Grozi nam podwyżka za wywóz śmieci?

„Selektywna zbiórka odpadów, czyli gromadzenie w oddzielnych pojemnikach poszczególnych rodzajów śmieci jest obowiązkowa. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają” – zauważają magistraccy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

I szybko dodają: „Chociaż z roku na rok obserwujemy niewielki wzrost poprawnej segregacji, to wciąż jednak za mało. Aby uniknąć konsekwencji finansowych, należy przestrzegać kolejnych zmian dotyczących ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”.

„Kilka osób, które nie będą wywiązywać się z tego obowiązku, może przesądzić o podwyższeniu opłaty za odpady dla całej nieruchomości. Kary za brak segregowania śmieci mogą spowodować naliczenie co najmniej dwukrotnej opłaty obowiązującej na terenie gminy, a maksymalnie czterokrotnej. Zgodnie z procedowaną na najbliższej sesji Rady Miasta uchwałą mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju za wywóz śmieci zapłaci 12 zł na miesiąc, jeśli jednak przedsiębiorca odbierający odpady zaświadczy o braku segregacji, właściciel nieruchomości zapłaci 36 zł od mieszkańca” – dowiadujemy się.

„Takie rozwiązanie ma zachęcić mieszkańców do prawidłowego wywiązywania się z obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Grozi nam podwyżka za wywóz śmieci?”

 1. Wlasnie chodzi o to ze za segregacje to nam powinni placic a nie odwrotnie ludzie zrozumcie to ktos sobie kreci biznesik calkiem dobrze prosperujacy w imie jakies ekologi najlepiej to sie rzadzi ludzmi co wszystko lykna

  1. Tu nie chodzi o to kto ma zarabiać a kto nie.
   Tu chodzi o kasę której brakuje urzędnikom i jest opcja ją dostać podnosząc opłaty z 12 zł/osoba/miesiąc na 36. Bo jak udowodnić w bloku 10 piętrowym z 4 klatkami że ktoś nie posegregował i dowalą wszystkim.
   I legalnie mają większe opłaty bez podnoszenia opłat.

   Na TVP3 był program z Gorzyc. Tam gmina wyłoniła z przetargu firmę wywożącą śmieci. Co dziwne ta firma nawet nie ma żadnego pracownik a poza prezesem i asystentem w roli żony. Ta z kolei najęła następną firmę w takiej samej postaci. I jako ostatnia 3 już firma dostała zlecenie wywozu – firma ze sprzętem i możliwościami. Więc łatwo można ograniczyć koszty pozbywając się 2 firm pośredników na górze. Ale w tym wypadku wszystkim łącznie z włodarzami się opłaca a zwykły śmiertelnik zapłaci bo to jego us..y obowiązek wedle myślenia urzędasa.

 2. Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem aby zobaczyć zawartość przezroczystego worka ze śmieciami. Poza tym jeśli ktoś wciąż wynosi jeden worek to oczywiste, że znajdują się w nim nieposegregowane śmieci. Olo ale nie bij się już po głowie.

 3. a z kąt wiesz że wszystko wynoszą w jednym worku? stoisz przy śmietniku i zaglądasz do tych worków? a zdjęcia to możesz robić swojej żonie i upubliczniać jak ci pozwoli, bo nawet jej zdjęcia nie możesz upublicznić samowolnie,puknij się w tą pustą pałę zanim napiszesz następną bzdurę.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry