I co?! Nasze miasto jest najlepsze…

„Pełną inwentaryzację źródeł ciepła na terenie miasta przeprowadziło tylko Jastrzębie-Zdrój” – dowiadujemy się ze strony jastrzębskiego magistratu.

fot. pixabay

„Od stycznia 2022 roku korzystanie z ponad 10-letnich kotłów będzie nielegalne. W ramach raportu dotyczącego przygotowania gmin Subregionu Zachodniego do wdrożenia uchwały antysmogowej ‘Fundacja 360!’ zbadała, jak użytkownicy ‘kopciuchów’ wywiązują się z obowiązku ich wymiany. Jastrzębie-Zdrój pod tym względem wypadło najlepiej” – czytamy.

„W raporcie uwagę zwrócono przede wszystkim na to, czy miasta i gminy naszego regionu wiedzą, ile starych kotłów rzeczywiście pozostało do wymiany. Budynki w zasobie miasta są systematycznie modernizowane, oznacza to przebudowę sposobu ogrzewania budynku, wymianę instalacji wewnętrznej, termomodernizację oraz montaż paneli słonecznych i ogniw fotowoltaicznych. Z przedstawionych w raporcie informacji jasno wynika, że pełną inwentaryzację źródeł ciepła na terenie miasta przeprowadziło tylko Jastrzębie-Zdrój. Na przełomie 2020/2021 roku rozpocznie się proces modernizacji ostatniego już budynku wchodzącego w zasób miasta” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Jak kopca domki w Jastrzebiu to trzeba zobaczyć dom na Bozej Gorze Prawej , zaraz naprzeciw placu zabaw .Powyzej warsztatu samochodowego po przeciwnej stronie drogi.

 2. Ten od kredek i gienek to widać że jesteście na jednym poziomie nic do was nie dociera .Proponuje doszkolić tych właścicieli palenisk przez służby powołane do tego. Mieszkaniec/////////////

 3. Inwentaryzacja? Śmiech na sali. Na mapce mam zaznaczony piec zasypowy a palę od lat gazem. Obok śmieciuch ma zasypowy a na mapce pompę ciepła.
  Kto robił te rozpoznanie? Może ktoś wirtualnie znowu zrobił wizualizację i zebrał premią a sorki to nazywa się nagroda czy jak bo już się pogubiłem w tych dopłatach do urzędniczych zarobków z naszych podatków.

 4. I co z tej inwentaryzacji wynika nic jak mieszkańcy niektórzy palili czym przypadnie tak palą i mają Was i nas w 4 literach . Tu trzeba konkretnych działań , policjant i urzędnik ochrony środowiska i zacząć dokładne kontrole palenisk czym palą rachunek , wiek kotła , i karać i karać , inaczej tych ludzi niczego nie nauczycie .Dajecie dopłaty do ekologicznych nośników ciepła więc wymagajcie .

  1. Ale Ty glupi jestes co to kogo obchodzi jaki ja mam piec pale czym sie da w starym piecu i co mi zrobicie nic nie mam zamiaru zmieniac no chyba ze jak wam nie pasuje to mozecie mi ocieplic chalupe wymienic okna i ogrzewanie jak macie na to kase to prosze brac sie za robote w du…e mam caly klimat i pseudo ekologie a najbardziej glupia unie

   1. Popieram to Edek, bo zmiany klimatu następują, tak jak to już zawsze na Ziemii było, tzn. tam gdzie jest teraz Antarktyda było kiedyś gorąco, tu gdzie jesteśmy my, były kiedyś lodowce itd. No i co z tego, że lodowce się stopiły… A tak na marginesie to proszę sprawdzić dokładnie na różnych naukowych stronach, a dowiecie się, że mimo, że wprawdzie część lodowców topnieje na biegunie północnym, to jednak całkowita ilość lodu tam wzrosła. Tak czy inaczej, człowiek nie ma na zmiany klimatyczne wcale takiego dużego wpływu, jak nam wmawiają.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny