I chodnik, i ścieżka, i tylko… 120 tysięcy

„Na ulicy Podhalańskiej wyremontowano chodnik i ścieżkę rowerową” – dowiadujemy się z „pierwszej ręki”, bo w jastrzębskim magistracie.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Wyremontowany odcinek liczy sobie 165 metrów. Jego granice wyznacza wjazd na parking oraz wejście do lasu Kyndra. Pomiędzy tymi dwoma punktami „granicznymi” powstał nowy chodnik z kostki brukowej oraz ścieżka rowerowa o nawierzchni asfaltowej.

Koszt przeprowadzonych robót wyniósł 120 412,70 złotych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Cieszę się! Coraz więcej porządnych ścieżek rowerowych w naszym pięknym mieście. Warto się przesiąść z auta na rower. To taniej, szybciej, bezpieczniej no i zdrowiej. Po mieście – tylko rowerem!!!

  1. do @rowerzystka:
   Jak najbardziej. Tylko, że z przed kilku lat przypomina mi się taki przypadek “rowerzysty”:
   Spaceruję sobie po południu latem z psem drogą z oś.VI w kierunku szpitala, stroną od osiedla. Ruchu nie ma, bo to chyba dzień wolny był. Dwupasmówką zapier…a rowerzysta rowerem szosowym w stroju rowerowym, super ciuszki, bez kasku oczywiście (no, bo gdzież…). Robi sobie rundki od krzyżówki z Jagiełły, do ronda cieszyńskiego, i z powrotem. Za drugim, czy trzecim razem nie wytrzymałem i wołam mu, że ścieżka rowerowa jest po drugiej stronie ulicy i może sobie tam jeździć w te i wewte, bo tam ma ekstra dla niego wybudowaną drogę dla rowerów, i że dzięki temu nie będzie narażony na wypadek z udziałem samochodu.
   Usłyszałem tylko, że mam spie…ć!
   Olał bym go, ale był bez kasku, a kilkanaście lat temu miałem wątpliwą przyjemność widzieć na własne oczy rowerzystę jadącego bez kasku, i potrąconego na wysokości hali sportowej, który upadając uderzył głową w krawężnik… Widok gościa zostanie ze mną do końca… To, co się zobaczy, już się nie “odzobaczy”…
   Zresztą, od tego czasu nawet nie pomyślę, że można wsiąść na rower bez kasku…

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?