Strzelnica z huśtawką na Jastorze

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie i Energi Toruń zaprezentowali w piątkowy wieczór na Jastorze sporo ofensywnych walorów, w rezultacie czego obejrzeliśmy w ramach tego starcia na półmetku fazy zasadniczej aż jedenaście goli. Choć zwycięstwo nad trzecią jak dotychczas siłą ekstraligi musi cieszyć, to na pewno sporo do życzenia pozostawia nasza gra w przewagach i osłabieniach. Goście zdobyli aż cztery gole w pięciu na czterech, a z kolei w osłabieniu stwarzali po kontrach spore zagrożenie dla Patrika Nechvatala. Generalnie przeżyliśmy tego dnia dość ekstremalną “huśtawkę nastrojów”.

Pierwsza i druga tercja były bliźniaczo podobne. Najpierw po golu zdobyli goście, po czym jastrzębianie odwracali wynik. W pierwszej partii nasz zespół zdobył oba gole w ostatniej minucie zmagań, a współautorami trafienia byli Marek Hovorka i Zack Phillips, którzy wspólnie rozklepali obronę Energi. “Kropkę nad i” postawił Kanadyjczyk, popisując się pięknym uderzeniem w okienko. W drugiej odsłonie było podobnie, z tym że ostatnia z bramek wpadła na pięć sekund przed syreną, a ładnym strzałem pokonał Antona Svenssona Roman Rac.

Najwięcej emocji przyniosła trzecia partia, którą jastrzębianie rozpoczęli od gola i – tym samym – prowadzenia 5:2. Tymczasem torunianom wreszcie “zaczęło wchodzić” i po trzech bramkach przedstawicieli rosyjskiej kolonii w Enerdze na tablicy wyników pojawił się niespodziewany remis. Na szczęście JKH GKS nie załamał się stratą wydawałoby się pewnego triumfu i w 55. minucie zapewnił sobie trzy punkty za sprawą skutecznej dobitki strzału Hovorki przez Kamila Wróbla. Warto wspomnieć, że w poprzednim meczu obu drużyn na Jastorze (sparing w sierpniu) ten młody napastnik otrzymał cios w twarz toruńską łyżwą. Teraz zapewnił gospodarzom ważne trzy punkty, które dają nam pewność, iż JKH GKS będzie gospodarzem półfinałowego meczu Pucharu Polski.

Piątkowa wygrana to siódme zwycięstwo z rzędu naszych hokeistów. W najbliższych dwóch meczach czekają nas starcia z outsiderami z Sosnowca i Gdańska, a zatem istnieje spora szansa na podtrzymanie passy.

20 listopada 2020, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – Energa Toruń 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)
6:5 Wróbel (Hovorka) 54:37

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Wróbel, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Urbanowicz – Michałowski, Gimiński, R. Nalewajka, Pelaczyk, Ł. Nalewajka.