Historyczny triumf naszych kolarzy!

Jastrzębski MTB Pressing Team wygrał klasyfikację generalną cyklu Bike Atelier Maraton 2020! Nasi kolarze górscy zdobyli w ramach nieco okrojonego sezonu w sumie niemal 9,5 tys. pkt., za sprawą których okazali się lepsi od 25 innych ekip uczestniczących w zmaganiach kolejno w Psarach, Jeleśni, Wiśle, Rybniku i Dąbrowie Górniczej, gdzie w miniony weekend miał miejsce finał imprezy. Wraz z naszą ekipą na podium znaleźli się kolarze Bike Atelier Team i Romet Factory Team. Dodajmy, że Pressingowcy zdobyli także drugie miejsce w klasyfikacji sportowej.

W związku z takim sukcesem w drużynie musiało także „sypnąć” medalami indywidualnymi, które ostatecznie złożyły się na triumf MTB Pressing Team w generalce. Na trudniejszych trasach „Pro” nasi kolarze wywalczyli w sumie cztery medale. Dwa z nich zdobyła Adrianna Broda, która zdobyła srebra w generalce pań i kategorii K16, natomiast po jednym dołożyli Arkadiusz Paszenda (brąz w M30) oraz Tomasz Kubala (złoto w M40). Wspomnieć należy, że w generalce panów świetnie spisał się Paszenda, który wywalczył lokatę tuż za podium (do brązu zabrakło mu niespełna 40 pkt.).

Klasyfikacja generalna (najwyżej sklasyfikowani spośród naszych kolarzy)

49. Jacek Sałaciński (Pressing; 1207 pkt.) – M40/21

Na nieco mniej wymagających trasach „Hobby” także nie obyło się bez jastrzębskich miejsc na podium, przy czym tu zapunktowali także zawodnicy innego naszego teamu – Tomazi Bike. Medale dla jastrzębskiego kolarstwa zdobyli: Agnieszka Mojżesz (srebro w open i złoto w K19), Agnieszka Sitarek (złoto w K30), Andrzej Piotrowski (brąz w M50) i Jakub Kiszel (brąz w M16). Dodajmy, że najlepiej z naszych zawodników w generalce panów pojechał jego klubowy kolega z Tomazi Bike, Marek Kapica.

107. Tomasz Łucki (Pressing; 673 pkt.) – M40/35

– Jesteśmy dumni ze swoich wyników! To był ciężki sezon i bardzo krótki, nie wiedzieliśmy kiedy i czy w ogóle będzie nam dane wystartować w zawodach. Musieliśmy wiele razy zmieniać plany treningowe i prywatne, tak aby w końcu udało nam się dopasować do nowych terminów oraz obostrzeń. Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie, naszym rodzinom za wyrozumiałość oraz wszystkim innym zawodnikom za rywalizację i dobrą zabawę. W tym roku pomimo niepewnej sytuacji w kraju udało nam się zrealizować większość celów jakie mieliśmy! Teraz czas na złapanie oddechu, chociaż już w naszych głowach snujemy plany na przyszły sezon. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się spotkać na trasach zawodów w bardziej komfortowych warunkach. Teraz życzymy wszystkim dużo zdrowia i odpoczynku – podsumowali kolarze MTB Pressing Team na swoim profilu na Facebooku.

Źródła: Facebook / MTB Pressing Team, DoStartu.pl, Bike Atelier Maraton