Idzie zima? Miasto gotowe na najgorsze!

Aura znowu spłatała nam psikusa. Bo kto to widział, żeby w styczniu padał śnieg? I uprzykrzał życie Bogu ducha winnym kierowcom, tudzież pieszym? „Na tę chwilę obowiązuje pierwszy, najniższy stopień utrzymania zimowego” – informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

fot. archiwum

Warto dodać, że aktualnie stosuje się nomenklaturę, w której obwiązują dwa stopnie utrzymania zimowego – ten drugi oznacza pełną mobilizację na froncie walki z „nieobliczalną” zimą. Zimowy alert ogłaszany jest raz na dobę – o północy – no, chyba że warunki atmosferyczne zmienią się gwałtownie w ciągu dnia. Co się tyczy sugestii mieszkańców niezadowolonych z wyników odśnieżania, to Straż Miejska przypomina, że wszystkie sygnały będą sukcesywnie sprawdzane i przekazywane firmom odśnieżającym.

A jak Jastrzębie-Zdrój przygotowane jest do „Akcji Zima”? „Ponad 3 miliony złotych – tyle wynosi kwota przeznaczona na utrzymanie miasta w sezonie zimowym. Okres ten rozpoczął się 1 grudnia i potrwa do 31 marca. O to, by drogi były przejezdne, a chodniki odśnieżone, dba 8 firm. Do prowadzenia odśnieżania i posypywania dróg do dyspozycji jest 12 pługo-piaskarko-solarek, 18 pługo-piaskarek, 21 ciągników z pługiem i rozrzutnikiem oraz 16 mikrociągników do pozbywania się śniegu z chodników i deptaków. Warto zaznaczyć, że w kwocie ponad 3 milionów złotych mieści się nie tylko odśnieżanie i usuwanie gołoledzi z dróg i ulic, ale również bieżące utrzymanie miasta” – odpowiadają magistraccy urzędnicy.

  1. mieszkaniecJZ

    Niedługa zwykłe zadania za które odpowiada i należą do obowiązków Pani Prezydent i jej zastępców będą ogłaszane jako wielki sukces. Odśnieżaniem i utrzymaniem zimowym dróg zajmują się firmy zewnętrzne. Może najwyższy czas aby Pani Prezydent przyjrzała się miejscom najbardziej niebezpiecznym komunikacyjnie w Naszym mieści. Od kilku lat kilkanaście samochodów miesięcznie w rowie na ulicy Korfantego ( przy tym tempie remontu wiaduktu przez kilka lat będzie to główna droga wjazdowa do miasta od strony Pawłowic-ruch większy niż na Alei Piłsudskiego), a Pani Prezydent i odpowiedzialni za stan dróg naczelnicy udają że nie ma problemu-czekają aż dojdzie do nieszczęścia.

  2. 3 grudnia o 10:00 zima zaskoczyła naszą wieś a kilka dni później hrabina się chwaliła jak to na zimę jest przygotowana.

    1. fryzura na presleya

      ty łysy martw się o swoją glacę aby ja nakryć jak bezie zimno bo ci mózg wyparuje. ja jestem przygotowany koła wymienione, ubranie na zimę przygotowane i zimo n…….j

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WordPress Lightbox Plugin
Przewiń do góry