GSM: Co w przyszłym roku?

Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa przymierza się już do planów inwestycyjnych i remontowych w przyszłym roku. W normalnych warunkach były organizowane spotkania z mieszkańcami, na których te plany omawiano, korygowano i uzupełniano. W tym roku z takich spotkań zrezygnowano, jak i z innych spotkań grupowych. W sytuacji pandemii takie spotkania zwiększają ryzyko zakażeń i ograniczają możliwość brania w nich udziału większej ilości uczestników.

W zamian Zarząd GSM proponuje inną bezpieczniejszą formę społecznych konsultacji. W połowie października propozycje inwestycyjne i remontowe będą wywieszone w gablotach na klatkach bloków, a ich mieszkańcy poproszeni o przekazywanie uwag i sugestii zdalnie, to znaczy drogą elektroniczną, pocztą bądź dostarczanie ich na piśmie do siedziby Zarządu lub administracji osiedlowych. Na przekazywanie takich wniosków będzie czas dwóch tygodni.

„Im więcej zwolenników dany wniosek uzyska, tym większe szanse na jego realizację, oczywiście, w ramach możliwości. Szczególnie zachęcamy samych mieszkańców do porozumiewania się między sobą i składanie wspólnych, razem uzgodnionych i podpisanych wniosków. Takie wnioski będą szczególnie rozważane przez Zarząd GSM” – mówi wiceprezes ds. technicznych Radosław Pluta.

W planach Zarządu na rok 2021 rozważane się takie zadania jak: dalsza termomodernizacja, działania fotowoltaiczne, windy w blokach 4-piętrowch, a także renowacja klatek schodowych. Tu jednak bardzo pożądany jest dobry monitoring, żeby zabezpieczyć je przed szybką, kolejną dewastacją. Pociągnięcie ich sprawców do odpowiedzialności karnej i finansowej będzie skutecznie odstraszało od podobnych działań „artystycznych”. (materiał sponsorowany)

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny