Idzie zima? Miasto gotowe na najgorsze!

Hu! Huu! Haaa!!! Nasza jastrzębska zima zła!!! Właśnie przyszła do nas i pokazała swoje prawdziwe oblicze. Mróz, wszędobylski biały puch, który udekorował cudownie miasto, bajkowy krajobraz na wyciągnięcie ręki. Powoli traciliśmy nadzieję, że sen o prawdziwej zimie spełni się na naszych oczach… A jednak! Wreszcie można było odkurzyć sanki, które przez wiele lat „robiły” za historyczny rekwizyt. Wreszcie przydały się ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki. Wreszcie zima!

fot. archiwum

A jak Jastrzębie-Zdrój przygotowane jest do „Akcji Zima”? „Ponad 3 miliony złotych – tyle wynosi kwota przeznaczona na utrzymanie miasta w sezonie zimowym. Okres ten rozpoczął się 1 grudnia i potrwa do 31 marca. O to, by drogi były przejezdne, a chodniki odśnieżone, dba 8 firm. Do prowadzenia odśnieżania i posypywania dróg do dyspozycji jest 12 pługo-piaskarko-solarek, 18 pługo-piaskarek, 21 ciągników z pługiem i rozrzutnikiem oraz 16 mikrociągników do pozbywania się śniegu z chodników i deptaków. Warto zaznaczyć, że w kwocie ponad 3 milionów złotych mieści się nie tylko odśnieżanie i usuwanie gołoledzi z dróg i ulic, ale również bieżące utrzymanie miasta” – odpowiadają magistraccy urzędnicy.

  1. Niedługa zwykłe zadania za które odpowiada i należą do obowiązków Pani Prezydent i jej zastępców będą ogłaszane jako wielki sukces. Odśnieżaniem i utrzymaniem zimowym dróg zajmują się firmy zewnętrzne. Może najwyższy czas aby Pani Prezydent przyjrzała się miejscom najbardziej niebezpiecznym komunikacyjnie w Naszym mieści. Od kilku lat kilkanaście samochodów miesięcznie w rowie na ulicy Korfantego ( przy tym tempie remontu wiaduktu przez kilka lat będzie to główna droga wjazdowa do miasta od strony Pawłowic-ruch większy niż na Alei Piłsudskiego), a Pani Prezydent i odpowiedzialni za stan dróg naczelnicy udają że nie ma problemu-czekają aż dojdzie do nieszczęścia.

  2. 3 grudnia o 10:00 zima zaskoczyła naszą wieś a kilka dni później hrabina się chwaliła jak to na zimę jest przygotowana.

    1. fryzura na presleya

      ty łysy martw się o swoją glacę aby ja nakryć jak bezie zimno bo ci mózg wyparuje. ja jestem przygotowany koła wymienione, ubranie na zimę przygotowane i zimo n…….j

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny