Horror na ruchomych schodach?

fot. pixabay

„Niedawno wybrałem się na zakupy do jednej z galerii handlowych w Jastrzębiu-Zdroju. Wiadomo, okres przedświąteczny – dużo ludzi. Już po chwili naszła mnie smutna refleksja – ruchome schody… Niby nic nadzwyczajnego, mamy 21 wiek, a jednak mówią wiele o naszej kulturze osobistej. Nie rozumiem, na czym polega problem, żeby osoby korzystające z tego urządzenia, ustawiały się po prawej stronie schodów? Potem wygląda to tak, że klient z wózkiem wypchanym po brzegi, zagradza drogę jak powalone drzewo. Widać to szczególnie w weekendy, kiedy panuje gorączka zakupów, no i teraz, przed świętami. Akurat tego dnia spieszyłem się do pracy, co zmusiło mnie do omijania ludzi slalomem, narażając się na niewybredne słowa pod swoim adresem. Wiem, że znajdą się tacy, którzy powiedzą, że szukam dziury w całym, ale tego problemu nie powinno się lekceważyć” – czytamy w mailu wysłanym na adres naszej redakcji.

Wy także, drodzy Czytelnicy, myślicie, że autor listu przesadza?

 1. W wielu krajach zachodu na lotniskach, dworcach, stacjach metra i galeriach to jest norma umożliwić innym przejście. W Polsce też się spotkałem parę razy z tego typu uprzejmością ale nie było to w Jastrzębiu xD W Jaszczymbiu to jo jada środkiem a reszta niech wącha tyły 😀

 2. Tak autor przesadza. Przecież wystarczy chwilę poczekać nic mu się nie stanie. Ile straci 10 sekund? Co w tym czasie zrobi, szybciej wyjedzie z parkingu? Zapewne chodzi o Carrefour i schody w dół na parking albo Kaufland. Jak ta osoba ma jechać z wózkiem? Ocierając kołami o szklaną balustradę tym samym ją niszcząc i narażać się na koszta? Nie bądźmy dla siebie już tacy, wystarczy chamstwa gdziekolwiek się wejdzie do sklepu, wszędzie awantury, wyzwiska krzyki. A najbardziej krzyczą ci którzy mają najwięcej czasu czyli nasi KOCHANI EMERYCI, którym wydaje się że wszystko mogą!!! Bo przecież oni stać nie będą i czekać.

  1. @DANIEL
   cyt:…”Jak ta osoba ma jechać z wózkiem? Ocierając kołami o szklaną balustradę tym samym ją niszcząc i narażać się na koszta?…”
   Jak dokładnie przyjrzysz się schodom ruchomym i wózkom, to zauważysz, że nie ma możliwości ocierać kołami o szklaną osłonę ruchomej balustrady. Tam na dole jest specjalny próg-odbój ( o ile pamiętam to cirka 5-10cm).
   Więc bez przesady. Można. Też tak robię w Kauf… jak jadę z wózkiem na piętro, a jak się spieszę w Carre… do innego sklepu niż spożywczak, to przelatuję bokiem koło ludzi.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis