Jastrzębianie dokarmiają “na okrągło” gołębie?

„W naszym mieście jest coraz więcej gołębi!” – tak zaczynał się mail przysłany na adres naszej redakcji. Jak ubolewa jego autorka, ptaki, które „na okrągło” są dokarmiane przez jastrzębian, brudzą okna, parapety, elewacje budynków, w końcu – roznoszą rozmaite zarazki. „Czy Straż Miejska może zacząć karać osoby karmiące gołębie?” – pyta na koniec internautka.

Przedstawiciele Straży Miejskiej wyjaśniają, że prawo w tym przypadku nie jest sprzymierzeńcem strażników. „W zasadzie, jeśli taka osoba wysypuje ziarno czy chleb na

fot. archiwum

trawnik, to nie można jej ukarać, bo, zdaniem sądów, które wydawały wyroki w podobnych sprawach, to, czym karmi się gołębie, ulega rozkładowi i nie zanieczyszcza środowiska” – usłyszeliśmy.

Jednocześnie podkreślają, że każdy ma prawo złożyć zawiadomienie do Straży Miejskiej dotyczące zanieczyszczania miejsc publicznych. „Każdorazowo strażnik miejski uda się na ‘wizję lokalną’, aby zweryfikować informacje pochodzące od zgłaszającego. Jeśli będą podstawy prawne, niezwłocznie skierujemy wniosek do sądu” – zapewniają strażnicy miejscy.

 1. Straż Miejska dobrze wie, kto i gdzie karmi gołębie i nic z tym nie robi. Zanieczyszczane są tereny wokół szkół i przedszkoli, więc pora doczytać jakie choroby wywołują ptasie odchody. A panią, która regularnie dokarmia ptactwo sypiąc pszenicę na teren przedszkola powinno się uświadomić jaką gehennę szykuje najmłodszym.

 2. Koko.ludzie co z wami się dzieje ,wszystko wam przeszkadza nawet ten dziki gołąb ,jak komuś tak przeszkadzaja gołębie to trzeba zmienić miejsce zamieszkania ,np wyprowadzić się na pustynię Sahara ,tam tylko piasek i wiatry ,a co z szczurami które grasują w śmietnikach ,z kupami na chodnikach gdzie właściciel udaje że jego pies tego nie zrobił ,a pluskwy w mieszkaniach,ludzie większość z was pochodzi z wiosek i wszystko przeszkadza .

  1. To zapraszam do mnie do mieszkania nademną nikt nie mieszka i latające szczury mają tam lęgowisko parapety i okna do mycia co drugi dzień ciekawe jak długo byś to wytrzymał panie mądralo

  2. Chyba ci żadna srajka nie narobiła na głowę i ubranie.Zabieraj te gołąbki i na pustynię razem z nimi ,a nie się wymądrzać.

 3. witold wołowski

  trzeba karać i jeszcze raz karać za dokarmianie dość tłumaczenia starsi ludzie nie potrafią zrozumieć że szkodzą sobie i innym te dzikie ptaki to samo zło śrają wszędzie i roznoszą choroby spółdzielnie pisały prosiły nic nie pomaga trzeba uderzyć po portfelu to się uspokoi to ptasie towarzystwo niech sobie kupią kanarki i dokarmiają

  1. Na osiedlach mają prawo żyć gołebie i nie wymyślacie takich głupich argumentów bo nasrają na rzęchay 4 kołowe. Każdy ma prawo żyć. Ale faktycznie gołębie to szkodniki . Większość ludzi to szkodnicy a żyją. Więc ??????????

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny