Jan Jadczyk nie żyje

Jan Jadczyk (fot. z archiwum M. Boratyna)

W wieku 87 lat zmarł Jan Jadczyk, dawny prezes wielosekcyjnego GKS Jastrzębie, za czasów rządów którego piłkarze z Kasztanowej zagrali w ekstraklasie w sezonie 1988/1989. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę, 18 listopada o godz. 11:00 w kościele na “Szóstce”. Jan Jadczyk spocznie na Cmentarzu Komunalnym.

Życiorys Jana Jadczyka obszernie opisał na profilu Stowarzyszenia “Jastrzębski Sport” Marcin Boratyn, za którego sprawą od kilku lat “odżywają” legendy piłkarskie i pięściarskie.

– Jan Jadczyk urodził się 30 października 1933 r. w Miechowie. Pracę zawodową w górnictwie rozpoczął w 1961 r. W latach 70. był członkiem Egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR w Jastrzębiu-Zdroju oraz dyrektorem ds. inwestycyjnych Rybnickiego Zjednoczenia Przemysłu Węglowego, a później Rybnicko-Jastrzębskiego Gwarectwa Węglowego. Pod koniec lat 70. pełnił funkcję przewodniczącego Miejskiego Komitetu Frontu Jedności Narodowej – informuje Marcin Boratyn.

– Od 5 czerwca 1978 r. był prezesem GKS Jastrzębie. Klubem zarządzał przez całą dekadę lat 80. W tym okresie szczególne sukcesy święcili piłkarze, którzy awansowali do ekstraklasy, pingpongistki kompletujące tytuły mistrza Polski, a także pięściarze stanowiący czołówkę polskiej ligi boksu. Był jednym z inicjatorów budowy Stadionu Miejskiego – przypomniał Boratyn, na co dzień kierownik Galerii Historii Miasta.

Źródło: Facebook / Jastrzębski Sport

Zobacz więcej na… sport.jasnet.pl

Wpisy na temat “Jan Jadczyk nie żyje”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe, gładzie, malowanie, sufity podwieszane, sufity napinane, panele podłogowe i ścienne, montaż drzwi i parapetów. meble

Czytaj więcej »
Przewiń do góry