Ile mandatów “za maseczki”?

Od soboty, 27 lutego, obowiązują nowe przepisy dotyczące obowiązku zasłaniania nosa i ust. Zakazane jest zasłanianie twarzy szalikami, chustami, a także stosowanie przyłbic. Ile odnotowaliśmy mandatów “za maseczki” w czasie ostatniej doby?

fot. pixabay

„Niezależnie od tego, jaka to maseczka, to bardzo dobra osłona i ochrona przed inhalacją koronawirusa” – podkreślała niedawno prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz. „Maseczki rekomendowane to maseczki chirurgiczne i powyżej” – powiedziała krajowa konsultant ds. epidemiologii. Jak podkreślała, najważniejsze to prawidłowe ich noszenie, a więc zakrywanie nosa i ust. Co ważne, dopuszczalne są wszystkie rodzaje maseczek.

My tymczasem, drodzy Czytelnicy, powracamy do naszego „starego, dobrego” zwyczaju i będziemy systematycznie informować, ile mandatów (ewentualnie wniosków do sądu lub pouczeń) za niestosowanie się do obowiązujących przepisów w związku z ograniczeniami podczas epidemii wystawili jastrzębscy policjanci.

A co ze Strażą Miejską? – zapewne zapyta ktoś zapobiegliwie. „Straż Miejska realizuje działania prewencyjne pod kątem obostrzeń związanych z Covid-19. Jeżeli w danym dniu zostaną wystawione przez strażników miejskich mandaty karne za brak maseczki, wówczas podamy taką informację do wiadomości” – poinformował jastrzębski magistrat.

Wtorek, 2 marca

Policja: 4 mandaty karne

Straż Miejska: brak danych

Środa, 3 marca

Policja: 2 mandaty karne

Straż Miejska: 0

Czwartek, 4 marca

Policja: 5 mandatów karnych

Straż Miejska: 0

Piątek, 5 marca

Policja: 4 mandaty karne

Straż Miejska: 0

Weekend, 6-7 marca

Policja: 8 mandatów karnych i 3 wnioski do sądu

Straż Miejska: 0

8 marca

Policja: 0

Straż Miejska: 0

9 marca

Policja: 9 mandatów karnych i 1 wniosek do sądu

Straż Miejska: 0

10 marca

Policja: 6 mandatów karnych i 1 pouczenie

Straż Miejska: 0

11 marca

Policja: 4 mandaty karne i 4 wnioski do sądu

Straż Miejska: 0

Weekend, 12-14 marca

Policja: 35 mandatów karnych, 5 pouczeń i 1 wniosek do sądu

Straż Miejska: 0

Poniedziałek, 15 marca

Policja: 20 mandatów karnych

Straż Miejska: 0

Wtorek, 16 marca

Policja: 20 mandatów karnych

Straż Miejska: 0

Środa, 17 marca

Policja: 19 mandatów karnych

Straż Miejska: 0

Czwartek, 18 marca

Policja: 9 mandatów karnych

Straż Miejska: 0

Weekend, 19-21 marca

Policja: 36 mandatów karnych, 17 wniosków o ukaranie do sądu i 1 pouczenie

Straż Miejska: 0

Poniedziałek, 22 marca

Policja: 8 mandatów karnych

Straż Miejska: 0

Wtorek, 23 marca

Policja: 7 mandatów karnych i 1 wniosek do sądu

Straż Miejska: 0

Środa, 24 marca

Policja: 17 mandatów karnych i 2 wnioski do sądu

Straż Miejska: 0

Czwartek, 25 marca

Policja: 37 mandatów karnych i 5 wniosków do sądu

Straż Miejska: 0

Weekend, 26-28 marca

Policja: 81 mandatów karnych, 8 wniosków do sądu i 8 pouczeń

Straż Miejska: 0

Poniedziałek, 29 marca

Policja: 31 mandatów karnych, 3 wnioski do sądu i 1 pouczenie

Straż Miejska: 0

Wtorek, 30 marca

Policja: 31 mandatów karnych i 7 wniosków do sądu

Straż Miejska: 0

Środa, 31 marca

Policja: 28 mandatów karnych i 5 wniosków do sądu

Straż Miejska: 0

Czwartek, 1 kwietnia

Policja: 26 mandatów karnych i 6 wniosków do sądu

Straż Miejska: 0

Piątek-Poniedziałek, 2-5 kwietnia

Policja: brak danych

Straż Miejska: 0

Wtorek, 6 kwietnia

Policja: 24 mandaty karne i 1 wniosek do sądu

Straż Miejska: 0

Środa, 7 kwietnia

Policja: 19 mandatów karnych, 4 wnioski do sądu i 1 pouczenie

Straż Miejska: 0

Czwartek, 8 kwietnia

Policja: 36 mandatów karnych, 3 wnioski do sądu i 1 pouczenie

Straż Miejska: 0

Weekend, 9-11 kwietnia

Policja: 82 mandaty karne i 11 wniosków do sądu

Straż Miejska: 0

Poniedziałek, 12 kwietnia

Policja: 15 mandatów karnych i 3 wnioski do sądu

Straż Miejska: 0

Wtorek, 13 kwietnia

Policja: 20 mandatów karnych

Straż Miejska: 0

Środa, 14 kwietnia

Policja: 17 mandatów karnych

Straż Miejska: 0

Czwartek, 15 kwietnia

Policja: 28 mandatów karnych i 4 wnioski do sądu

Straż Miejska: 0

Wpisy na temat “Ile mandatów “za maseczki”?”

 1. Do Zadra: mam nadzieję, że nie jest Pan lekarzem, ani nawet pielęgniarzem. Jeśli jednak tak, to powinien Pan wiedzieć, że osoba zainfekowana przez SarsCov2 rozmnaża w swoim organizmie wirusy, które dostają się to wydychanego przez nią powietrza. Aby nie zarażać innych osób zakrywa usta i nos maską, co jest bardzo szlachetne, jednak problem w tym, że olbrzymią część tych wirusów ta osoba wdycha z powrotem, co prowadzi do ciągłej reinfekcji, również wtedy, kiedy maska jest czysta, a nawet nowa. Im grubsza i szczelniejsza maska, tym intensywniejszy jest ten proces i tym bardziej osoba zakażona sobie szkodzi, ponieważ więcej wydychanego powietrza zatrzymuje się przed ustami i nosem i wirus dostaje się do oskrzeli a nawet płuc, co jest bardzo niebezpieczne. Czy według Pana wielkiej wiedzy w wydychanym powietrzu osoby zarażonej nie ma wirusów? Jeśli Pan tak sądzi, to naprawdę cała nadzieja w tym, że nie ma Pan z medycyną nic wspólnego.

  1. @ROBERT – Ja również “mam nadzieję”, że kiedyś Pan zmądrzeje i miast polemizować na tematy sobie obce, zainteresuje się Pan czymś o czym ma Pan choćby nikłe pojęcie. Farmazony i swoje wizje jakie Pan przytacza w poruszanym temacie tylko śmieszą, nic poza tym. Jeśli naprawdę interesuje Pana temat znajdzie Pan w intrenecie szereg ciekawych publikacji medycznych. Raczę poczytać a nie filozofować, bo nabawi się Pan psychozy.

   1. Jak już pisałem, nie ma się czym (kim?) przejmować, panie Robercie.
    Być może niektórzy już widzieli, ale polecam obejrzeć “Spowiedź ratownika”. Rzuca trochę światła na cyrk zwany “pandemią”…

   1. Do “Dominika” – To było orzecznictwo w starej sprawie kiedy to policja wystawiając mandaty opierała się na “rozporządzeniu” a nie ustawie (Art 116 § 1a KW) która została znowelizowana i do dzisiaj jest podstawą do PRAWNEGO nakładania mandatów. Pisałem już o tym… poczekajmy do +- czerwca kiedy to zaczną zapadać wyroki za tegoroczne mandaty.

   2. s&d szczepionkowy terror

    Światełko w tunelu zdrowego rozsądku. Chociaż nie wiem, czy to dotrze do wyznawców plandemii i przepłacanych wykonawców spod hasełka: “pandemio trwaj”…

 2. Do Zadra: to fajnie, że się pośmialiście, bo to na pewno wzmacnia odporność i sprzyja zdrowiu. Nie każdy, kto nosi maskę, musi się rozchorować, jednak w przypadku osób słabszych, maska może działać jak wzmaczniacz choroby, szczególnie wtedy, kiedy taka osoba się zainfekowała. Każdy wirus po dostaniu się do naszej komórki powoduje, że komórka zaczyna wytwarzać “nowe” wirusy, następnie komórka ulega zniszczeniu. Nowopowstałe wirusy “atakują” dalsze komórki i tak rozwija się choroba. Mnóstwo wirusów dostaję się do naszej błony śłuzowej, a przez to do wydychanego powietrza. Jeśli człowiek zainfekowany nosi maskę, to większość tych “nowych” wirusów wdycha z powrotem, a one na nowo infekują dalsze komórki. Dlatego maski szkodzą tym osobom, które są zainfekowane. Bardzo proszę to skonsultować z dobrym specjalistą wirusologiem. Absolutnie nie należy nosić maski na świeżym powietrzu. Żyją wśród nas jeszcze seniorzy, którzy pamiętają czasy, kiedy brakowało lekarstw i najskuteczniejszą metodą na leczenie chorób dróg oddechowych było słońce i dużo świerzego powietrza. Proszę ich zapytać.

  1. @ROBERT – Dobrze rozumujesz ale wiedzy Ci brak. Żeby tematu nie rozwlekać… Jeśli osoba w immunosupresji będzie nosić tygodniami jedną maskę (nie praną, nie wymienianą, zależnie od typu) a dodatkowo przechowywać ją będzie byle gdzie to ZGODA. Ma spore szanse na problemy (w raczej długim odstępie czasu). Takich osób jest może 1/10000. Tyle w temacie.

 3. Do Strzykawka: Szanowna Pani, wdychanie pyłu, a wdychanie wirusów, to różne sprawy, ponieważ w pyle nie znajdują się wirusy i pył nie wywołuje Covid 19, natomiast we własnym oddechu są wirusy i to nawet ogromne ilości. To bardzo szlachetne, że osoba, która wydziela wirusy, chce ochronić innych poprzez noszenie maski, jednak tym samym bardzo szkodzi sobie, ponieważ wdycha je z powrotem, co prowadzi do zwiększenia liczby wirusów we własnym organizmie. Bardzo proszę to skonsultować z wirusologiem. Najbardziej wskazane w przypadku schorzeń dróg oddechowych jest oddychanie świeżym powietrzem, czyli spacer lub sport na zewnątrz, jednak koniecznie bez maski. Niezmiernie intrygujące jest to, że szczególnie ludzie w wieku dojrzałym wiedzieli o tym od zawsze i to całkiem intuicyjnie, i mieli rację.

  1. Palnie Robert. Rozmawia Pan z covidianką. Ona nie myśli ligicznie. To wyznawczyni covidiozy. Dla niej grypa i powikłania po niej umarły. Żaden, powtarzam, żaden argument do nich nie trafia. W Teksasie ludzie żyją normalnie. Słyszeliście o tym z “mediów”? Czy może na dzień dobry cyferki osób, które musiały się wymazać po “teleporadzie”…?

  2. @ROBERT – Coś Ci powiem chłopie… Przez 36 lat po 8h dziennie chodzę (i wielu moich kolegów/koleżanek) w maseczce i mam się bardzo dobrze a coroczne szczegółowe badania nie wykazują jakichkolwiek zmian. Twoim zdaniem powinienem być już martwy bo namnażam jakieś swoje wirusy :-))). Wiesz co…. mieliśmy niezły ubaw z tych bzdur które powypisywałeś :-))). Cały oddział piał ze śmiechu. BRAWO!!!. Skrobnij jeszcze coś zabawnego.

    1. To fakt konowałów jest pod dostaniem ile przez tych konowałów ludzi też umarło u mojego kolegi lekarz źle wystawił diagnozę a teraz leży na onkologii już nie wspomnę ilu ma problem z piciem

  3. Nie ma co wypisywać głupot, po pierwsze te maseczki nie przylegają do twarzy ściśle i dochodzi powietrze do nozdrzy nosa. Po drugie ju na ten temat wypowiedzieli się si experci według nich noszenie maski nie powoduje zaburzeń i oddychania, może jednak wpływać na sposób (technikę) oddychania,,.

   Ludzie mogą oddychać za płytko a są tacy co nawet wstrzymują swój oddech a to u nich powoduje że wdychają większe ilości dwutlenku węgla i może przyczyniać się do bólu głowy, czy nawet nudności. Ludzie zmieniajacie maseczki częściej to nie bedzie problemu, że macie zawilgocenie i nawet jak wracają do domu, to jej nie piorą. Później mówią,że to im szkodzi. W kazdym organiźmie mamy bakterie, komórki nowotworowe itd…. To sa sytuacje zę po prostu trzeba d…ę spiąć i nosić maseczki aby skończył się ten covid. Po drugie w Chinach, Korei, czy nawet Japonii od lat noszą maseczki i nie ma z tym problemu.

 4. Wiem z całą pewnością, że maski szkodzą z bardzo prostego powodu, tzn. zamiast wirusy mnożone nieustannie w naszym organizmie wydychać na zewnątrz, wdychamy je z powrotem, przez co mamy ich ogromny nadmiar, co powoduje ciężki przebieg choroby, gdyż zarażamy się tak jakby sukcesywnie sami od siebie. Szczególnie na świeżym powietrzu w żadnym wypadku nie należy nosić masek na twarzy, a informuje o tym nawet Światowa Organizacja Zdrowia na swoich stronach internetowych. Bardzo proszę sprawdzić. Noszenie masek ma tylko na celu, aby wszyscy pamiętali, że jest pandemia, ale to skandal, że lekarze, nakazując ich noszenie, robią taką krzywdę ludziom. To straszne, że nie mogę mówić o tym oficjalnie, bo by mnie po prostu wyrzucono z pracy. Ale proszę państwa, czy to tak trudno zauważyć, że mimo tego noszenia masek, nic to nie daje, a wręcz przeciwnie? Zrozumcie w końcu, że te maski dużo bardziej szkodzą, niż pomagają.

  1. Jak się czyta takie wypowiedzi, jak twoje to zastanawiam się ile ludzi ma znikome pojęcie o tym. Jestem powiazana z środowiskiem medycznym, kiedy czytam wpisy ludzi, którzy wypowiadają się na temat o którym nie maja pojęcia tylko tyle, co wyszukają w google co piszą tacy sami, jak ty dyletant!!!! Zapraszam na onkolegię, gdzie dzieci i ludzie po przeszczepach musza nosić maseczki jak również lekarze i nikt tam nie zaraża się, ale jest pomocna i ratująca życie. Człowieku martw się tym, co wdychasz chodząc po dworze, czy być może jak tu na Ślasku górnicy wdychają pyły, które powodują choroby płuc, lub wdychać substancje z kominów, które powodują też nowotwory. Już nie wspomnę o innych zawodach, gdzie ludzie wdychają rózne opary, chemikalia, kleje które powoduję wiele chorób.Bo nie chodzą w maseczkach.
   Warto by było choć przez chwilę zobaczyć ludzi którzy duszą się z powodu niewydolności płuc przez covid, lub osoby, które zmagają sie po chorobie z oddychaniem i zmianami w płucach.
   Więc proszę nie robić krzywdy innym swoją wypowiedzią bo widać, że sam jesteś już w swoim myśleniu skrzywdzony. To jest bardziej groźne niż ta maseczka.

   1. Panini strzykafko, oddawalem w gliwicach na onkologii komórki macierzyste, było to wspaniałe uczucie, gdy chorzy, zarówno dorośli jak i dzieci dziękowali za to że jestem, ale dziwne, bo nikt nie miał tam maseczki

    1. Do Paweł widać że nie masz pojęcia o czym strzykawka napisała. Na pewno nie byłeś matołku na oddziale po przeszczepie bo tam nie ma nikt wstępu. A tam właśnie ludzie chodzą w maseczkach ale co taki jastrzębski januszek wie . do strzykawka popieram wypowiedź.

 5. s&d szczepionkowy terror

  Smutny dowcip o całej tej chorej sytuacji.
  Dwa szczury laboratoryjne rozmawiają ze sobą:
  – Będziesz się szczepił?
  – No co ty?! Jeszcze nie skończyli testowania na ludziach…

 6. Dzbany w maskach …powiedzą Wam że noszenie gaci na głowie uchroni Was przed wirusem to pewnie też będziecie nosić a o innych normalnych ludziach co tego nie zrobią będziecie mówić że to barany 🙂 gardzę Wami bo jesteście zarazą tego społeczeństwa

  1. Głupcze życzę ci abyś doświadczył covida na własnej skórze bo takie skurczybyki jak ty to są matołki co nie liczą się z ludźmi dostań się pod respirator to zobaczysz bo ja byłem pod tlenem i też sobie maskę pod brodach nosiłem i doświadczyłem go i wiem co to jest i jak kapalem oddech

  2. do Ktoś żal mi takich bezmózgowców jak ty to jest chory gatunek warto zgłosić się do psychiatry może ci pomoże abyś doświadczył tego covida i znalazł się w szpitalu to wtedy jak z niegoi wyjdziesz to napisz coś o doznaniach chyba że pod respirator się dostaniesz to tam raczej nie wychodzi się już

 7. Justa policjantka

  Jako policjantka mam już dosyć chodzenia i sprawdzania, czy mieszkańcy Jastrzębia noszą prawidłowo maseczki. Dziennie po kilka mandatów, ciągłe użeranie się z obywatelami.
  Ostatnio jedna Pani to mi kaszlała w twarz i mówiła, że ma Covid.
  Ech…niewdzięczna praca.

   1. Justyna policjantka

    Obi, co Ty możesz wiedzieć o pracy policjanta, skoro całe życie siedzisz na kasie w owym sklepie. Od dłuższego czasu czytam Twoje komentarze i śmiało mogę stwierdzić, że jesteś oderwany od rzeczywistości.

    1. z ciebie policjantka jak z koziej d…… g……. Obi popieram wypowiedź. policja jest bardziej oderwana chyba a już nie wspomnę o wypranym mózgu po iluś latach służby

 8. I co z tego??? Ponad 97% tych skierowań do sądu jest odrzucanych !!
  Więc jak to mówią…..papier wszystko przyjmie, a życie swoje. Szkoda mi tylko policji bo została wciągnięta w brudną grę. I na dodatek została ograna do zera.

  1. @OBI – Poziom Twojej wiedzy w temacie oscyluje w okolicach Rowu Marjańskiego ale mimo to siejesz ferment. Potrzebne Ci to do czegoś ? chcesz zabłysnąć ? tylko czym ? niewiedzą ?. Fakty są natomiast takie iż WSZYSTKIE sprawy rozpatrywane obecnie pochodzą sprzed listopada 2020r a więc sprzed nowelizacji ustawy. Dopiero gdzieś w okolicach czerwca będą rozpatrywane wnioski kierowane PO nowelizacji i wówczas zobaczymy jak sądy się ustosunkują do tych “nowych” wniosków.

   1. ty też nie cwaniakuj, bo to zależy od osoby, która nie będzie chciała przyjąć bezprawnego (pomimo chorej ustawy kowidowej) mandatu. Czad pokaże, bo niektóre sprawy oprą się o sąd najwyższy. Dla mnie namordnik jest bezprawiem, ale noszę na brodzie dla świętego spokoju (oczywiście tam, gdzie można spotkać oprawców w granatowych mundurkach). Nie zamierzam truć się powietrzem, które powinno swobodnie opuścić drogi oddechowe.

    1. Możesz wytłumaczyć jak coś może być “bezprawne” skoro jest zapisane w ustawie ?. Bezprawne bo Ty tak powiesz ? nie ośmieszaj się.

    2. piszesz, ze bezprawna ustawa – wiesz, a mimo to nosisz maske na brodzie dla swietego spokoju… to by miec spokoj, nos ja prawidlowo, a jesli nie zamierzasz sie truc wydychanym powietrzem, to po co ci maska? albo jestes za, albo przeciw – nie ma “po srodku”…. (to jak powiedziec “wybralem mniejsze zlo” lol) wiec jak jestes facet, to pokaz, ze sie nie boisz i walczysz o to w co wierzysz!

    3. @TO SEM JA – Twoje słowa cyt.”Nie zamierzam truć się powietrzem, które powinno swobodnie opuścić drogi oddechowe” – Jak niby miało by się to dokonać ? chodzisz w workiem na twarzy ? 🙂 bo jak inaczej wydychane powietrze miało by się zmagazynować w maseczce ? byś je mógł ponownie wciągnąć.

     1. No dobrze. Zmarnuję dla ciebie chwilę mojego czasu. Z wydechem organizm oprócz co2 pozbywa się lotnych toksyn (nieświeży oddech po nocy itd.). Dodać do tego ciepło i parę wodną – idealne środowisko do rozwoju patogenów i samozatrucia (ale o to chyba pomysłodawcom tej hucpy chodzi). Krócej się nie da, “naukowcy” sprzed ekranu tv…
      A noszenie maski na brodzie to taki współczesny wóz Drzymały: nie mogę żyć jak wolny człowiek to muszę kombinować, aby durna władza odczepiła się ode mnie. Polak potrafi – nic się nie zmieniło od setek lat. Podziemie restauracyjne czy fryzjerskie też kwitnie, bo ludzie muszą sobie radzić z pomysłami ograniczonych covidian i budowniczych “nowego porządku”.

   2. TOBI dobrze, że jesteś, że dzielisz się wiedzą, rozsądkiem. Nauka górą. Ciemnota jest porażająca. JAk głębokość tego rówu.Należy mieć choć trochę samokrytyki, przyzwoitości, samorefleksji . Wystarczy obejrzeć się do tyłu, sięgnąć wstecz, aby zrozumieć przyczynę takiego stanu umysłu,
    aby wyjś z tego na wyżyny, to jest takie proste. Nie ma przyszłości, bez przeszłości .
    Pozdrawiam P.W.

 9. U konkurencji na portalu pisze cyt “W ciągu ostatnich dwóch tygodni najwięcej zgonów związanych z COVID-19 odnotowano w województwach śląskim (689) ” ile z tych zgonów jest w jaszczempskim szpitalu ? Pewnie połowa.

 10. Bardo dobrze karać baranów bez masek to głupek by zrozumiął chyba jak już cąły czas trąbią o noszeniu masek

    1. Dobrze napisałeś takich baranów to powinien doświadczyć covid porządnie to od razu otworzą ślepia swoje lub nawet nie zdążą. U nas w szpitalu następny oddział juz otworzyli covidowy bo tyle ludzie jest pod tlenem i respiratorem a le taki dureń jeden z drugim jak tu pisze i że to głupoty

   1. Rozumiem że mieszkasz na jakiejś wiosce (?) ale swoim baranom masek zakładać nie musisz. Maski noszą tylko ludzie rozumni i odpowiedzialni, za siebie i za innych. Prymitywy Twojego pokroju tylko szczekać na necie potrafią ale jak już zachorują to płaczą jak dzieci z przedszkola.

     1. @DDD – Człowieku, ja telewizji nie oglądam już od ponad 30-tu lat (serio) a na portalach typu Onet czy WP interesuje mnie wyłącznie sport..

    1. Proponują mandat w wysokości 20zl dlatego sporo osób się zgadza bo szkoda czasu na sądy i dla świętego spokoju na 20zl idzie się zgodzić stąd też potem statystyki że nałożyli mandat w x ilości 🙂

 11. Akademia Gjekaes

  Na innym portalu pisze ze w sobote 20 marca w jaszczempiu cyt “Policjanci skierowali 60 wniosków do sądu o ukaranie i nałożyli 27 mandatów.”to dlaczego w statystykach z jasnetu jest mniej ? Kto klamie ?

 12. Tak jak powiedział dra hab. Dzieciątkowski wirusolog :”generalnie nasze społeczeństwo nie jest odpowiedzialne i nie istnieje dla niego pojęcie solidarności społecznej. Na ulicach nadal widać pełno ludzi chodzących bez maseczek czy w maseczkach noszonych nieprawidłowo. ”

  Jestem za i dlatego tzreba zrobić twardy locdown aby takich debilów usadzić. Ile można mówić do nieogarnietych i nie kumatych ludzi.

  1. Oj biedny Pawełku. Tyle jest filmików i informacji, nawet od specjalistów, doktorów, ekspertów jaka jest skuteczność maseczek. A Ty dalej oglądasz “jedyną prawdziwą telewizję”., w której nie wystąpią wszyscy aby nie stracić uprawnień do leczenia, stanowisk albo nie spotkać się z restrykcjami. I zamiast sięgnąć po rozumek i konkretne atuty (pewnie ich nie masz) wolisz wyzywać innych. Ale jak mówią “kto się przezywa, sam się tak nazywa”. Ściągnij kaganiec dotleń się i poczujesz się lepiej.

   1. Jak się czyta takie osoby jak ty COCO to po prostu człowiek myśli, ze jednak głupków nie brakuje Twój rozum to widac w opłakanym stanie . Powiem ci tak abyś zaszedł na oddziały covidowe i zobaczył ludzi jak sie meczą z tą chorobą a wielu kończy tragicznie. Juz nie wspominam o powikłaniach jacy ci ludzie będą miec z oddychaniem i płucami. To wobec tego na onkologii po przeszczepie nie powinny dzieci i dorosli chodzić w maseczkach bo im szkodzą?!!!! Szkoda że daleko ci do rozumu i logicznego myślenia. Ale co zrobić i tacy ludzie muszą żyć i pisac bzdury. Ale obyś nie doświadczył tej poważnej choroby ale w wersji nie lekkiej wtedy wielu zmienia zdanie o niej.

    1. Skąd wiesz jakie mam zdanie o chorobie. Nic nie pisałem o chorobie tylko o maseczkach! Kolejna co uzasadnia swoje wyzywanie innych dając świadectwo o sobie.

    2. Może dowiedz się dla czego na onkologi nosi się maseczki. Onkologia to nie podwórko a pacjenci onkologiczni to nie są zdrowi ludzie z ulicy. Maseczka nie jest lekarstwem i ma się nijak do wirusa. Lekarka, która leczyła i przyjmowała w gabinecie ludzi za swoją wypowiedź na temat covidu została zawieszona w prawach. Komu zrobili źle? Teraz pacjenci mogą skorzystać z teleporady, która jak się kończy? Nie zastanawia Cię, że osoby przerażone, stosujące się do maseczek, które nie korzystają z życia, zamykające się w domu częściej chorują i zapadają w powikłania a osoby podchodzące z rozsądkiem mają się całkiem dobrze?

     1. @PLACEBO – W tej chwili znam już sześciu którzy podchodzili do Covid’a “z rozsądkiem” (przedział wieku od 22-43 lat, wszyscy aktywnie uprawiający sport) i wszyscy Covid’a załapali. Czterech już raczej nigdy sobie nie pobiega bo mają płuca nieodwracalnie zniszczone (są już niby wyleczeni a nie potrafią wejść na drugie piętro). Pozostałych dwóch (codziennie biegali) ma problemy kardiologiczne i po przebieżce rzędu 300m dostają takiej arytmii że sami odpuścili sobie bieganie. Dodam iż cała szóstka NIGDY nie miała żadnych problemów zdrowotnych czy ukrytych, niezbadanych chorób. Ja od początku pandemii chodzę i biegam w masce a miast się dusić zaliczam niezły progres. Cztery razy się badałem i cały czas wynik negatywny. Twoim zdaniem jestem idiotą ? może, ale póki co dobrze na tym wychodzę i nie zamierzam niczego zmieniać.

   2. @COCO – W temacie skuteczności maseczek. Wyobraź sobie taką sytuację… Zsuwasz się z pochyłego dachu w wysokim bloku. Masz dwie opcje: 1. Spaść i się zabić, 2. Złapać się rynny, która pewnie Cię nie utrzyma ale może jednak…?. Co wybierzesz ?. Z maseczkami jest tak samo. Niczego nie zagwarantują i nie są lekiem na obecne problemy ale mogą pomóc. Czy to nie wystarczy ? kiedy w grę wchodzi ludzkie życie.

  1. Chociaż tyle. Jeszcze tego brakowało, żeby i tam dotarła zomoza…
   Ale gdyby baronowa sypła im groszem za mandaty “cocidowe”, to pewnie część złapałaby się na ten lep.

  1. To prawda debilstwo mądrzy się aby maseczek nie nosić a jak by kogoś z ich rodziNy lub ich wywieźli pod respirator to by inaczej piali

  2. Po kiego wała, ekspercie telewizyjny?
   Nie będę ci nic tłumaczył bo to, łagodnie rzecz ujmując, syzyfowe prace.
   Przeraźa mnie ilość mandatów w weekend: 35. Ludzie, nie pozwólcie policji zmienić się w zomo. Skarżcie tych, co bezprawnie wystawiają mandaty.

   1. TO SEM JA@ – Masz rację! nic już nikomu nie “tłumacz” i najlepiej zamilknij na zawsze. Wszystkim wyjdzie na dobre.

   2. Strać się, zniknij…..albo najlepiej wyjedz na Madagaskar. Bo i tak z twojego pisania nie ma nic. Tutaj cwaniak w realu mięczak.

    1. Obi-łbym ci jamochłon “w realu”, bo jak widzę rozmiwa mijała by się z celem. Wyznawcy covida nie myślą racjonalnie…

   3. I po co głąbie wprowadzasz ludzi w błąd? Od 2 grudnia maseczki są wprowadzone zgodnie z prawem, żaden sąd teraz nie stwierdzi niezgodności z prawem,to co sądy uchylały było z przed tej daty

  3. Nie chcą wpuszczać 🤣 próbowałem nie raz… 😁 Proponuję lekarzy posłuchać a nie tych znachorów z kabaretu w TV

 13. Czy to prawda że kibice Legii Warszawa zakończyli pandemie, otworzyli stadiony i pozbyli się wirusa ? I obeszło się bez mandatów podobno

  1. Brawo Straż Miejska, nie myślałem że to kiedyś powiem. A jasnet niech przestanie dalej gnębić ludzi swoją nową statystyką, następni propagandyści.

 14. Oczywiście wszyscy tu płaczą żeby nosić maski ! Ale to że nosicie je na brodach na pewno uchroni Was od tego wirusa ! Tak , chodzę po mieście i wiem że dziewięćdziesiąt procent Was ma maski ale z nosem na wierzchu . Po prostu nie boicie się wirusa tylko Policji !!!

  1. Ty nosisz maseczke czy tylko widzisz jak noszą je inni do puki ludzie nie będą nosić maseczek prawidłowo nie będą dezynfekowac rąk i zachowywać dystansu to ten wirus będzie zarażać ludzi i wielu będzie zmagać się z powikłaniami po nim jak i smierci

   1. Jeżeli jest tak jak mówisz to przy tak groźnym wirusie, który jest tak bardzo zaraźliwy to kwestia 10 dni aby wszyscy w Polsce -40 mln ludzi było chorych i miało pozytywny wynik. A dane mówią, że przez cały ro, ilu miało pozytywny? Więc jak to się ma 10 dni do całego roku? To jest tak pandemiczny czy nie?

    1. Nie używaj logiki do rozmowy z mędrcami telewizyjnymi. Covidianie to coś jak lemingi: może i dostrzegają nieścisłości w tej “pandemii”, ale przez dumę i arogancję nie przyznają racji osobom nazywającym rzeczy po imeniu. Płyną z głównym medialnym prądem jak… wiadomo co.

   2. Norbert Skibiszewski

    A dlaczego, dopiero teraz nosimy maseczki, a nie wcześniej np. 20, 30, 40 lat temu. Rozumie że społeczeństwo wtedy nie chorowało i dlatego nie było potrzeby abyśmy nosili maseczki.

 15. Żaneta nr. 2

  Ja nie noszę maseczek często zresztą ludzie głupi ciągle się obawiają i żyją w strachu. Zresztą w maseczce mój szwagier jak się zagrzeje to chlipie nosem. Nawet bez tego też aż ma kichawę czerowną od ciągłego chlipania i wycierania
  Po co się stresować maseczkami kto ma się zarazić to się zarazi

  1. A Twój komentarz co miał wyrazić? Pewnie nic, tylko tak sobie napisałeś (wszyscy wiedzą, że to podszywanie się pod kogoś), bo chciałeś się popisać i nie mogłeś zasnąć.
   W przyszłości skorzystaj ze słownika, matołku-osiołku.

   1. Adamekowa ty to widać masz jakies schizy chyba pocovitowe że piszesz że wszyscy wiedzą do Żarty nr 2 a ja nie wiem ale oszolomstwo

 16. Widzę po komentarzach że większość ma dużą styczność z telewizją ! Noście te kagańce a ja Wam się dziennie śmieje w twarz chodząc bez maski wolny od mediów i wirusa który jakimś cudem nie zabił jeszcze nikogo w Biedronkach .

  1. Następny Paweł głupek jastrzębski pisze głupoty i tacy mnie wkurzają bo nie zdają sobie sprawy co ten covid robi ja miałem zatorowości i leżałem w szpitalu durniu. Życzę ci aby dosięgła cię ten covid by twoja głupota została ukarana

   1. Tym, że zachorowałeś na tego wiruska, przyznałeś się, że niw masz pojęcia o ochronie swojego zdrowia. Albo wierzysz, że biały kitel ci pomoże… no cóż kliencie sysyemu. Zaszczep się, jak ci radzą.

    1. Co za bzdury wypisujesz, aż się nie chce czytać. Człowieku opanuj się, bo będzie za późno.
     A tak serio…..założę się, że wypisujesz te bzdury a robisz w realu odwrotnie. Tutaj bohater, w realu c,xi0otxxa.

   2. zalosne… to chyba przez ten strach i bezradnosc! wyzywacie od “glupkow”, zyczycie prosto z serca: “zebys ty lub ktos z twojej rodziny zachorowal” – co to ma na celu?! zamiast na maseczki i zele dezynfekujace, to wydajcie te pieniazki na owoce i wazywa 🙂

   3. Słuchaj dwa lata temu nazwali by to grypą. Ludzie chorowali i będą chorować, umierać itp. obiecuję ci że będę nosil 4 maseczki i rękawice bokserskie, jak mnie przekonasz, że mamy pandemie, ale w okol siebie, nie w mediach. Spójrz prawdzie w oczy, czy gdyby nie telewizja, ludzie w maskach oraz wszechobecne wiruso-przypominacze, zauważyłeś, że coś się dzieje? Ilu ludzi z twojego otoczenia zmarła, była hospitalizowana albo podłączona pod respirator? Większość zakażonych, choroby doświadcza tylko na teście, chodź słyszałem o kobiecie, która na wieść o pozytywnym wyniku testu dostała zawału. Sam zdecyduj w co chcesz wierzyć, ale użyj głowy, analizuj i decyduj. Każdy chodź na chwile uwierzyl w COVIDA.

    1. Ok wszystkim niedowiarkom w następnym tygodniu przywiozę zmutowanego wirusa z Anglii, pasuje wam? A spróbujcie mi powiedzieć coś że z maska na brodzie chodzę.

 17. W środę stwierdzili że w Jastrzębiu pojawiło się dużo osób zarażonych więc zaczyna się już bo wiadomo że te zarazone zarazili już następnych

 18. Niw w każdym państwie są takie obostrzenia dot. noszenia maseczek. I chyba za dużo chodzisz w maseczce i wciągasz za mało tlenu, że takie bzdety piszesz. Ale to wynika z niedotlenienia.

 19. Liczby w tych statystykach są śmiechu wartę 4 mandaty ? te 4 mandaty można wystawić w minutę wychodząc pod pawilony w centrum

  1. Policja lenie nic nie robią jak by chodziły patrole piesze to by widzieli ile czasem nie nosi maseczke. Co komendant ich nie rozlicza z i8lośi wystawionych mandatów a ile razy było widać że idzie grupka młodych osób a policja jedzie i nawet nie reaguje że śa bez maseczek to policji powinno sie dac mandat za to że nic nie robią

   1. ja też nie noszę i nie mam zamiaru – niezależne badania potwierdzają że nie ma to znaczenia czy nosisz maskę czy nie – jesteś tak samo narażony, więcej szkody wyrządzi noszenia maski, oddychamy częściowo co2 z naszych płuc i nie dostarczamy wystarczającej ilości tlenu do organizmu (tak jak treningi symulujące trening wysokogórski u sportowców – tyle że ten trening trwa krótko i trzeba wiedzieć co się robi by sobie więcej szkody nie zrobić niż pożytku) co skutkuje niedotlenieniem mózgu (zaburzenia logicznego myślenia, problemy w nauce itp), czy innymi zaburzeniami w układzie krążeniowo-oddechowym – u osób ze słabą kondycją fizyczną czy innymi dolegliwościami skutki długotrwałego noszenia maseczki mogą być naprawdę poważne.

    1. Myślisz że agitorzy plandemii o tym nie wiedzą? Ale kto ma media ten władzę.
     A tłumaczeniw tych oczywistości covidianom miha się z celem. Naiwnie czynię to już od roku…
     Chyba widzisz z jakim skutkiem.

    2. A Ryle jak noszą maski na dole, to co wdychają lub nawet nie noszą masek, to wdychając pył węglowy osiłku jeden lub jak ludzie pracują na stolarni, to co wdychają? Lub jak idziesz ulica w okresie zimowym, to co wdychasz? Jak się czyta takich głupków, co nie mają pojęcia o biologii i jakie mechanizmy zachodzą w organami wypowiadają się tu. Warto zasięgnął wiedzy nie z wpisów takich samych Januszów, jak ty. Najgorzej, jak ludzie mają zaburzenia natury psychicznej i biją głowa o ścianę.
     Co do logicznego myślenia, to daleko ci do niego. To skutkuje właśnie twoim wpisem.

   2. Czlowieku, wyluzuj!!! Ściągnij kaganiec i idź do lasu na spacer. Ale niezbyt późno, bo pod wieczór smog jak diabli.

   1. Skad wiesz, zę są zdrowe?? Masz debilu rentgen czy labolatoruim w głowie i od razu masz wyniki?!!! Ja bym karał debilków bez masek zarażają innych a sami mogą nie mieć objawów teraz coraz młodsi sa w szpitalach zarażeni i kończy się dla nich tragicznie 40 lat wzwyż i mniej tez. Takich pacanów co się wyśmiewają z tego wirusa to powinni się żarazić ale w wersi hard i wtedy debil jeden z drugim zmienił by zdanie lub by nawet nie zdążył tu napisac .Tak mnie tacy debile wkurzaja bo ja miałem covid i biorę do tej pory leki bo miałem zatorowośc i porobiły mi sie do tego guzki w płucach i jak czytam takich pajaców to mnie krew zalewa i tych co tak

    1. Chyba mierzysz ludzi swoja miara nazywając ich debilami. Skąd wiesz, że są chore?? Masz (tu nie poniżę się do Twojego poziomu”) rentgen czy laboratorium w głowie? Ludzie ostrożni noszący “cudowne” maseczki chorują tak jak Ty. Ludzie, którzy bagatelizują obostrzenia nie chorują. Państwa, gdzie wprowadzono większe restrykcje niż w Polsce nie mają się lepiej a państwa nie wprowadzających tak mocnych obostrzeń nie mają się gorzej. Maseczki były krytykowane przez rząd, który nagle dał obowiązek ich noszenia. Wcześniej wystarczyło zasłaniać twarz a teraz jest obowiązek stricte maseczek i wcale nie ma poprawy tylko robi się rzekomo coraz gorzej. Nikt nie kwestionuje , że jest jakiś wirus a jedynie fatalne obostrzenia nie przynoszące żadnego efektu więc po co je wprowadzać? Jak chcesz możesz chodzić i w 5 maseczkach ale teraz więcej ludzi umiera z braku szybkiej pomocy lekarskiej niż na wirusa. Teleporada dla zawałowców i rakowców. Gratuluję wiary.

     1. Jak się czyta takie wpisy jak twoje to odnosi się wrażenie że ludzie nie mają pojęcia co się na świecie dzieje w każdym kraju są obowiązkowe maseczki w Grecji nawet do tego stopnia że jak ktoś jej nie ma 150 euro i nie ma zlituj się ani nie ma żadnych pouczeń. Ty się mart abyś ty nie załapał wirusa i musiał być pod respiratorem. Popieram 37 latka i jego wypowiedź bo jak można takich ludzi nazwać jak się trąbi cały czas o noszeniu maseczek, jak ktoś nie rozumie to chyba musi być debilem.

     2. Popieram 73 latka i dodam im więcej testów tym więcej pozytywnych, warto by
      sprawdzić ile cykli w badaniu laboratoryjnym?

    1. Wszytsko w temacie niech te ćwoki co piszą aby maseczek nie nosić to sobie przeczytali. a ile zraże ń jest tez z powodu jak ludzie mają wzw b czy HCV C a nie wiedzą i żarażają innych to tez jest dzidzostwo wiele np. w szpitalach personel jest tez zarażony na te choroby tzreba byc czujnym

  2. Zgadzam się. Jednak obserwuje nawet w sklepie niektóre osoby bez maseczki na twarzy. Smutne jest to, że wie z tych osób nosi maseczkę, często pod nosem.

 20. Wchodzi koleś do sklepu . Ekspedientka pyta : “Gdzie pan ma maseczkę ?”. Na to indagowany odpowiada : “Kto ja ? Ja mam alergię i nie mogę nosić . A jeśli pani chce to może zadzwonić na policję ” . Przykład alergii na empatię i dowód na zwykłe chamstwo

  1. Niech by dzwonił baran głupi alergia nie zwalnia z nie noszenia maseczki ja mam alergię do debilnych ludzi bez maseczek

   1. Wystarczy, że ma zwolnienie od lekarza a nie ma obowiązku podawać co mu dolega. Ty też nie masz obowiązku chwalić się na temat stanu swojego zdrowia np. psychicznego. A co miałeś z polskiego? Nie zwalnia z nie noszenia? Tzn. zwalnia z noszenia? Polska to trudna języka;)

    1. Nie pisz głupot ja mam alergie i lekarz nie wystawi mi zaświadczenia że nie mogę nosić maseczki. Więc nie bredź tu Makrela i idź się utop w odzie w której pływasz. To nie noś maseczki i zyczę ci abyś była złapana i zobaczymy jak bedziesz się tłumaczyć babo. Tacy ludzie mnie w….ją jak się mędrkują a inni z tego powodu mogą umierać!!!!! Jak mój wujek który miął 45 lat więc debile warto używac mózgu a nie tylko pisać głupoty

     1. Jak brakuje argumentów logicznych zaczyna się wyzywanie i agresja. Naucz się czytać ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałem, że na alergię lekarz wystawi zaświadczenie. Chyba, że wyzywasz innych bo mierzysz swoją miarą?

    2. Makrela ty to widać logiki za grosz. Piszesz że nie napisałaś że lekarz nie wystawi na alergię a wczesniej piszesz że jak ma zwolnienie od lekarza . Logika jest twoja słabą strona .

     1. Idź do lekarza od oczu. Gdzie napisałem, “że lekarz nie wystawi na alergię”?

     2. Dzisiaj już żartów nie ma . Ochrona ust i nosa to nie tylko obowiązek czy powinność . Noszenie maseczki to po prostu najzwyklejsza , najprostsza i najskuteczniejszego podstawowa ochrona przed zakażeniem . Teraz zaczyna się liczyć zwykła , ludzka przyzwoitość

 21. Służby medyczne powinny chodzić z odbezpieczonymi strzykawkami i każdego, kto nie nosi maski, szczepić na miejscu, tak żeby już nigdy nikogo więcej nie zaraził niczym. I wszystko powinni zamknąć, łacznie z przemysłem i produkcją wszystkiego, tak żeby ludzie mieli w końcu mniej forsy i siedzieli w domach i nie chodzili po jakichś głupich imprezach już nigdy.

  1. Yyy, Ty chyba coś brałaś, że takiego głupoty wypisujesz albo czymś Cię zaszczepił medyk, który chodził z odbezpieczoną strzykawką. Zapytałaś, co to było?

   1. Popieram Zośka bo jak ludzie mają mniej kart to rozum wraca im na swoje miejsce a tok to głupieją i dziczeja. Ty babo co bierzesz? Ludzie albo zaczniecie zachowywać się jak odpowiedział I obywatele albo zwykły chłam co nic nie rozumie

    1. A kto czego nie rozumie. Że maseczki noszone na wolnym powietrzu, gdzie w odległości kilkunastu a nawet kilkudziesięciu metrów ode mnie nie ma nikogo, to to ma uchronić mnie przed wirusem? Jak masz rozumek to porównaj sobie wielkość wirusa do wielkości “otworków” w Twojej maseczce jednorazowej, którą może jeszcze nosisz już jakiś czas.

   2. Ty Żaneta bez zaszczepienia głupoty wypisujesz jak ktoś ma w głowie nie za bardzo madrze to pisze byle co.

 22. Ludzie przestańcie już wierzyć w tę sramdemie… obudźcie się i wyłącznie TV. We Włoszech już wszystko pootwierane i jakoś nie umierają na ulicach…

  1. Głupi jesteś jakbym z lewej nogi mój kuzyn po covidzie ma zniszczone płuca porobiły się guzy, zwłóknienia, mleczna tafla i źle mu się oddycha a takim głupek pisze takie brednie

 23. To jest jakś asceza, kiedy zasłania sie twarz w słoneczny dzień – będąc samemu na chodniku. Czy to już swirusowa psychoza?

  1. Debil covidianin tak nie rozumuje. Jemu kazali w tv, to tak robi. A kazały mu “eksperty”.
   Są trzy poziomy głupoty:
   1. Głupek;
   2. Duży głupek;
   3. Ekspert rządowy…

   1. Naprawdę myślisz że ktoś tego Twojego bełkotu i obrażania ludzi potrzebuje ?. Jesteś tylko zwykłym małym robaczkiem którego ktoś kiedyś rozdepta i nawet nie zauważy straty.

 24. Jak tłuki jestrzębskie nie rozumieją że trzeba nosić maseczki to karać bo tylko po kieszeni trzeba uderzyć matołków aby pojęli. Kara kara!

    1. Tobie pomnika nikt nie wystawi bo za co? Glupim babom się nie stawia pomnikow a imię kojarzy się mi z taką żabą co rechocze matoła to se znajdź u swego chłopa

     1. Adamina Surym

      Twój komentarz nie jest tu potrzebny – nic nie wniósł do dyskusji. Żegnaj!

    2. Zaneta Matoł pisze że ktoś jest matołem zobacz czy czasem nie masz w domu więcej matołów bo chyba tak coś jest zajmij się nimi aby nie byli takimi matołami. Ale pomników też im nie wystawią. Co do maseczek to jestem za mandatami jak ograniczeni ludzie nie rozumieją że mamy nosić a kiedy nie trzeba będzie, to też nam powiedzą. Ty Żaneta nosisz? Jeśli nie toi jestes podwójnym matołem. Jestem wsciekły na takich ludzi bo mam wielu znajomych co powaznie chorowali

     1. Mój Drogi! Podejdź do lustra i spójrz w nie. Kogo widzisz? Siebie, czyli największego matoła w Jastrzębiu, jak nie w całym województwie. I spokojnie można przyznać Ci kategorię “Kretyn roku 2021”. Ludzie nie są ograniczeni, tylko mają braki w podstawowej wiedzy – patrz Ty.

 25. U nas w Jastrzębiu widzę dużo osób chodzi bez maseczki, są to młode nie wszystkie dziewczyny, oraz kobiety starsze też nie noszą bo sam świadkiem byłem jak przeszły koło mnie no chyba że ci co nie noszą maseczki to mają zaświadczenie bo przecież można okazać się Policji że mają problem z oddychaniem itd

  1. Wcześniej można było różnego rodzaju zakrywanie ust , nagle zmiana. Pytanie – kto na tym zarobi i po co te szczepienia skoro jesteś odporny ,a dalej musisz chodzić w maseczce

  2. To oświadczenie juz nie działa. Przeciez powiedzieli, że mają nosić wszyscy a policja powinna częściej patrole piesze dawać aby karać takie osoby bo nigdy się to nie skończy zarażanie

   1. pracująca matka

    Czy nie jest tak?
    W narracji i działaniach władzy nic się nie zmiana. Cały czas obarczani walką z pandemią są wyłącznie obywatele, którzy ponoszą gigantyczne koszty zarówno w sferze finansowej, jak i społecznej. Władza jedynie potrafi używać górnolotnych argumentów, brać podatki i stosować kolejne restrykcje. I sprawa załatwiona.
    Ludzie obudźcie się !!!

 26. Czyli 4 przestępstwa dokonane przez policję.
  Nie przyjmować mandatu. Sprawy w sądzie są odrzucone z automatu.

  1. Gdyby ode mnie zależało wprowadziłbym dobrowolność noszenia maseczek nie przymus. Ale Ario nie wprowadzaj ludzi proszę w błąd. Jeżeli nie przyjmujesz mandatu to robisz to na swoją odpowiedzialność. Ja znam bardzo bardzo dużo potwierdzeń, że osoby zostały ukarane w Sądzie. Natomiast nie widziałem ani jednego przypadku potwierdzonego (orzeczonego sądem) o “odrzuceniu z automatu”. Widziałem jedno orzeczenie sądowe ale nie dotyczyło to braku znamion wykroczenia tylko błędów proceduralnych a to jest duża różnica. Nawet jeżeli gdzieś w Polsce zapadł taki wyrok jak napisałeś, to u nas w kraju nie istnieje takie coś jak precedens i każdy Sąd jest niezależny (może orzekać kary). Chyba, że jak ktoś nie przyjmie mandatu kierując się Twoją wypociną to rozumiem, że w przypadku Sądowej kary poczujesz się odpowiedzialny i uiścisz grzywnę za wprowadzenie w błąd.

   1. Większość spraw niezależnie od tego czego dotyczą w postępowaniu nakazowym przyznaje rację stronie skarżącej. Prawdziwa rozprawa zaczyna się w drugiej instancji. Tam orzecznictwo jest już zupełnie inne.

  2. Powiedz to mojemu koledze którego “z automatu” odchudzili o 4tyś. zł bo był taki orzeł jak Ty i sprawa wylądowała w sądzie..

   1. Bo od każdej chorej decyzji można się odwołać. Także od tych “nakazowych”. I nie trzeba być prawnikiem aby wiedzieć, że te rozporządzenia są bezprawne. Nie obawiajcie się więc ludzie tych mandatów – po prostu nie przyjmujcie. Lub noście pseudo maski na brodzie… bo system covidianom mocno wyprał mózgi.

  3. Podaj jeden przykład takiej decyzji sądu, od listopada maseczki są ujęte w ustawie więc nie pisz bzdetów o przestępstwie policji

    1. Art 116 § 1a KW. Jeśli sprawa trafi do sądu to (od listopada) każdy adwokat którego wynajmiesz już na starcie Ci powie że sprawę masz przegraną. Możesz co najwyżej robić uniki (pokora, sytuacja rodzinna, niskie zarobki, choroby,…) by nie dowalili Ci pełnej działy tylko obniżyli karę.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny