Znów pozamykają nam boiska?

Na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Niedzielski zapowiedział wprowadzenie tzw. lockdownu na obszarze całego kraju. Co w praktyce oznacza to dla sportowców? Nie wiemy. Na pewno rywalizować o punkty i medale będą mogły kluby zawodowe w kategorii wiekowej seniorów, czyli w przypadku naszego miasta są to: siatkarski Jastrzębski Węgiel, hokejowy JKH GKS Jastrzębie i piłkarski GKS Jastrzębie. Co z resztą? Dobre pytanie…

Ponieważ konferencje prasowe ministra nie są jeszcze źródłem obowiązującego prawa, musimy poczekać na rozporządzenie. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że przed nami turnieje o młodzieżowe mistrzostwa Polski w hokeju i siatkówce, a jak na razie nie wiemy, czy w nowym „prikazie” pojawi się możliwość rywalizacji w ramach współzawodnictwa sportowego, co rozwiązywałoby ręce organizatorom tych imprez. Dość przypomnieć, że w piątek na Jastorze ruszają finały Mistrzostw Polski Żaków Starszych, które potrwają do niedzieli. Czy dojdą do skutku? Przekonamy się niebawem.

Jeszcze mniej ciekawie wyglądają perspektywy rywalizacji w sportach drużynowych, gdzie o punkty walczą kluby, których zawodnicy nie utrzymują się z uprawiania sportu. Wiele wskazuje na to, że sytuacja wróci do punktu wyjścia z początku roku i ponownie piłkarze niższych lig, a także m.in. tenisiści stołowi spoza szczebla centralnego będą musieli zawiesić sezon. Dodajmy, że w najbliższy weekend do gry ma powrócić m.in. rywalizująca w okręgówce Granica Ruptawa. Czy ekipie trenera Tomasza Ciemięgi dane będzie rozpocząć rundę wiosenną? Tego też na razie też nie wiemy.

Krótko mówiąc, musimy teraz czekać na oficjalne rozporządzenie rządowe, które będzie musiało tradycyjnie już przetłumaczyć nam na język polski Ministerstwo Sportu. Dodajmy, że obecnie sport „spadł” do rangi jednego z działów Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

O tym, że kibice nie mają najmniejszych szans na powrót na trybuny, a pasjonaci pływania mogą zapomnieć o wizytach na Lagunie, nie musimy chyba nawet wspominać…

Czytaj więcej [gov.pl] >>

Wpisy na temat “Znów pozamykają nam boiska?”

  1. Buahaha PORTALIKI znowu sieją propisowską propagandę:musimy teraz czekać na oficjalne rozporządzenie rządowe, które będzie musiało tradycyjnie już przetłumaczyć nam na język polski Ministerstwo Sportu.
    Przez waszą propagandę jest coraz gorzej w Polsce.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry