I co?! Nasze miasto jest najlepsze…

„Pełną inwentaryzację źródeł ciepła na terenie miasta przeprowadziło tylko Jastrzębie-Zdrój” – dowiadujemy się ze strony jastrzębskiego magistratu.

fot. pixabay

„Od stycznia 2022 roku korzystanie z ponad 10-letnich kotłów będzie nielegalne. W ramach raportu dotyczącego przygotowania gmin Subregionu Zachodniego do wdrożenia uchwały antysmogowej ‘Fundacja 360!’ zbadała, jak użytkownicy ‘kopciuchów’ wywiązują się z obowiązku ich wymiany. Jastrzębie-Zdrój pod tym względem wypadło najlepiej” – czytamy.

„W raporcie uwagę zwrócono przede wszystkim na to, czy miasta i gminy naszego regionu wiedzą, ile starych kotłów rzeczywiście pozostało do wymiany. Budynki w zasobie miasta są systematycznie modernizowane, oznacza to przebudowę sposobu ogrzewania budynku, wymianę instalacji wewnętrznej, termomodernizację oraz montaż paneli słonecznych i ogniw fotowoltaicznych. Z przedstawionych w raporcie informacji jasno wynika, że pełną inwentaryzację źródeł ciepła na terenie miasta przeprowadziło tylko Jastrzębie-Zdrój. Na przełomie 2020/2021 roku rozpocznie się proces modernizacji ostatniego już budynku wchodzącego w zasób miasta” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis