Jak tornado Jass się wdarł!

Maris Jass (fot. Magdalena Kowolik)

Naszym hokeistom nie przeszkodziła na szczęście tygodniowa przerwa od spotkań ligowych. W dzisiejszym pojedynku w Toruniu JKH GKS Jastrzębie pokonał miejscową Energę 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), dwukrotnie doprowadzając do remisu, przetrzymując podwójne osłabienie w kluczowym momencie spotkania, a następnie znakomicie wykorzystując prosty błąd gospodarzy (sześciu na lodzie).

Bohaterem tej ostatniej sytuacji okazał się Łotysz Maris Jass, który nieco wcześniej odsiadywał karę (właśnie w czasie gry trzech na pięciu), a w 57. minucie tuż po rozpoczęciu kary technicznej dla Energi huknął nie do obrony spod niebieskiej linii i zapewnił ekipie z Jastora cenne trzy punkty.

Wcześniej gole dla naszego zespołu zdobywali Marek Hovorka i Radosław Sawicki. Pierwsza z bramek dla JKH GKS była efektem błędu gospodarzy, którzy w dość niefrasobliwy sposób stracili krążek. Drugi gol to z kolei łut szczęścia po stronie grającego ze… złamanym dużym palcem u nogi Sawickiego. Warto także podkreślić bardzo dobrą postawę jastrzębskiego golkipera Patrika Nechvatala, który był jednym z głównym filarów triumfu w Toruniu.

Teraz przed JKH GKS Jastrzębie niedzielny wyjazd do Sosnowca, a następnie trzy ekstraligowe mecze u siebie, przeplatane Superpucharem Polski w Tychach.

9 października 2020, Toruń, 18:30
Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
1:0 Jaworski (Dołęga) 12:43
1:1 Hovorka (Phillips) 16:05
2:1 Szkodienko (Bondaruk, Kalinowski) 27:02
2:2 Sawicki (Sołtys, Jass) 39:37
2:3 Jass (Paś) 56:25 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Klimiczek, Kostek, Phillips, Hovorka, Urbanowicz – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Jass, Gimiński, Paś, Wałęga, Sołtys – Ł. Nalewajka, Horzelski, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.