Groźne skrzyżowanie? Wykonawca przestawił baner…

fot. Marek Wróbel (stan aktualny)

„Baner firmy Eurovia zmniejsza znacząco widoczność podczas wjazdu na skrzyżowanie z ulicy Granicznej. Nadjeżdżające samochody z prawej strony są widoczne w ostatniej chwili, w momencie wjazdu na skrzyżowanie” – to tylko krótki cytat z interpelacji autorstwa radnej Angeliki Garus-Kopertowskiej. Jak miasto ustosunkowało się do sygnalizowanych zastrzeżeń?

Zobacz>>>Kolejne niebezpieczne skrzyżowanie w Jastrzębiu?

„Odpowiadając na interpelację w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu ul. Granicznej z al. Józefa Piłsudskiego, informuję, że baner został umieszczony na terenie budowy, za który odpowiada kierownik budowy. Bezpieczeństwo na skrzyżowaniu przy włączaniu się do ruchu zostało sprawdzone przez Wydział Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji metodą trójkątów widoczności. Nie stwierdzono ograniczeń widoczności, a wrażenie takie mogło wynikać z nieprawidłowego zatrzymania pojazdu w rejonie skrzyżowania. W związku z Pani interpelacją oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, wykonawca przestawił baner” – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

  1. Trzeba uważać i tyle, tak samo jest na skrzyżowaniu obok /zegara, / jak braknie świateł, tam niektórzy uczą się od nowa przepisów

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry