Hovorka z Zackiem podbiją PHL?

JKH GKS Jastrzębie odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie 2020/2021. W piątkowy wieczór nasi hokeiści pewnie pokonali u siebie Ciarko STS Sanok 4:2 (0:1, 2:0, 2:1), choć powinni… znacznie wyżej. Świetnie jednak w bramce rywali spisywał się Patrik Speszny, który na dobrą sprawę „zmęczył się” dopiero w trzeciej tercji, gdy w obroty wzięli go Marek Hovorka i Zack Phillips. Słowak i Kanadyjczyk mają być „cudowną bronią” Roberta Kalabera w bieżących rozgrywkach.

O pierwszej tercji w naszym wykonaniu nie da się nic dobrego powiedzieć, na co zresztą wskazuje jej wynik. Dopiero w drugiej jastrzębianie zdołali przełamać Spesznego, gdy najpierw Maciej Urbanowicz strącił krążek po uderzeniu spod niebieskiej Mateusza Bryka, a następnie Dominik Jarosz zachował zimną krew pod bramką Sanoka.

W trzeciej tercji słowacko-kanadyjski atak JKH GKS Jastrzębie podwyższył wynik z 2:1 na 4:1, prezentując nam namiastkę swoich możliwości. W 51. i 52. minucie nasz zespół nie popisał się przy podwójnej przewadze (zbytnia pewność siebie?), za co został skarcony kontrą Bogusława Rąpały w 53. minucie. Na szczęście do nerwówki w końcówce nie doszło, bo na finiszu zawodów dobrze pobronił Patrik Nechvatal.

W niedzielę JKH GKS Jastrzębie rozegra kolejne domowe spotkanie, tym razem podejmując GKS Katowice. Początek o godz. 17:00.

25 września 2020, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – Ciarko STS Sanok 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
0:1 Demkowicz (Witan) 05:18
1:1 Urbanowicz (Bryk, Hovorka) 22:13 5/4
2:1 Jarosz (Ł. Nalewajka, R. Nalewajka) 24:48
3:1 Hovorka (Phillips, Jarosz) 44:33
4:1 Hovorka (Phillips, Bryk) 47:29
4:2 Rąpała (Demkowicz) 53:06

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Hovorka, Urbanowicz – Klimiczek, Kostek, Phillips, Rac, Wróbel – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys – Matusik, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.