Jar Południowy to wielka melina?

„Jeszcze trochę i Jar Południowy zamieni się w jedną wielką melinę – i to w centrum Jastrzębia-Zdroju!” – grzmi nasz Czytelnik, mieszkaniec jednego z bloków przy ulicy Wielkopolskiej.

„Najgorzej jest w weekendy, już po zapadnięciu zmroku. Do późnych godzin nocnych słychać wrzaski, jakby kogoś obdzierali ze skóry, śmiechy-chichy, cały repertuar wulgaryzmów, także z ust młodych dziewczyn…”

Jak zauważa cierpko, zadaszona scena i jej najbliższe sąsiedztwo stały się nieformalnym miejscem spotkań jastrzębskiej młodzieży, nierzadko zakrapianych alkoholem, zadaniem naszego rozmówcy, w grę wchodzą także „twardsze” używki. Na poparcie tych słów, wysłał nam zdjęcie, na którym możemy „podziwiać” efekt zapobiegliwości młodych ludzi i ich „cichy kącik” za sceną.

„Najgorzej jest w weekendy, już po zapadnięciu zmroku. Do późnych godzin nocnych słychać wrzaski, jakby kogoś obdzierali ze skóry, śmiechy-chichy, cały repertuar wulgaryzmów, także z ust młodych dziewczyn. Ponadto w jarze jest ciemno jak… to już może nie powiem… co dodatkowo sprzyja organizowaniu takich imprez pod gołym niebem” – zauważa mężczyzna.

Jastrzębianin przekonuje także, że Jar Południowy powinien być regularnie patrolowany przez policjantów i strażników miejskich. Tymczasem, jak udało nam się dowiedzieć w KMP w Jastrzębiu-Zdroju, podstawowym warunkiem, aby stróże prawa odwiedzili teren między ulicą Wielkopolską i Mazowiecką, jest zgłoszenie konkretnej sytuacji przez mieszkańca. Telefonicznie, osobiście u dzielnicowego lub wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

A czy Wy, drodzy Czytelnicy, macie podobne spostrzeżenia dotyczące Jaru Południowego, ale także innych „miejscówek”, gdzie spotyka się nasza młodzież?

 1. To miejsce ma potencjał. Można tam ztobić piękne nasadzenia, sklepy i place powyżej przebudować na centrum handlowe i gastronomiczne Zielone Tarasy, ze względu, na układ tarasowy . Dobudować sklepy, ustawić donice z nasadzeniami, fontanny coś charakterystycznego, Powstałyby nowe miejsca pracy i sklepy. Zrobić wszystko w jednym stylu nawiązującym na rzeźby terenu, czyli jaru.

 2. jest to zaniedbane miejsce .Urząd miasta nie widzi tego,że to centrum. Brak placu zabaw i parking zniszczony. Ogolnie jest spokój tylko miejsce zaniedbane

 3. Miasto planuje budowe kolejnych menelowni.
  Wszystko w tym miescie jest porzucane, potem burzone i odbudowywane w innej formie. Nie ma dbalosci i nic i nie zadnej konsekwensji.

  1. Lola .mieszkam blisko jaru i popieram to co piszę ten pan ,miejsce ohydne zaniedbane obskurne i śmierdzące ,to fakt dziennie zbiera się młodzież piją ,krzyczą i to pod okiem kamer ,końcówka jaru zdewastowana powyrywane ławki ,i żule za śmietnikiem piją na okrągło nie widać straży miejskiej ,nie widać policji ,prośba do prezydent miasta żeby zrobiła sobie spacerek i obejrzała to miejsce to jest prośba mieszkańców ,jeżeli nie sprowadzę telewizję jakie piękne są miejsca w Jastrzębiu ,nie tylko mamy piękny park w Zdroju ale mamy piękny jar południowy .

  2. Niestety takich miejsc w Jastrzębiu – Zdroju jest bez liku. Teraz młodzież nie ma perspektyw pracy i topi te swoje smutki w alkoholu i narkotykach. Jakich czasów się doczekałem ?

   1. A za co ta młodzież topi te smutki????jak się komuś nie chce robić to każda wymówka dobra, no ale jak rodzice wychowali tak mają, więc nie pisz bzdur.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny