Jak z kondycją? Sprawdź się!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w szesnastej edycji Jastrzębskiego Testu Coopera. Impreza odbędzie się w najbliższy piątek, 28 maja na bieżni Stadionu Miejskiego. Pierwsza tura biegu zaplanowana jest na godz. 16:30, natomiast marsz ruszy półtora godziny wcześniej (15:00). Zapisy do zawodów trwają do północy z 26 na 27 maja, dlatego warto pospieszyć się z decyzją o starcie.

Przypomnijmy, że Test Coopera to jedna z najpopularniejszych metod sprawdzenia kondycji fizycznej. W przypadku biegu należy pokonać jak najdłuższy dystans w czasie dwunastu minut, natomiast marsz to konieczność zaliczenia dystansu 4,8 km. Uzyskany wynik (od “znakomitego” po “musisz jeszcze popracować”) jest uzależniony od płci i wieku uczestnika testu.

Należy mieć na uwadze, iż w każdej kolejnej turze zmagań biegowych może brać udział maksymalnie dwadzieścia osób, dlatego odbywają się one co trzy kwadranse (tj. 16:30, 17:15 i 18:00). Organizatorzy zapewniają dyplom z oficjalnym wynikiem oraz pamiątkowy gadżet.

Głównym prowadzącym zawody będzie znany trener TL Athletics Jastrzębie, a zarazem szkoleniowiec wielu naszych młodych mistrzów “królowej sportu” Jakub Staśkiewicz (ewentualne pytania do niego można kierować na e-mail jstaskiewicz@mosir.jastrzebie.pl).

Więcej informacji [mosir.jastrzebie.pl] >>

Zapisy [b4sportonline.pl] >>

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?