużyny i dobił strzał głową jednego ze swoich kolegów. Dodajmy, że choć kibice z oczywistych powodów nie mogli wejść na stadion, to nasi piłkarze usłyszeli ich doping dobiegający zza ogrodzenia.

W pierwszą połowę lepiej weszli goście, którzy w 3. minucie sprawdzili formę Grzegorza Drazika znakomitym strzałem Mateusza Machaja z dystansu. Po kwadransie gry spore zamieszanie w naszym polu karnym uczynił Maksymilian Banaszewski, jednak naszej obronie ostatecznie udało się wybić piłkę na rzut rożny. Na ataki Chrobrego GieKSa zdołała odpowiedzieć dopiero w 24. minucie, kiedy to Aleksander Komor uderzał głową nad poprzeczką. Dopiero w końcówce premierowej partii jastrzębianie przycisnęli nieco mocniej, ale najpierw Marek Mróz niepotrzebnie zakiwał się jedenastce gości, a a następnie mocny strzał Kamila Jadacha z ostrego kąta pewnie wybronił Rafał Leszczyński.

Początek drugiej odsłony również należał do gospodarzy, którzy jednak nie wykorzystali co najmniej trzech dogodnych okazji. Faktem jest jednak, iż daleko im było do stuprocentowych sytuacji. W końcu nadeszła pechowa 70. minuta, w której po stałym fragmencie gry piłka trafiła do Mavroudisa Bougaidisa, a ten nie dał szans uwijającemu się między słupkami Drazikowi. I w zasadzie na tym moglibyśmy zakończyć tę relację, bowiem po golu Chrobry zamurował się przed polem karnym i w zasadzie nie dał GieKSie szans na wyrównanie. Co więcej, w samej końcówce Banaszewski powinien był podwyższyć prowadzenie głogowian, ale przegrał pojedynek z naszym bramkarzem.

Była to już trzecia wiosenna porażka naszych piłkarzy i – co gorsza – druga z rzędu poniesiona w dość przeciętnym stylu. Miejmy nadzieję, że ten falstart zostanie przełamany w przyszłym tygodniu w Łodzi…

20 marca 2021, Jastrzębie-Zdrój, 14:30
GKS Jastrzębie – Chrobry Głogów 0:1 (0:0)
0:1 Bougaidis 70

GKS Jastrzębie: 1. Drazik – 16. Kulawiak, 40. Komor, 14. Szcześniak, 17. Witkowski – 6. Bielak, 10. Ali, 21. Mróz, 20. Feruga, 8. Jadach – 99. Rumin.
Rezerwa: 12. Reclaf, 2. Bondarenko, 3. Słodowy, 4. Zalewski, 11. Szczęch, 15. Szczepan, 28. Apolinarski, 29. Niewiadomski, 30. Zejdler.
Chrobry Głogów: 1. Leszczyński – 32. Stolc, 5. Bougadis, 31. Praznovsky, 19. Ziemann – 6. Kolenc, 16. Mandrysz, 23. Dziąbek, 89. Machaj – 10. Banaszewski, 11. Lebedyński.
Rezerwa: Szafer, 24. Juraszek, 36. Niski, 7. Bryła, Michalczyk, 91. Oleksy, 87. Piotrowski, 77. Piła, 99. Kowalczyk.
——————————–
Relację ze Stadionu Miejskiego rozpoczniemy o godz. 14:25. Zapraszamy!
Zaczynamy! Mamy 14.32.
1.Rzut rożny dla GieKSy. Niestety, obrona Chrobrego daje sobie radę.
3.Świetny strzał Machaja z dystansu, broni Drazik.
5.Na razie spokojnie z obu stron.
8.Lebedyński z półobrotu wysoko nad poprzeczką.
12.Żółta kartka dla Witkowskiego za faul w środku boiska.
15.Banaszewski wchodzi w nasze pole karne jak w masło. Na szczęście tylko różny. Niedobrze to wyglądało.
18.Niewiele mamy na razie do opisania. Jak to przy meczu z Chrobrym, gra toczy się w środku boiska.
21.Słychać głośny doping spod stadionu. Sporo było kibiców w okolicach obiektu. Z tego też powodu wokół Miejskiego kilkanaście radiowozów.
24.Komor uderzał głową. Dobra okazja, ale niestety nad poprzeczką.
26.Od strony Zielonej jadą kolejne radiowozy. Ktoś nie ma maseczki?
28.Wolny dla GieKSy z 25 m. Feruga prosto w mur. Efektem jest rzut rożny, z którym radzą sobie obrońcy Chrobrego. Na szczęście tym razem asekurujemy kontrę.
30.Akcja Chrobrego, trochę się bawimy w obronie. Różny dla rywali.
31.Wciąż bez bramek, ostatnie minuty dla gości.
35.Żółta kartka dla Kulawiaka za ścięcie rywala w środku pola.
39.Sporo walki w środku pola.
40.Feruga uderza wysoko nad poprzeczką.
42.Indywidualnie Mróz, niepotrzebny drybling. Można było podawać do Alego, a tymczasem strzał trafia w Rumina.
45.W końcu groźna akcja GieKSy! Jadach z ostrego kąta, broni bramkarz Chrobrego.
45.Miał być różny dla naszego zespołu, a tymczasem sędzia… kończy pierwszą połowę.
Koniec pierwszej połowy. Bez bramek. Bez stuprocentowych okazji.
A tak wygląda dziś otoczenie Stadionu Miejskiego…
Piłkarze wracają na murawę. Przypuszczalnie bez zmian po obu stronach.
Druga połowa. Mamy godz.15:35.
46.Drazik daleko od pola karnego. Niepotrzebnie tworzymy sobie niebezpieczeństwo pod bramką.
47.Zagrożenie zażegnane. Ale na początku gramy niepewnie.
48.Rumin bliski wykorzystania błędu obrony rywala! Przewraca się w polu karnym, sędzia nie reaguje.
51.Stolc strzela daleko od słupka.
54.Strzał Rumina zablokowany. Po akcji Farida mogliśmy to lepiej rozegrać.
56.Żółta kartka dla Praznovsky’ego.
57.Kulawiak uderza obok słupka. Rysuje się lekka przewaga GieKSy.
61. Wolny dla GieKSy. Feruga próbuje strzału z… 40 metrów. Spokojnie broni Leszczyński.
63.Rysuje się przewaga GieKSy. Coraz częściej w połowie rywali.
64.Zmiana: Szczepan za Rumina.
65.Groźnie Chrobry skrzydłem, pewnie w obronie Szcześniak.
66.Rożny dla GieKSy. Po małym bilardzie piłka wróciła do Ferugi, który mocno uderza przy słupku z ostrego kąta. Pewnie broni Leszczyński.
67.Szansa przed Szczepanem! Niestety radzą sobie obrońcy.
70.Gol! 0:1. Bougadis dobija strzał kolegi z zespołu i mamy prowadzenie gości.
71.Dwie zmiany w GieKSie. Zejdler za Ferugę, Apolinarski za Jadacha.
74.Mimo prowadzenia gości nie formujemy jeszcze tempa.
75.Żółta kartka dla Mandrysza. Wolny dla GieKSy z 35 m.
76.Ali centruje, ale nikt nie przecina podania. Nadal przegrywamy.
78.Okrutne starcie. Dziąbek upadł kolanem na głowę Farida. Ali już wstał, rywal do zmiany… Ależ krzyczał z bólu.
79.Zmiana: Szczęch za Bielaka.
82.Żółta kartka dla Zejdlera.
85.Żółta kartka dla Ziemanna. Chrobry zagęścił środek pola, bijemy głową w mur.
87.Chrobry spokojnie sobie radzi z naszymi atakami.
89.Próbujemy konstruować atak pozycyjny, ale Chrobry w siedmiu na linii pola karnego. Non shall pass…
90.Banaszewski miał setkę! Kapitalnie Drazik broni sam na sam po kontrze i pozostawia nas w meczu!
91.Sędzia dolicza pięć minut.
93.Sytuacja bez zmian.
94.Centra Farida z wolnego, spokojnie łapie Leszczyński.
95.Rożny dla GieKSy.
Koniec meczu. Przegrywamy 0:1. Tradycji stało się zadość. Znów decyduje jeden gol. Dziękujemy za uwagę.