I nastała jasność na przejściach dla pieszych

„Czy możliwe jest doświetlenie przejść dla pieszych Podhalańska-Arki Bożka-Popiełuszki oraz przejścia na ul. Sybiraków?” – pyta radny Jarosław Potępa w swojej interpelacji – „Mieszkańcy zwrócili się również z zapytaniem, czy ze względu na duży ruch w rejonie ul. Podhalańskiej i Arki Bożka, spowodowany wyłączeniem wiaduktu, możliwe jest wcześniejsze uruchamianie znajdującej się w tym rejonie sygnalizacji świetlnej?”

„Miasto na dzień dzisiejszy dla poprawy bezpieczeństwa wykonało 17 podświetleń przejść, natomiast w realizacji jest następnych 13. Na trasie wskazanej przez Pana Radnego posiadamy wykonane aktualnie 3 przejścia, tj.: ul. Podhalańska przy Biedronce oraz ul. Sybiraków przy dworcu autobusowym – 2 przejścia. W realizacji jest podświetlenie ul. Arki Bożka – rejon Wrzosowa i ul. Arki Bożka – Łowicka (planowane na 2021 rok). W dalszym okresie przewidywane jest doświetlenie przejść na ul. Podhalańskiej w rejonie nowo budowanego parku handlowego na wysokości OBI. Doświetlenie przejść przy rondzie centralnym Arki Bożka-Sybiraków zaprojektowane jest w ramach zadania dotyczące przebudowy al. Piłsudskiego. Kolejne przejścia na ul. Podhalańskiej-Popiełuszki przewiduje się zgodnie z opracowanym projektem przebudowy ul. Podhalańskiej. Sygnalizacja świetlna Arki Bożka-Podhalańska została już uruchomiona” – odpowiada wiceprezydent Roman Foksowicz.

Wpisy na temat “I nastała jasność na przejściach dla pieszych”

  1. Może jakiś stały pomiar prędkości i oświetlenie przejść dla pieszych koło hali sportowej na Al. Jana Pawła ? Rzadko które auto ma tam dopuszczalne 50kmh, bliżej raczej 100 kmh a i znajdują się rekordziści. Ludzie muszą biegać przez przejście aby czasem jakiś bohater ich nie potrącił.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis