Internetowy oszust “wyczyścił” mu konto

W czasach pandemii częściej i chętniej kupujemy oraz sprzedajemy różne towary w sieci. Dlatego też robiąc zakupy przez internet, zachowajmy ostrożność. Nie brakuje tam nieuczciwych sprzedawców i kupujących, którzy w łatwy sposób chcą osiągnąć zysk. Do policjantów coraz częściej zgłaszają się osoby, które zostały oszukane właśnie w ten sposób. Pokrzywdzeni zazwyczaj dokonali zakupu, wpłacili pieniądze i nie otrzymali swojego zamówienia.

Niedawno jeden z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju powiadomił mundurowych, że został oszukany przy sprzedaży internetowej. Jastrzębianin w trakcie transakcji otrzymał wiadomość od kupującego, iż zapłacił już za zakupiony towar oraz link do strony, gdzie mężczyzna miał się zalogować i potwierdzić transakcję. Niestety, jak się miało niebawem okazać, na poszkodowanego zastawiono pułapkę. Zostały mu skradzione pieniądze z konta. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Internetowy oszust “wyczyścił” mu konto”

  1. Dżordż Lowerboj

    Tytuł powinien brzmieć NIE “Internetowy oszust “wyczyścił” mu konto” ALE “Pozwolił sobie na wyczyszczenie konta przez internetowego oszusta”.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny