Jaki WOŚP w Jastrzębiu?

Jastrzębski WOŚP już zbiera datki.

W tym roku orkiestra gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Choć wolontariusze wyjdą na ulice dopiero 30 stycznia, już teraz można wesprzeć okulistykę dziecięcą, wrzucając datek do puszek zlokalizowanych w jednym z punktów w mieście lub biorąc udział w licytacjach.

Tymczasem trwają przygotowania do finału. 30 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz trzydziesty. Znamy już zespoły, które tego dnia wystąpią w Jastrzębiu-Zdroju na Placu im. WOŚP:

16.00-17.00: HEXENGRUND

17.15-18.15: BATNA

18.30-19.45: Arkadiusz Jakubik z zespołem Dr Misio

20.00: Światełko do nieba

Jak podkreślają organizatorzy, wszystko mają już dograne. Jakkolwiek w przypadku nowych decyzji rządu związanych z pandemią, kształt i przebieg finału może ulec zmianie.

Ponadto w dniu finału od godziny 12.00 do 18.00 w Galerii Jastrzębie będą odbywały się zabawy dla najmłodszych, w tym malowanie twarzy i poczęstunki. Wszystko za datki do puszek.

Oto lista miejsc, w których znajdują się puszki:

 • Naleśnikarnia Trele Morele, ul. Witczaka,
 • Yasumi, ul. 1 Maja,
 • MBoutique, ul. Wrocławska,
 • Brylex Jastrzębie, ul. Wrocławska,
 • Mega Moda, ul. Mazowiecka,
 • Strefa Zdrowia i Urody, ul. Katowicka,
 • Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 23, ul. Szkolna 5.

Dodatkowo, cały czas można wziąć udział w licytacjach na allegro. Zobacz>>>

Dzień przed finałem Jastrzębska Rada Kobieta zaprasza do hali Omega na wspólne układanie puzzli. „Weźcie z domu puzzle, które już wam się znudziły. Możecie je oddać, wymienić, a przy okazji wesprzeć orkiestrę” – apelują organizatorzy. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Nie zapomnij tylko umieścić gdzieś w widocznym miejscu, np. w portfelu przy swoim dowodzie, czy karcie ubezpieczenia informacji (analogicznie jak ze sprzeciwem i brakiem zgody na pobranie swoich narządów do przeszczepów w przypadku śmierci mózgowej), że nie życzysz sobie, aby w przypadku pomocy szpitalnej, używano do twojego leczenia sprzętu sfinansowanego przez WOŚP.
   I wtedy wszystko będzie OK. Ty będziesz w porządku, nie twoje małpy nie będą psioczyć na ciebie, a ty skorzystasz (lub nie) ze sprzętu NFZ. Ja nie widzę problemu. Takie informacje są respektowane. Np. świadkowie Jehowy nie wyrażają zgody na przetaczanie krwi przy ratowaniu życia i ponoć istnieją już sztuczne substytuty krwi… Nikt ci też nie będzie wrzucał żeś nie wpłacał, a korzystasz…
   I twoja małpia rodzina będzie zadowolona (chyba), że nie korzystasz z nowszego sprzętu.
   Gwoli informacji:
   Odziały dziecięce cię nie dotyczą (no bo chyba masz … gdzieś swoje wnuki)
   Ale myślę, że odziały: Opiekuńczo-leczniczy i Otolaryngologiczny możesz kiedyś zaliczyć. Oczywiście nikomu nie życzę tego, nawet tobie martwicoumysłowa@tosemja.
   Więcej informacji na stronach WOŚP, w zakładce przekazany sprzęt, po wybraniu miasta Jastrzębie-Zdrój. Linka nie będę podawać, bo mod może zablokować.
   No chyba, że ty masz u siebie zablokowany dostęp do TAKICH stron 😉

   1. Chyba masz za dużo czasu i klepiesz swoje “mondrości” na klawiaturze. Nie mam tego luksusu. Muszę skrótowo pisać na dotykowym badziewiu…
    Po raz kolejny błysnąłeś lewacką przewrotnością. Skoro tak się do tych wytycznych stosujesz, to noś przy sobie co tam chcesz (jeśli chodzi o nie wyrażanie zgody).
    Ta operacja “wośp” za zasłoną dymną dobroczynności promuje zło w postaci “róbta co chceta” i promocji łże-autorytetów. Czy ktoś im kazał pchać te sprzęty do szpitali? A szpitale, które nie mają sprzętów oblepionych serduszkami, nie funkcjonują?
    Rusz choć trochę mózgownicą (martwicą 😉). Gdy kupię np. kule do szpitala ze swoim logiem, to nie mówię komu mają służyć. Będą służyć każdemu, kto ich będzie potrzebował. Panimajesz…?
    Skoro czerwony autorytet w dziecięcych okularach ma tylu sponsorów, niech zbuduje swoją klinikę i tam przyjmuje tylko “wybranych”. Takie to typowe dla lewizny…
    I kto ten coroczny cyrk popiera: czerwone media, czerwone władze i czerwone pseudo-autorytety. Stworzyli sobie bożka w okularach i myślą, że nikomu nie wolno mówić o nim prawdy (np. bloger matka kurka).
    Ech, i tak grochem o ścianę…

    1. Do martwicyumysłowej@tosemja:
     twój cytat: „…Gdy kupię np. kule do szpitala ze swoim logiem, to nie mówię komu mają służyć. Będą służyć każdemu, kto ich będzie potrzebował. Panimajesz…?”
     Tak neokomuchu! odpowiem w twoim języku: panimaju!
     O! Jesteś sponsorem?! No gratuluję! Pierwsze słyszę, że czymś takim się chwalisz! Szacun!.
     No to jeszcze, jeśli możesz, pochwal się, gdzie to zasponsorowałeś te kule i z jakim logiem?
     Gdybyś miał mózgownicę, zrozumiałbyś o co tu chodzi i nie opowiadał takich głupot. Jak to mówisz: „nie twoje małpy, więc nie wrzucasz pieniędzy” – OK, NIKT ci przecież nie każe. Ale ci, którzy wrzucają pieniądze – w jakiś sposób dorzucają się do kupowanego sprzętu. I nawet, gdyby (jak pisze następny martwicobezmózgowiec edek-sredek-prawicowy-neokomuch) byłby to stary sprzęt – to nie słyszałem, żeby jakiś szpital zdecydowanie odmówił przyjęcia coś, co działa, może być pomocne i ratuje życie. Trzeba być kompletnie oderwanym od realiów, żeby tego nie pojąć. Albo zaślepionym tvpisem trolem.
     A jak nazywasz to cyrkiem – twoja sprawa. Wiele cyrków naoglądaliśmy się już w życiu. Największy cyrk w chwili obecnej odwala się w okrągłym budynku (nomen-omen) w warszawce na wiejskiej.
     Dla ciebie nawet grochu szkoda!
     A szpitale funkcjonują także dzięki sprzętowi bez serduszek – ale na to składamy się wszyscy (pracujący). Zauważ, że prywatna służba zdrowia też funkcjonuje. Bez serduszek i bez NFZu. Ale tam jednorazową składkę wrzucasz do „puszki” przy każdej wizycie. I to nie byle jaką!

     1. Czerwony pokomuszku marksistowski… masz bardziej popaprane pod kopułą, niż ustawa przewiduje…
      Kłania się m.in. czytanie ze zrozumieniem. Krótko, bo szkoda na ciebie czasu: napisałem „kupię” – czas przyszły i „np.” – czyli na przykład. Potem również bredzisz jak potłuczony. Np. o „prawicowych neo komuchach” 😆😆😆
      Zmień lekarza.

 1. No cóż. Ja i moja rodzina, jak co roku, robimy przelew bezpośrednio na konto WOŚP. Dzięki temu kochane państwo zwraca mi należny podatek od przelewu na OPP.
  I tu nie chodzi o 1% podatku, a normalna darowizna.
  A teraz plujcie i krytykujcie. Moja kasa – robię z nią co chcę. Przelewu na RM nie zrobię na pewno.
  Miłej nocy trolki i prawicowi faszyści 😜

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry