Gwarancje zatrudnienia dla młodych górników?

„Prezydent Anna Hetman wraz z przedstawicielami samorządów, branży górniczej i biznesu spotkała się z wiceministrem Arturem Soboniem” – poinformował jastrzębski magistrat.

W trakcie spotkania z wiceministrem aktywów państwowych poruszono kwestie związane między innymi z likwidacją szkód górniczych, zabezpieczeniem terenów pod ziemią oraz na powierzchni, likwidacją zwałów oraz zagospodarowywaniem hałd i odpadów. Kolejne omawiane tematy dotyczyły wskazania liczby miejsc pracy, utraconych w poszczególnych kopalniach oraz określenia inwestycji strategicznych, dających gwarancję zatrudnienia młodym górnikom. Jednocześnie podniesiony został postulat dotyczący uproszczenia ścieżki realizacji inwestycji, głównie w zakresie planistycznym.

„Przedstawiliśmy ministrowi zagadnienia dotyczące głównie problemów samorządów gmin górniczych, nie tylko ze Śląska. Jednocześnie prześlemy oficjalny dokument do rządu, ponieważ dotyczy on wielu resortów” – komentuje Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju i przewodnicząca Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. wiceminister nic nie może, mówi tak jak chcą usłyszeć w tvp, czyli zawsze dobrze ale dla władzy,
  za parę lat już nikt nie będzie pamiętał. Młodzież po studiach nie wróci do J-bia i problem się sam rozwiąże.

  1. Niech zagwarantują zatrudnienie tym co już ukończyli szkoły i muszą robić po firmach zewnętrznych albo jeździć do pracy w Czechach….

 2. Gwarancje zatrudnienia dla SWD SCI SPS ? Bo tylko takie auta widać pod kopalniami. Za chwile mają zakmnąć kopalnie więc gdzie młodzi pójdą ? Do Brembo itd ?

 3. Pracuje już na dole 3 lata i co niby po np 10 latach pracy mają mnie zwolnić? 10 lat na dole daje w kość zdrowie już nie jest takie same fajnie by było jakby jakąś ochronę dla młodych zrobili

 4. A po co my, jako miasto Jastrzębie, mamy się martwić o gwarancje zatrudnienia górników z SWD SR SRB SCI SZO SPS, którzy stanowią 90% pracowników JSW?
  Czy “nas” już całkiem po…..ło? My zadbajmy o to, żeby ci “przybysze” zapłacili za szkody górnicze w Jastrzębiu, i za brak inwestorów spowodowanych przez te szkody!!!

  1. przybysze kopią bo za to kasę mają , właścicielem jest Państwo czyli tacy jak ty również-więc do kogo te gorzkie żale kolego .Współczuję ze nie złapałeś się do kopania ale cóż nie każdy może naprawdę mino że pewnie myślisz że byś się nadał.

 5. Dżordż Lowerboj

  Jakie gwarancje zatrudnienia?

  Czy kopalnie to zakłady pracy chronionej?

  Poza tym sama pani Hetman popierała powstawanie klas górniczych w szkołach.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny