Grozi nam podwyżka za wywóz śmieci?

„Selektywna zbiórka odpadów, czyli gromadzenie w oddzielnych pojemnikach poszczególnych rodzajów śmieci jest obowiązkowa. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają” – zauważają magistraccy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

I szybko dodają: „Chociaż z roku na rok obserwujemy niewielki wzrost poprawnej segregacji, to wciąż jednak za mało. Aby uniknąć konsekwencji finansowych, należy przestrzegać kolejnych zmian dotyczących ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”.

„Kilka osób, które nie będą wywiązywać się z tego obowiązku, może przesądzić o podwyższeniu opłaty za odpady dla całej nieruchomości. Kary za brak segregowania śmieci mogą spowodować naliczenie co najmniej dwukrotnej opłaty obowiązującej na terenie gminy, a maksymalnie czterokrotnej. Zgodnie z procedowaną na najbliższej sesji Rady Miasta uchwałą mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju za wywóz śmieci zapłaci 12 zł na miesiąc, jeśli jednak przedsiębiorca odbierający odpady zaświadczy o braku segregacji, właściciel nieruchomości zapłaci 36 zł od mieszkańca” – dowiadujemy się.

„Takie rozwiązanie ma zachęcić mieszkańców do prawidłowego wywiązywania się z obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Grozi nam podwyżka za wywóz śmieci?”

 1. Wlasnie chodzi o to ze za segregacje to nam powinni placic a nie odwrotnie ludzie zrozumcie to ktos sobie kreci biznesik calkiem dobrze prosperujacy w imie jakies ekologi najlepiej to sie rzadzi ludzmi co wszystko lykna

  1. Tu nie chodzi o to kto ma zarabiać a kto nie.
   Tu chodzi o kasę której brakuje urzędnikom i jest opcja ją dostać podnosząc opłaty z 12 zł/osoba/miesiąc na 36. Bo jak udowodnić w bloku 10 piętrowym z 4 klatkami że ktoś nie posegregował i dowalą wszystkim.
   I legalnie mają większe opłaty bez podnoszenia opłat.

   Na TVP3 był program z Gorzyc. Tam gmina wyłoniła z przetargu firmę wywożącą śmieci. Co dziwne ta firma nawet nie ma żadnego pracownik a poza prezesem i asystentem w roli żony. Ta z kolei najęła następną firmę w takiej samej postaci. I jako ostatnia 3 już firma dostała zlecenie wywozu – firma ze sprzętem i możliwościami. Więc łatwo można ograniczyć koszty pozbywając się 2 firm pośredników na górze. Ale w tym wypadku wszystkim łącznie z włodarzami się opłaca a zwykły śmiertelnik zapłaci bo to jego us..y obowiązek wedle myślenia urzędasa.

 2. Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem aby zobaczyć zawartość przezroczystego worka ze śmieciami. Poza tym jeśli ktoś wciąż wynosi jeden worek to oczywiste, że znajdują się w nim nieposegregowane śmieci. Olo ale nie bij się już po głowie.

 3. a z kąt wiesz że wszystko wynoszą w jednym worku? stoisz przy śmietniku i zaglądasz do tych worków? a zdjęcia to możesz robić swojej żonie i upubliczniać jak ci pozwoli, bo nawet jej zdjęcia nie możesz upublicznić samowolnie,puknij się w tą pustą pałę zanim napiszesz następną bzdurę.

 4. Wiele osób mieszkających w blokach nie segreguje śmieci, choć wcześniej zadeklarowali, że będą segregować. Należy kilkakrotnie podnieść opłaty tym, którzy zadeklarowali segregowanie swoich śmieci a w rzeczywistosci wyrzucają wszystkie swoje brudy w jednym worku. Może warto robić takim zdjęcia i je upubliczniać na tle ich nieposegregowanych śmieci?!

   1. Klasyka lewactwa: normalnych ludzi nazwać “zwyrodnialcami”. Segregacją powinny zająć się firmy lub więźniowie. Ale w komuszym ojro kołchozie to wołanie na pustyni…

 5. Naj pierw to niech GSM przeszkoli sprzątaczki na temat segregacji. Na opolskiej Pani wrzuca do ogólnego pojemnika szyby które nie mieszczą się w otworze na szko, a pozostawione przy pojemniku, kartony które nie mieszczą się w pojemniku bo żabka wyrzuciła swoje , mieszkańca zabrakło miejsca……

 6. Poczytajcie dobrze artykuł. tu znowu chodzi o niewychowanych blokersów jak zawsze.

  Do gościa piszącego że segregacja marnuje jego czas. ile masz dodatkowo w ciągu miesiąca przez to obowiązków? 15-30 sekund? A walczysz o kolej z Jastrzębia do Katowic tam dopiero stracisz czasu więc pomyśl co piszesz na temat czasu, od czasu do czasu.

 7. Najlepszą segregację widać po przegranym meczu GKSu jak kibole przewracają wszystkie kosze do góry nogami od Zielonej po Cieszyńską, a Straż Miejska następnego dnia robi notatkę i tak od lat.

 8. Skoro o tym znów piszą, to podwyżka będzie na pewno. Pytanie tylko o ile i jak długo będziemy bezproduktywnie psioczyć zza klawiatur…
  Cała ta segregacja to eko-ściema czerwonych terrorystów walczących z klimatem. Na tę walkę brukselskie parchy potrzebują kasy, więc podnoszą haracz za śmieci, prąd itd. Siedźmy dalej na d… i narzekajmy. Na pewno to pomoże… apelujcie do swoich radnych o resztki rozsądku…

   1. Moim zdaniem należy wprowadzić certyfikacje w UM tak jak zrobił to GKS Jastrzębie Akademia. Wywalić cały urząd miasta włącznie z posłem M.

 9. Tak naprawde z tymi smieciam to jest jeden wielki przekrent powiny byc normalne punkty skupu surowcow wtornych i nie byloby zadnego problemu z segregacja bo niby dlaczego na moim segregowaniu ma ktos dobrze zarabiac a mi ktos placi za ta segregacje za moj czas bylyby skupy to co bym sobie na segregowal to bym sobie sprzedal i tak to powinno wygladac

  1. o to chodzi żeby ktoś robotę zrobił a zyski miał przedsiębiorca,jakby były skupy to interes by był nie opłacalny

 10. W tym mieście liczą się tylko biznesmeni i przedsiębiorcy im trzeba drogi do firm budować dopłaty pandemiczne dopłata do wody do prądu i wiele zniżek , co nam pozostaje podwyżki podatków śmieci podatki od nieruchomości itd.

 11. Koko.to dlaczego mieszkańcy Jastrzębia wybierają takich urzędników , miasto ginie żadnych perspektyw ,żadnych nowych firm ,brak rozwoju ,ale zadłużenie miasta rośnie ,druga Warszawa .

  1. Do BJ myślisz że jak by w rządzie rządziło POkomuch lub lewactwo to było by inaczej ,było by jeszcze gorzej bo złodziejstwo by rosło na wysoką skalę ,.myślę że prezydent miasta ustala podwyżki na śmieci ,i stawia warunki co gorsze Jastrzębie jest zadłużone na kilkanaście milionów ,to kasę trzeba zasilić .Spółdzielnia Nowa też oszukuje lokatorów na wodzie płacimy za niedobór wody z głównego licznika .

 12. Podziękujcie pisiorom! Ciągle podnoszą podatki żeby nie brakło tym co im się należy….. rydzyk i kurski już zacierają ręce!

  1. Jak pan BJ wiesz, to PO stworzyło podwaliny ustawy zobowiązujące gminy do realizacji zadania odbioru odpadów komunalnych. Stawki za wywóz ustala Prezydent, zatwierdza Rada Miasta. Tą karną stawkę 36 złotych przedstawia Radzie Miasta pani Prezydent, która ma większość w Radzie Miasta Platforma obywatelska 9 Radnych i Wspólnota Samorządowa 3 Radnych. Na ostatniej sesji wyszli bo tą w skutek nie obecności wyszli iż zerwali obrady,. Dzisiaj to sobie przegłosują.

 13. Dokładnie jak to jest ze wszystkie kosze sypia do jednego auta, czyżby tam siedziały zielone ludziki i robiły segregacje.

 14. My segregować do osobnych pojemników ……jak przyjeżdżają po śmieci to wszystko na jedną przyczepę !!!!. Więc co to za segregacja !!!!! Kasę biorą i nic więcej !!.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny