7. Cracovia5615-20
8. Podhale N. Targ7614-28
9. JKH GKS Jastrzębie638-20

Hit niedzieli dla Jastrzębia!

JKH GKS Jastrzębie uczynił milowy krok w walce o podium po fazie zasadniczej ekstraligi. W niedzielny wieczór podopieczni Roberta Kalabera pokonali na Jastorze dotychczasowego lidera z Katowic 5:3 (2:0, 2:1, 1:2) po golach Artursa i Eriksa Sevcenków oraz Jauhenija Kamienieua, Frenksa Razgalsa i Dominika Pasia. Wygrana mogła być znacznie okazalsza, ale po dwóch udanych tercjach nasz zespół nieco “osiadł na laurach” i pozwolił rywalom na doprowadzenie do nerwowej końcówki.

Pierwsza część gry była koncertem jastrzębian, którzy dopuścili do pierwszej akcji ze strony rywali dopiero po połowie tercji. Wcześniej do bramki strzeżonej przez Johna Murray’a trafiali bracia Sevcenko i był to najniższy wymiar kary dla lidera. Szczególnej urody było trafienie starszego Eriksa, który kapitalnie pocelował z dystansu.

W drugiej tercji napór gospodarzy nieco zelżał, ale i tak guma dwukrotnie znalazła drogę do katowickiej bramki. W 27. minucie Jauhenij Kamienieu o powtórzył wspomniany wyżej wyczyn Sevcenki, zaś dwie minuty później przy sygnalizowanej karze dla gości trafił Frenks Razgals. Dodać należy, iż gol Łotysza był znakomitą odpowiedzią na bramkę Marcina Kolusza, która padła w momencie ewidentnego rozluźnienia w naszych szeregach. Podopieczni Roberta Kalabera mogli prowadzić jeszcze wyżej, ale Martin Kasperlik za długo “bawił się” z krążkiem w sytuacji sam na sam, zaś Egilsowi Kalnsowi zabrakło nieco szczęścia przy strzale w słupek.

Na początku trzeciej odsłony Dominik Paś ukłuł katowiczan po raz piąty i wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem rywale nie mieli zamiaru się poddać i szybko zmniejszyli straty do stanu 5:3. Kalaber poprosił o czas, stawiając na uspokojenie sytuacji. Jego podopieczni dowieźli ten wynik do końca zawodów, choć trzeba odnotować zmarnowaną okazję na szóstego gola, gdy w 59. minucie Dominik Paś przekombinował z kontrą na opuszczoną już bramkę gości.

Do końca fazy zasadniczej pozostało nam pięć spotkań. JKH GKS przy pewnej dozie szczęścia może jeszcze zająć nawet drugie miejsce, jednak wiele wskazuje na to, że kluczowym spotkaniem będzie domowe starcie z Comarch Cracovią.

30 stycznia 2022, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
5:3 Jakimienko (Rompkowski, Wronka) 47:27

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Kalns – E. Sevcenko, Kamienieu, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Kostek, Bahalejsza, Urbanowicz, Paś, Bondaruk – Gimiński, Horzelski, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.

Wpisy na temat “Hit niedzieli dla Jastrzębia!”

1. Kibic JKH GKS Jastrzębie

Mimo wygranej 2 bramkami, mecz trzymający do końca w napięciu. My kibicujemy, a zawodnicy walczą do końca w każdym meczu i wtedy o koniec nie trzeba się martwić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rok założenia: 1952 (LZS Jastrzębianka), 1961 (Górnik Jastrzębie), 1993 (JKH Czarne)
Barwy: zielono-czarno-żółte
Adres: Lodowisko Jastor, al. Jana Pawła II 6a
Prezes: Kazimierz Szynal
Dyr. sport.: Leszek Laszkiewicz
Trener: Robert Kalaber (Svk)
Sztab: Rafał Bernacki (II trener), Jerzy Błaszczyk (kierownik drużyny), Remigiusz Masztakowski i Andrzej Józefowicz (asystenci ds. technicznych)