Huragan “Jastrzębski Węgiel”

Złota ekipa młodzików Jastrzębskiego Węgla
Fot. Magdalena Kowolik / Facebook / Akademia Talentów JW

W miniony weekend w Hali Widowiskowo-Sportowej rozegrany został jeden z czterech półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików. Gospodarze, czyli ekipa Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, pewnie wygrali wszystkie trzy spotkania i w kolejnej fazie zmagań ponownie nie stracili nawet seta, w związku z czym bez kłopotów zameldowali się w ośmiozespołowym ścisłym finale rozgrywek.

Podopieczni Dawida Hołdy i Jakuba Dejewskiego zwyciężyli kolejno Czarnych Radom (25:19, 25:16), Koset Grudziądz (25:17, 25:15) oraz MKS Będzin (25:19, 25:19). Obok Jastrzębskiego Węgla do finałów zakwalifikował się Koset, który po tie-breakach pokonał młodzież PlusLigowych klubów z Radomia i Będzina. Najlepszym zawodnikiem „pomarańczowych” wybrany został Adrian Gromski. Dodajmy, że wcześniej w podobnym stylu Jastrzębski Węgiel wygrał Mistrzostwa Śląska oraz ćwierćfinały.

Pozostałych sześciu finalistów to: Trefl Gdańsk, Plas Kielce, Energetyk Poznań, MOS Wola Warszawa, Lechia Tomaszów Mazowiecki i AKS V LO Rzeszów.

Wyniki półfinału w Jastrzębiu-Zdroju (12-13 września)

12 września
AT Jastrzębski Węgiel – Czarni Radom 2:0 (25:19, 25:16)
Koset Grudziądz – MKS Będzin 2:1 (25:19, 23:25, 15:9)
Czarni Radom – MKS Będzin 0:2 (22:25, 18:25)
AT Jastrzębski Węgiel – Koset Grudziądz 2:0 (25:17, 25:15)
Czarni Radom – Koset Grudziądz 1:2 (11:25, 26:24, 10:15)
MKS Będzin – AT Jastrzębski Węgiel 0:2 (19:25, 19:25)

Kadra młodzików AT JW: Stąporek, Siekierski, Cieślik, Skulski, Gromski, Granieczny (libero), Piksa (libero), Łukasik, Marek, Pyzik, Brzostek, Toporowski, Paszkowski, Jastrzębski, Kolekta.

Zobacz więcej na sport.jasnet.pl

Rozgrywki: Siatkarska PlusLiga
Obiekt: Hala Widowiskowo-Sportowa, al. Jana Pawła II 6
Adres: Hala Widowiskowo-Sportowa, al. Jana Pawła II 6
Rok założenia: 1949 (LZS Jastrzębie), 1961 (Górnik Jastrzębie; od 1991 KS Jastrzębie-Borynia; od 2004 Jastrzębski Węgiel)

Prezes: Adam Gorol
Trener: Luke Reynolds (Aus)
Asystent trenera: Leszek Dejewski
Scoutman: Bogdan Szczebak
Fizjoterapeuta: Bartosz Celadyn 

Trener-koordynator Akademii Talentów: Dariusz Luks

Kadra:
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Gierżot, Wojciech Szwed, Rafał Szymura, Yacine Louati (Fra)
Rozgrywający: Lukas Kampa (Ger), Eemi Tervapotti (Fin)
Środkowi: Patryk Cichosz-Dzyga, Jurij Gladyr (Ukr), Michał Szalacha, Łukasz Wiśniewski
Atakujący: Jakub Bucki, Mohamed Al Hachdadi (Mar)
Libero: Jakub Popiwczak, Szymon Biniek

TerminarzI r.II r.
Warta
Resovia
Będzin
ZAKSA
Verva
Skra
Nysa
Trefl
Olsztyn
Katowice
Ślepsk
Czarni
Cuprum
3:2 (w)
3:0 (d)
3:1 (w)
1:3 (w)
02.12 (d)
przeł. (w)
24.11 (d)
3:0 (d)
przeł. (w)
przeł. (d)
3:1 (w)
3:1 (d)
3:0 (d)
20.11 (d)
28.11 (w)
05.12 (d)
12.12 (d)
19.12 (w)
23.12 (d)
09.01 (w)
3:1 (w)
23.01 (d)
30.01 (w)
06.02 (d)
20.02 (w)
27.02 (w)
Liga Mistrzów
Eliminacje
Stroitiel Mińsk
Dyn. Apeldoorn
Fino Kaposvar
Arcada Gałacz
Faza grupowa
Zenit Kazań
ACH Lublana
Berlin RV


3:0 (d)
3:0 (d)
3:0 (w)
3:0 (w)

08.12 (w)
09.12 (w)
10.12 (w)







09.02 (w)
10.02 (w)
11.02 (w)

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry