Jar Południowy to wielka melina?

„Jeszcze trochę i Jar Południowy zamieni się w jedną wielką melinę – i to w centrum Jastrzębia-Zdroju!” – grzmi nasz Czytelnik, mieszkaniec jednego z bloków przy ulicy Wielkopolskiej.

„Najgorzej jest w weekendy, już po zapadnięciu zmroku. Do późnych godzin nocnych słychać wrzaski, jakby kogoś obdzierali ze skóry, śmiechy-chichy, cały repertuar wulgaryzmów, także z ust młodych dziewczyn…”

Jak zauważa cierpko, zadaszona scena i jej najbliższe sąsiedztwo stały się nieformalnym miejscem spotkań jastrzębskiej młodzieży, nierzadko zakrapianych alkoholem, zadaniem naszego rozmówcy, w grę wchodzą także „twardsze” używki. Na poparcie tych słów, wysłał nam zdjęcie, na którym możemy „podziwiać” efekt zapobiegliwości młodych ludzi i ich „cichy kącik” za sceną.

„Najgorzej jest w weekendy, już po zapadnięciu zmroku. Do późnych godzin nocnych słychać wrzaski, jakby kogoś obdzierali ze skóry, śmiechy-chichy, cały repertuar wulgaryzmów, także z ust młodych dziewczyn. Ponadto w jarze jest ciemno jak… to już może nie powiem… co dodatkowo sprzyja organizowaniu takich imprez pod gołym niebem” – zauważa mężczyzna.

Jastrzębianin przekonuje także, że Jar Południowy powinien być regularnie patrolowany przez policjantów i strażników miejskich. Tymczasem, jak udało nam się dowiedzieć w KMP w Jastrzębiu-Zdroju, podstawowym warunkiem, aby stróże prawa odwiedzili teren między ulicą Wielkopolską i Mazowiecką, jest zgłoszenie konkretnej sytuacji przez mieszkańca. Telefonicznie, osobiście u dzielnicowego lub wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

A czy Wy, drodzy Czytelnicy, macie podobne spostrzeżenia dotyczące Jaru Południowego, ale także innych „miejscówek”, gdzie spotyka się nasza młodzież?

  1. To miejsce ma potencjał. Można tam ztobić piękne nasadzenia, sklepy i place powyżej przebudować na centrum handlowe i gastronomiczne Zielone Tarasy, ze względu, na układ tarasowy . Dobudować sklepy, ustawić donice z nasadzeniami, fontanny coś charakterystycznego, Powstałyby nowe miejsca pracy i sklepy. Zrobić wszystko w jednym stylu nawiązującym na rzeźby terenu, czyli jaru.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry