Jastrzębianie dokarmiają „na okrągło” gołębie?

„W naszym mieście jest coraz więcej gołębi!” – tak zaczynał się mail przysłany na adres naszej redakcji. Jak ubolewa jego autorka, ptaki, które „na okrągło” są dokarmiane przez jastrzębian, brudzą okna, parapety, elewacje budynków, w końcu – roznoszą rozmaite zarazki. „Czy Straż Miejska może zacząć karać osoby karmiące gołębie?” – pyta na koniec internautka.

Przedstawiciele Straży Miejskiej wyjaśniają, że prawo w tym przypadku nie jest sprzymierzeńcem strażników. „W zasadzie, jeśli taka osoba wysypuje ziarno czy chleb na

fot. archiwum

trawnik, to nie można jej ukarać, bo, zdaniem sądów, które wydawały wyroki w podobnych sprawach, to, czym karmi się gołębie, ulega rozkładowi i nie zanieczyszcza środowiska” – usłyszeliśmy.

Jednocześnie podkreślają, że każdy ma prawo złożyć zawiadomienie do Straży Miejskiej dotyczące zanieczyszczania miejsc publicznych. „Każdorazowo strażnik miejski uda się na 'wizję lokalną’, aby zweryfikować informacje pochodzące od zgłaszającego. Jeśli będą podstawy prawne, niezwłocznie skierujemy wniosek do sądu” – zapewniają strażnicy miejscy.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry